Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια dont get me wrong, Wii εχω, Nintendακιας ειμαι απο μικρος, αλλα τα 95 μυρια για μενα δε σημαινουν τιποτα. Οκ, εδωσαν στην Νιντεντο χρημα με το τσουβαλι, πραγμα που σαν καταναλωτες ισως μας συμφερει(καλυτερα games, μεγαλυτερο budget ξερω γω κλπ), αλλα ναι, οι αλλοι κανουν παρτυ. Ειδικα τον τελευταιο χρονο που το Wii απλα περιμενε ενα Zelda για να ξεσκονιστει. Απο αυτα τα 95 μυρια, ουτε τα 25-30 δεν ειναι ενεργα και αυτο εκτος απο λογικο συμπερασμα προκυπτει και απο τις πωλησεις software.

 

Εδω και χρονια, απο το Ν64 και μετα, καθε μα καθε φορα λεμε "α, με την νεα κονσολα η Ν φαινεται να βαζει μυαλο και να παιρνει αποκλειστικοτητες, εχει υποστηριξη απο 3rd parties " κλπ, αλλα καθε φορα συμβαινει το αντιθετο. Η Ν ειναι μια πολυ κλειστη "κοινωνια" η οποια με το Wii ναι μεν ανοιξε, αλλα ανοιξε πλασματικα(γκομενες,παιδακια,ασχετοι μεχρι προτινος με τα videogames που μαλιστα ισως να μην ξανασχοληθουν). Δεν ειναι σε αυτους το χρημα, αλλα στους hardcore. Αντικειμενικοτατα, δεν πιστευω πως υπαρχει gamer που να θεωρει το Wii ολοκληρωμενη κονσολα. Για ορισμενες κατηγοριες, οχι μονο δνε υπαρχουν αξιολογα games, δεν υπαρχουν καν προτασεις στα ραφια.

 

Αυτο το λεω σαν εξωτερικος παρατηρητης διοτι κατα τα αλλα οι δικες μου gaming αναγκες περιοριζονται στα νεα zelda,metroid και mario. Οποτε το Wii με καλυψε. Για νορμαλ gaming αναγκες ,οπου καποιος θελει ποικιλια, το Wii και γενικοτερα οι κονσολες της Ν απλα δεν μπορουν να ανταποκριθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια dont get me wrong, Wii εχω, Nintendακιας ειμαι απο μικρος, αλλα τα 95 μυρια για μενα δε σημαινουν τιποτα. Οκ, εδωσαν στην Νιντεντο χρημα με το τσουβαλι, πραγμα που σαν καταναλωτες ισως μας συμφερει(καλυτερα games, μεγαλυτερο budget ξερω γω κλπ), αλλα ναι, οι αλλοι κανουν παρτυ. Ειδικα τον τελευταιο χρονο που το Wii απλα περιμενε ενα Zelda για να ξεσκονιστει. Απο αυτα τα 95 μυρια, ουτε τα 25-30 δεν ειναι ενεργα και αυτο εκτος απο λογικο συμπερασμα προκυπτει και απο τις πωλησεις software.

 

Εδω και χρονια, απο το Ν64 και μετα, καθε μα καθε φορα λεμε "α, με την νεα κονσολα η Ν φαινεται να βαζει μυαλο και να παιρνει αποκλειστικοτητες, εχει υποστηριξη απο 3rd parties " κλπ, αλλα καθε φορα συμβαινει το αντιθετο. Η Ν ειναι μια πολυ κλειστη "κοινωνια" η οποια με το Wii ναι μεν ανοιξε, αλλα ανοιξε πλασματικα(γκομενες,παιδακια,ασχετοι μεχρι προτινος με τα videogames που μαλιστα ισως να μην ξανασχοληθουν). Δεν ειναι σε αυτους το χρημα, αλλα στους hardcore. Αντικειμενικοτατα, δεν πιστευω πως υπαρχει gamer που να θεωρει το Wii ολοκληρωμενη κονσολα. Για ορισμενες κατηγοριες, οχι μονο δνε υπαρχουν αξιολογα games, δεν υπαρχουν καν προτασεις στα ραφια.

