Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Παντως συνεχος βλεπω ολο νεα παιχνιδια που θα κυκλοφορούν για το vita

the swidle

amnesia

civilazation

ritual night

meat boy

Υποστηριξει σε unreal engine 4

Κατι γινεται

 

Εκ των οποίων 3 είναι indie και με το amnesia να είναι otome novel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω το εχω λιωσει το μηχανημα εκανα περα android ios βλακοπαιχνιδα και το 3ds που ειναι μια απο τα ιδια και εχω κολησει με το vita πιστευω εχει πολυ καλη βιβλιοθηκη τιτλων και πολυ καλες προσφορές στο store καθε βδομαδα αλλα και σαν remote με ps4 που το χρησιμοποιώ ειναι άψογο.

Εκ των οποίων 3 είναι indie και με το amnesia να είναι otome novel

Και τι έγινε καλα να ειναι και δεν με ενδιαφέρει αν τα βγαζει η σονυ η ο μητσος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω το εχω λιωσει το μηχανημα εκανα περα android ios βλακοπαιχνιδα και το 3ds που ειναι μια απο τα ιδια και εχω κολησει με το vita πιστευω εχει πολυ καλη βιβλιοθηκη τιτλων και πολυ καλες προσφορές στο store καθε βδομαδα αλλα και σαν remote με ps4 που το χρησιμοποιώ ειναι άψογο.

Και τι έγινε καλα να ειναι και δεν με ενδιαφέρει αν τα βγαζει η σονυ η ο μητσος.

Το 3ds δεν είναι μία από τα ίδια. Παίρνει πάρα πολύ καλούς τίτλους, ήδη στο japan expo αναφέρθηκαν σε πιθανό localisation των dq παιχνιδιών. Μια καλή είδηση για το vita είναι ότι βγαίνει το zero escape 3 σε αυτό.

Θέλω να δω πόσοι άνδρες αγοράζουν otome :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
 

μπορεί κάποιος να μου πει πως αφαιρώ έναν λογαριασμό απτό ps store γιατί αγόρασα ένα ps vita μεταχειρισμένο και έχει αφήσει μέσα ο τύπος το acount του αλλα έχει σβήσει το κωδικό του οποτε είναι άχρηστο και δεν ξέρω πως να το αφαιρέσω ας μου πει οποιος ξέρει

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πας στις ρυθμίσεις και θα επιλέξεις format / restore ps vita και οταν σε ρωτησει για format θα πεις οχι, ωστε να σβησει μονο τον λογαριασμο με τον οποιο ειναι συνδεδεμενο (εκτος και αν δεν σε ενδιαφερει τιποτα απο οτι εχει μεσα οποτε πας για format). έχε υπόψιν όμως πως ο λογαριασμός συνδέεται με το περιεχομενο της κάρτας μνήμης οπότε αν εχει κατεβασμενα παιχνιδια και περασεις αλλον λογαριασμο στο ps vita, δεν θα μπορεις να τα παιξεις πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Σκέφτομαι να τσιμπήσω κι εγώ ένα vita σε λίγο καιρό και με τις κυκλοφορίες που παίζουν στη μαμά Τζαπάν, με ψήνει η ιδέα του JP account, για να μπορώ να αγοράζω japan-only τίτλους από το store και να χω και ότι dlc βγαίνει.

Αν λοιπόν έχω καταλάβει καλά, μπορώ σε ευρωπαϊκό vita απλά να βάλω ιαπωνικό λογαριασμό και όλα καλά ως εδώ, σωστά?

Επίσης, δυο πράγματα ακόμα που δεν έχω καταφέρει να βρω απάντηση και θα ήθελα τη βοήθειά σας αν γίνεται:

--> Για να αγοράζω από το JP store θα πρέπει να χω κάρτα σε yen (ή ακόμα χειρότερα με διεύθυνση στην ιαπωνία) ή μπορώ και με ευρώ (και γίνεται αλλαγή βάσει τρέχουσας ισοτιμίας την ώρα της αγοράς)?

 

--> Αν έχω JP account, αυτο σημαίνει ότι θα μπαίνω σε ιαπωνικό server για multiplayer ακόμα και αν υπάρχει αντίστοιχος ευρωπαϊκός? Και αν ναι, ξέρουμε τι παίζει με lag?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να αγοράσεις παιχνίδια από το jp ps store χρειάζεσαι ιαπωνική πιστωτική ή ιαπωνική ps store prepaid card. Το 1ο δεν το έχω ψάξει λογικά, το 2ο μπορείς από διαφορά site να αγοράσεις καρτούλα, αλλά είναι ακριβή. Λιγότερο θα σου βγει αν κανείς import τα παιχνίδια κατα τη γνώμη μου. Επειδή έχω jp account θα μπω να δοκιμάσω multiplayer, γιατί συνήθως δεν παίζω να σου πω για το lag.

N2-N1 επιπέδου αγγλικά χρειάζεται κυρίως για rpg με πολύ διάλογο και visual novels. Νομίζω με επίπεδο N3 μπορείς να παίξεις ότι άλλο θέλεις, σε κάποια ακόμα και το N4 είναι καλά.

Όσον αφορά το θέμα με την αλλαγή καρτών είναι αρκετα κουραςτικο. Εγώ στην αρχή έτσι ξεκίνησα , δεν άντεξα όμως και πήρα και 2η κονσόλα για να παίζω τα ιαπωνικά μου παιχνίδια και για να παίρνω τα dlc τους. Αν είναι να αγοράζεις digital copies πάρε μια 68αρα κάρτα, θα την χρειαστείς. Ακόμη, θα σου έλεγα αν σου αρέσουν τα RPGs να πάρεις ιαπωνικό ps plus, αξίζει 1000 φορές τα χρήματα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.polygon.com/2015/8/22/9191583/video-of-a-ps-vita-prototype-shows-sliding-face-standard-memory-cards

 

H Sony και οι βλακείες της... PS Vita ala PSP Go... με 12 GB RAM (εσωτερικο) αποθ. χωρο, HDMI, SD cards... θετε και αλλα?

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...