 

Αυτο το λεω σαν εξωτερικος παρατηρητης διοτι κατα τα αλλα οι δικες μου gaming αναγκες περιοριζονται στα νεα zelda,metroid και mario. Οποτε το Wii με καλυψε. Για νορμαλ gaming αναγκες ,οπου καποιος θελει ποικιλια, το Wii και γενικοτερα οι κονσολες της Ν απλα δεν μπορουν να ανταποκριθουν.

 

Αυτό το τελευταίο που είπες συμπεριλαμβάνει και το Wii U μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλα μπλα μπλα.

 

Εάν όμως το Wii U πουλήσει σαν το Wii (που προσωπικά είμαι σίγουρος ότι θα πουλήσει), όταν οι next-gen κονσόλες της Sony και της MS βγάλουν contollers με touch screen θα λες τα ίδια; Ή ξεφνικά θα αλλάξεις άποψη, όπως πχ άλλαξαν άποψη τόσοι για το motion control μόλις βγήκαν Kinect και Move;

 

In other news, 90 εκατομύρια κονσόλες έχουν αγοραστεί μόνο από 12χρονα, ξανθιές και καζουάλια ε; λολ

 

Καλά μην νομίζεις ότι οι περισσότεροι έχουν αποδεχτεί τις μπαρούφες που βγάλανε οι Sony και Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια dont get me wrong, Wii εχω, Nintendακιας ειμαι απο μικρος, αλλα τα 95 μυρια για μενα δε σημαινουν τιποτα.

 

Πράγματι, πρέπει να δει κανείς σε τι κοινό και τι αγορά πήγαν αυτά τα εκ. μηχανήματα. Τα νούμερα δεν λεν τίποτα για την ουσία του gaming. Το Wii U το περιμένω και εγώ ως μια πιο ολοκληρωμένη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια dont get me wrong, Wii εχω, Nintendακιας ειμαι απο μικρος, αλλα τα 95 μυρια για μενα δε σημαινουν τιποτα. Οκ, εδωσαν στην Νιντεντο χρημα με το τσουβαλι, πραγμα που σαν καταναλωτες ισως μας συμφερει(καλυτερα games, μεγαλυτερο budget ξερω γω κλπ), αλλα ναι, οι αλλοι κανουν παρτυ. Ειδικα τον τελευταιο χρονο που το Wii απλα περιμενε ενα Zelda για να ξεσκονιστει. Απο αυτα τα 95 μυρια, ουτε τα 25-30 δεν ειναι ενεργα και αυτο εκτος απο λογικο συμπερασμα προκυπτει και απο τις πωλησεις software.

 

 

Τι προκύπτει δηλαδή από τις πωλήσεις software; Αν πάρουμε τους best-selling exclusive core τίτλους, το Wii είναι έτη φωτός μπροστά. Halo 3 και Halo: Reach έχουν πουλήσει 11.5m και 8.5m αντίστοιχα. GT5 και MGS4 έχουν πουλήσει 7m και 5.5m αντίστοιχα. Που να αγγίξουν τα 30m και τα 25m του Mario Kart και του New SMB αντίστοιχα; Εκτός κι αν πιστεύεις ότι Mario Kart παίζουν οι ξανθιές και τα καζουάλια, οπότε πάω πάσο γιατί δεν έχει νόημα η κουβέντα μιας και αντιμετωπίζουμε το gaming εντελώς διαφορετικά.

 

 

Εδω και χρονια, απο το Ν64 και μετα, καθε μα καθε φορα λεμε "α, με την νεα κονσολα η Ν φαινεται να βαζει μυαλο και να παιρνει αποκλειστικοτητες, εχει υποστηριξη απο 3rd parties " κλπ, αλλα καθε φορα συμβαινει το αντιθετο. Η Ν ειναι μια πολυ κλειστη "κοινωνια" η οποια με το Wii ναι μεν ανοιξε, αλλα ανοιξε πλασματικα(γκομενες,παιδακια,ασχετοι μεχρι προτινος με τα videogames που μαλιστα ισως να μην ξανασχοληθουν). Δεν ειναι σε αυτους το χρημα, αλλα στους hardcore. Αντικειμενικοτατα, δεν πιστευω πως υπαρχει gamer που να θεωρει το Wii ολοκληρωμενη κονσολα. Για ορισμενες κατηγοριες, οχι μονο δνε υπαρχουν αξιολογα games, δεν υπαρχουν καν προτασεις στα ραφια.

 

Δηλαδή; Συγκεκριμένα πες, σε ποιές κατηγορίες χωλαίνει το Wii; Γιατί εγώ το ανάποδο βλέπω. Οι ανταγωνιστές μόνο FPS's και Tomb Raider κλώνους έχουν στα ράφια τους στη μεγάλη πλειοψηφία των games τους.

 

 

Αυτο το λεω σαν εξωτερικος παρατηρητης διοτι κατα τα αλλα οι δικες μου gaming αναγκες περιοριζονται στα νεα zelda,metroid και mario. Οποτε το Wii με καλυψε. Για νορμαλ gaming αναγκες ,οπου καποιος θελει ποικιλια, το Wii και γενικοτερα οι κονσολες της Ν απλα δεν μπορουν να ανταποκριθουν.

 

 

Ποιές είναι οι νορμάλ gaming ανάγκες; Πώς το ορίζεις αυτό; Κατ' αρχάς το gaming δεν είναι νορμάλ ανάγκη, διότι είναι πολυ εξειδικευμένο χόμπι. Πόσο μάλλον όταν θεωρείς "νορμάλ" ανάγκες τις ανάγκες του core. Αντιφάσκεις λιγάκι νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προκύπτει δηλαδή από τις πωλήσεις software; Αν πάρουμε τους best-selling exclusive core τίτλους, το Wii είναι έτη φωτός μπροστά. Halo 3 και Halo: Reach έχουν πουλήσει 11.5m και 8.5m αντίστοιχα. GT5 και MGS4 έχουν πουλήσει 7m και 5.5m αντίστοιχα. Που να αγγίξουν τα 30m και τα 25m του Mario Kart και του New SMB αντίστοιχα; Εκτός κι αν πιστεύεις ότι Mario Kart παίζουν οι ξανθιές και τα καζουάλια, οπότε πάω πάσο γιατί δεν έχει νόημα η κουβέντα μιας και αντιμετωπίζουμε το gaming εντελώς διαφορετικά.

 

Μαριο καρτ και SMB φυσικα και δεν παιζουν τα καζουαλια. Παραθετεις ομως μονο ο,τι σε "συμφερει". Εκτος απο τους 2-3 αυτους τιτλους που γινονται σε καθε γενια mega hits, δεν υπαρχει τιποτε αλλο. Ριξε μια ματια στο ποσοι τιτλοι απο καθε κονσολα εχουν περασει φερ'ειπειν το 1μυριο. Ποσους εχει το Wii και ποσους οι υπολοιποι? Μαλιστα, ΠΟΙΟΥΣ εχει το Wii και ποιους οι υπολοιποι(για ευνοητους λογους, δεν θεωρω μετρησιμα κατι zumba fitness, carnival games και λοιπες παπαριτσες αμφιβολης ποιοτητας) Εχουμε ΚΑΘΕ φορα τα μαριο και ζελντα και απο κει το χαος. Αντιθετα, στους υπολοιπους εχουμε παλι κλασσικα τα halo,god of war,cod κλπ ΑΛΛΑ και ενα σωρο ΝΕΑ, ΦΡΕΣΚΑ ip's που καθιερωνονται. Αλλο ενα προβλημα των κονσολων της Ν που μπορεις να το ενταξεις στο "κλειστη κοινωνια" που ειπα νωριτερα. Βασιζεται αποκλειστικα στα παναρχαια IP της και δεν βγαζει κατι καινουριο(το οτι εξακολουθουν τα μαριο και ζελντα να ειναι αριστουργηματα, το ενα μετα το αλλο, τοσα χρονια μετα, δειχνει οτι η Ν απλα ειναι κορυφαια στην δουλεια της οσο κανεις αλλος. Που σημαινει, οτι λιγο το να προσπαθησει να βγαλει κατι εντελως νεο, εμπεριεχει μηδενικο ρισκο απο αποψης τελικης ποιοτητας του παιχνιδιου).

 

 

 

 

Δηλαδή; Συγκεκριμένα πες, σε ποιές κατηγορίες χωλαίνει το Wii; Γιατί εγώ το ανάποδο βλέπω. Οι ανταγωνιστές μόνο FPS's και Tomb Raider κλώνους έχουν στα ράφια τους στη μεγάλη πλειοψηφία των games τους.

 

Ειναι ευκολο να χαρακτηριζεις Tomb Raider κλωνους παιχνιδαρες σαν το Uncharted, που εαν το ειχαμε στο Wii ξερω γω θα το εκθειαζαμε.Τουλαχιστον καποιοι προσπαθουν σε κατι νεο. Το να λεμε κλωνος αυτο, κλωνος εκεινο, δεν οδηγει πουθενα. Ολα τα συγχρονα παιχνιδια οφειλουν την υπαρξη τους σε μηχανισμους που εισηγαγαν παλαιοτερα τα μαριο,ζελντα,tomb raider κλπ. Αυτο δεν τα κανει κλωνους.

 

Που χωλαινει το Wii? Βρες μου ενα racing simulator. Ενα FPS. Ενα ποδοσφαιρακι.Ενα μπασκετ.Ενα "δυτικο" rpg.Η λιστα συνεχιζεται και ειναι μεγαλη. Ξαναλεω, εμενα μπορει να μην με ενδιαφερουν οι συγκεκριμενες κατηγοριες(εκτος απο ποδοσφαιρακι) αλλα καποιος που θελει ποικιλια επιλογων την εβαψε. Οποτε καταληγουμε στο ιδιο πραγμα: Το Wii και καθε κονσολα της Ν απευθυνεται ειτε στους αφοσιωμενους φαν της(εμας) ειτε σε πιο "ασχετους"(με το Wii κυριως). Σαν ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ κονσολα κανει την δουλεια της. Σαν μοναδικη κονσολα? Εχεις χασει το 70-80% των αριστουργηματων καθε γενιας.

 

 

 

 

 

Ποιές είναι οι νορμάλ gaming ανάγκες; Πώς το ορίζεις αυτό; Κατ' αρχάς το gaming δεν είναι νορμάλ ανάγκη, διότι είναι πολυ εξειδικευμένο χόμπι. Πόσο μάλλον όταν θεωρείς "νορμάλ" ανάγκες τις ανάγκες του core. Αντιφάσκεις λιγάκι νομίζω.

 

Τα ειπα πιο πανω. Νορμαλ αναγκες ενος gamer θεωρω το γεγονος να θελει να μπορει να διαλεξει απο μια γκαμα παιχνιδων, καθε κατηγοριας , το παιχνιδι που τον ενδιαφερει. Tωρα αν εσυ νομιζεις οτι αντιφασκω τι να πω. Δεν ειπα πως το gaming ειναι νορμαλ αναγκη.Μιλησα για αναγκες ΕΝΤΟΣ του gaming, για αναγκες του μεσου ορου και οχι πιο εξειδικευμενες οπως οι δικες μου.Δε χρειαζεται να σου φερω αποδειξη ωστε να πειστεις οτι ο μεσος gamer θελει μια καποια ποικιλια και οχι μονο ζελντα και μαριο οπως εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαριο καρτ και SMB φυσικα και δεν παιζουν τα καζουαλια. Παραθετεις ομως μονο ο,τι σε "συμφερει". Εκτος απο τους 2-3 αυτους τιτλους που γινονται σε καθε γενια mega hits, δεν υπαρχει τιποτε αλλο. Ριξε μια ματια στο ποσοι τιτλοι απο καθε κονσολα εχουν περασει φερ'ειπειν το 1μυριο. Ποσους εχει το Wii και ποσους οι υπολοιποι? Μαλιστα, ΠΟΙΟΥΣ εχει το Wii και ποιους οι υπολοιποι(για ευνοητους λογους, δεν θεωρω μετρησιμα κατι zumba fitness, carnival games και λοιπες παπαριτσες αμφιβολης ποιοτητας) Εχουμε ΚΑΘΕ φορα τα μαριο και ζελντα και απο κει το χαος. Αντιθετα, στους υπολοιπους εχουμε παλι κλασσικα τα halo,god of war,cod κλπ ΑΛΛΑ και ενα σωρο ΝΕΑ, ΦΡΕΣΚΑ ip's που καθιερωνονται. Αλλο ενα προβλημα των κονσολων της Ν που μπορεις να το ενταξεις στο "κλειστη κοινωνια" που ειπα νωριτερα. Βασιζεται αποκλειστικα στα παναρχαια IP της και δεν βγαζει κατι καινουριο(το οτι εξακολουθουν τα μαριο και ζελντα να ειναι αριστουργηματα, το ενα μετα το αλλο, τοσα χρονια μετα, δειχνει οτι η Ν απλα ειναι κορυφαια στην δουλεια της οσο κανεις αλλος. Που σημαινει, οτι λιγο το να προσπαθησει να βγαλει κατι εντελως νεο, εμπεριεχει μηδενικο ρισκο απο αποψης τελικης ποιοτητας του παιχνιδιου).

 

 

Καταρχάς, εγώ μιλάω για exclusives, οπότε το CoD μην το αναφέρεις, είναι multiplatform τίτλος. Επίσης, δεν διαφωνώ ότι η Ν βασίζεται στους κλασικούς 1st party τίτλους της, αλλά από 'κει και πέρα νομίζω ότι είναι άδικο να λες ότι δεν έχει πρωτότυπες ιδέες. No more Heroes, Madworld, Epic Mickey μου έρχονται τώρα στο μυαλό. Ναι, δεν πουλάνε όσο το αναμενόμενο, αλλά για αυτό δεν μπορώ να βρω που φταίει η Nintendo. Ίσως να ευθύνεται η κλειστότητα των fans της; Μπορεί. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ΑΑΑ πρωτότυποι τίτλοι για το wii.

 

 

Anyhow, το καλύτερο gaming combo που μπορεί να έχει κάποιος αυτή τη στιγμή, για μένα είναι PC + Wii (και προσωπικά είμαι πρώτα PC gamer και μετά Wii gamer). Από εκεί και πέρα αν κάποιος μου έλεγε ότι θέλει να παίζει ΜΟΝΟ σε κονσόλα, θα του πρότεινα X360. Πρόσεξε, όμως, αυτό όμως δε σημαίνει ότι το Wii δεν θα καλύψει τις ανάγκες του όσων αφορά την πληθώρα των παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wii και καθε κονσολα της Ν απευθυνεται ειτε στους αφοσιωμενους φαν της(εμας) ειτε σε πιο "ασχετους"(με το Wii κυριως). Σαν ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ κονσολα κανει την δουλεια της. Σαν μοναδικη κονσολα? Εχεις χασει το 70-80% των αριστουργηματων καθε γενιας.

 

Τα ειπα πιο πανω. Νορμαλ αναγκες ενος gamer θεωρω το γεγονος να θελει να μπορει να διαλεξει απο μια γκαμα παιχνιδων, καθε κατηγοριας , το παιχνιδι που τον ενδιαφερει.

 

Κάπως έτσι είναι. Συμφωνώ απόλυτα.

 

Ήμουν από τους πιό ένθερμους υποστηρικτές του Wii, αλλά δεν μπορώ να μήν αναγνωρίσω το γεγονός ότι το Wii υστερεί σοβαρά στους τίτλους του, ειδικά για αυτούς (εμάς) που το πήραν εξ αρχής.

 

Ένα βασικό πρόβλημά του ήταν ότι έχασε το 99,9% των multiplatform τίτλων (σε XBOX360, PS3 και PC), στους οποίους περιλαμβάνονται υπερπαιχνιδάρες. Το συνεπακόλουθο χτύπημα στη ποικιλία αξιόλογων τίτλων του Wii ήταν άμεσο, με αποτέλεσμα να κρεμόμαστε από τη nintendo για κάνα τίτλο της προκοπής.

 

Εγώ προσωπικά στο τέλος βαρέθηκα και το ξαναγύρισα στο PC-gaming, με το Wii να αποτελεί το "ευχάριστο διάλλειμα" αν και όταν βγαίνει κάτι πραγματικά καλό.

 

Γι'αυτό και τώρα με το WiiU είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός. Φοβάμαι ότι πάλι θα έχει τεχνολογικό χάσμα με PS4 και XBOX720, με αποτέλεσμα πάλι να χάσει από τους multiplatform τίτλους.

 

Φαντάσου να έπαιζαν παιχνίδια όπως το Oblivion, fallout 3, Assasin's Creed κλ κλ κλ στο Wii. Τότε θα μιλούσαμε για την υπέρτατη κονσόλα. Θα είχες όλο το φανταστικό gameplay των τίτλων της Νίντυ, αλλά και τα καλύτερα από τους multiplatform τίτλους....

 

Το θέμα δεν έχει να κάνει με τις τεχνολογίες του Wii ή του WiiU, οι οποίες είναι μιά χαρά από μόνες τους,, αλλά με το χάσμα που έχει το ένα με τις τωρινές κονσόλες και ενδεχομένως το άλλο με τις μελλοντικές, με άμεσο αντίκτυπο στη ποικιλία αξιόλογων τίτλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

my old pal panther :)

η Ν απλα εχει αποφασισει να πορευεται μονη της στο gaming κομματι.Το brand name Wii πετυχε οποτε μια πληρως ανανεωμενη πλατφορμα θα κανει και παλι την δουλεια της.Παντα στην θεωρια σε specs θα ειναι πισω απο τους 2 ανταγωνιστες της,αλλα ενα hd συστημα οπως το WiiU θα κανει ευκολοτερη την ζωη των devs για downgraded εκδοσεις των multi τιτλων της επομενης γενιας.

Προσωπικα θεωρω οτι το χασμα στην επομενη γενια θα ειναι μικροτερο απο αυτο που υπαρχει σημενα με το non hd wii

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox 720 Will Be Six Times as Powerful as Current Gen

 

In real terms, the Xbox 720's raw graphics processing power is expected to be six times that of the Xbox 360 and will yield 20-percent greater performance than Nintendo's forthcoming console, the Wii U.

 

Δεν θα το έλεγες και τεχνολογικό χάσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθίστε να βγεί πρώτα και μετά θα ξέρουμε ακριβώς τί παίζει.

 

Μήν ξεχνάτε ότι το WiiU επεξεργάζεται ταυτόχρονα 2 οθόνες, ενώ φιμολογείται ότι η GPU θα είναι της σειράς 4ΧΧΧ της ΑΤΙ, σε αντίθεση με του XBOX720 που λένε ότι θα είναι της 6ΧΧΧ σειράς. Οπότε η διαφορά στις επιδόσεις αυξάνεται.

 

Γενικά, οι νέες κονσόλες από άποψη υποδύναμης φαίνονται να είναι πάρα πολύ πίσω, και αν είναι όντως έτσι θα επηρεάσει αρνητικά καί το PC gaming.

 

Βέβαια όλα είναι θεωρίες.

 

Με το καλό να κυκλοφορήσουν και θα δούμε.

 

Για να μπορεί όμως το WiiU να υπάρχει στο σαλόνι κάποιου ώς κύρια κονσόλα, θα πρέπει οπωσδήποτε να έχει τους multiplatform τίτλους.

 

xrest, καλορίζικη η 7970. Με βλέπω σε κάνα 6-μηνο με Crossfire 7950 (για να παίζω όπως πάντα σε 1360Χ768 :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οfftopic

 

πεταξε το pc ρε συ σε καμμια fullhd να σου φυγουν τα ματια :rolleyes:

 

Καλα γω το wiiu οπως και να εχει το εχω τσιμπησει.Για τα γουστα μου ειναι δυνατο,και δεν νομιζω απο αποψη γραφικων να χαλαει κανεναν το tech demo του zelda.Oυτε επισης το γραφικο μεγαλειο των killzone 3/uncharted-gears of war.Γω πιο πολυ περιεργος ειμαι για το μεγεθος της μνημης που θα βαλουν παρα για την gpu/cpu.

 

Aληθεια το U 512mb unified θα εχει?Η παιζει να εχει και κατι παραπανω?Μονο παρακαλω την Ν να μην βαλει κανα 400-450αρη το συστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχμ.....

 

1) Η Ν πρέπει να βγάλει ένα Online σύστημα της ανθρωπιάς κατ' αρχήν. Δεν γίνετε να πορευτεί με αυτό που έχει τώρα

2) Να αποφασίσει να κάνει ένα σοβαρό game rating system, να σταματήσει να βγαίνουν ένα κάρο σαβουροgmames.

3) Να υποστηρίξει τους dev με ανθρωπινά εργαλεία και να δώσει τεχνογνωσία από τα δικά της studio

4) Να μην ζητάει την μάνα της και των πατέρα της από θέμα τιμής στην κονσόλα και στα περιφερικά της (60ε για το wiimoteplus πχ...)

5) Να αποφασίσει ότι υπάρχει και Ευρώπη/Αμερική στον Χάρτη.

 

Ας κάνει όλα αυτά κι ας είναι πίσω σε specs (αρκεί να υποστηρίξει το dx11)

 

ΥΓ. ωραία την ανακοίνωσαν για τέλος του χρόνου, φυσικά μέχρι τότε κατάφεραν και έθαψαν το wii.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...