Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γλωσσας σε Windows 7&Vista (non Ultimate)


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Аυτη η διαδικασια εχει ξανα αναφερθει,αλλα λεω να το κανω σαν ξεχωριστο θεμα!

Για να βρεθεται!

 

 

Windows 7&Vista -Αλλαγη γλωσσας.

 

1.Πρωτα θα κατεβασουμε την γλωσσα που θελουμε απο εδω

(Στην αριστερη στηλη εχει να επιλεξετε πακετο γλωσσων αναλογα με το λογισμικο=7[x32/x64] & Vista[x32/x64])!

Για ελληνικα ειναι στις MUI γλωσσες,οι LIP δε μας ενδιαφερουν!

 

2.Κατεβαζουμε το Vistalizator v2.40!

 

3.Run Vistalizator ,κανουμε "Add language".

 

Capture-6.png

 

 

 

4.When processes are done, change your language and restart(Όταν η διαδικασία τελειώσει, αλλάζουμε τη γλώσσα με αυτη που εχουμε κανει Add(π.χ. Greek) και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Capture2-2.png

 

 

 

Υ.Γ.Aν δε μας τρεξει το vistalizator,απλα παταμε δεξι κλικ/properties/compatibility/επελεξε το τετραγωνο Run this program in compatibility mode: και διαλεγουμε το windows 7!

 

Capture3-1.png

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλή ιδέα. Eλπίζω κάποιος να το κάνει sticky και να μην το ψάχνουμε... :)

Δεν εχω ανοιξει πολλα θεματα και μπορω να το βρω απο το προφιλ μου!

Αλλα μακαρι να το κανουν pin,γιατι ακουσα πολλες περιπτωσει που εχουν φυγει τα original και βαζουν κρακαρισμενα ultimate,για να μπορουν ν'αλλαξουν γλωσσα!

 

 

Εξαλλου υπαρχει και ενας αλλος λογος που σου χρειαζεται αυτη η εφαρμογη:

Στα windows 7 για να μπορεις να χρεισημοποιησεις αλλη γλωσσα στο Tablet PC Input Panel,εκτος απο τα αγγλικα και την γλωσσα των windows,πρεπει να την εχεις πρωτα εγκαταστησει(γυρνας τα windows τουλαχιστον μια φορα σ'αυτη και απ'εκει και περα μπορεις να την χρεισημοποιησεις,ανεξαρτητα τι γλωσσα τρεχουν τα windows)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ θα το βρίσκεις εύκολα. Εγώ και οι υπόλοιποι θα πρέπει να θυμόμαστε τον δημιουργό του θέματος όμως και να ψάχνουμε στο προφίλ του... (εγώ θα σε θυμάμαι πάντως :P :lol:)

 

Καλή ιδέα ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να το κανουν sticky,γιατι σιγουρα θα το χρειαστουν παρα πολλοι! :-)

Εχουμε παρα πολλες αγορες απο εξωτερικο,τον τελευταιο καιρο και συνηθως,η γλωσσα ειναι μια απο τις κυριες ανησυχιες τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα windows ειναι Αγγλικα αλλαζουν σε ελληνικα? σε οτι γλωσσα θες?

Ναι,απλα κατεβαζεις τη γλωσσα και ακολουθας τις οδηγιες στην αρχη του θεματος!

Οταν την περασεις μια φορα,απ'εκει και περα αλλαζεις οποια γλωσσα θες απ'αυτες που εχεις κανει add στο vistalizator,απλα ακολοθοντας την διαδικασια στο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα κανονικα ολη την διαδικασια που μου ειπεσ...αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα ως internal...μονο σε express mode...και αυτο λεγοντας μου οτι handle is invalid...τι μπορει να εχω κανει λαθος?

 

χαρακτηριστικα...προσπαθησα να κατεβασω το winrar σε ελληνικη εκδοση..και μου εμφανιζει κατι αραβικουσ χαρακτηρες...το ιδιο συμβαινει αν ανοιξω υποτιτλουσ σε ελληνικη γλωσσα...αλλα η γλωσσα συστηματος ειναι τα ελληνικα...οι ρυθμισεισ ολα ειναι επιλεγμενη η ελληνικη γλωσσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα κανονικα ολη την διαδικασια που μου ειπεσ...αλλα δεν μπορω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα ως internal...μονο σε express mode...και αυτο λεγοντας μου οτι handle is invalid...τι μπορει να εχω κανει λαθος?

 

χαρακτηριστικα...προσπαθησα να κατεβασω το winrar σε ελληνικη εκδοση..και μου εμφανιζει κατι αραβικουσ χαρακτηρες...το ιδιο συμβαινει αν ανοιξω υποτιτλουσ σε ελληνικη γλωσσα...αλλα η γλωσσα συστηματος ειναι τα ελληνικα...οι ρυθμισεισ ολα ειναι επιλεγμενη η ελληνικη γλωσσα...

Κατ'αρχας τι windows 7εχεις χ64 ή χ86?Γιατι αυτα στο λινκ ειναι χ64!

Για να επαναλαβεις την διαδικασια ξανα γυρνα τα windows στην default γλωσσα,διαγραψε την γλωσσα που εκανες add στο vistalizator και κατεβασε αυτα που τεριαζουν στα windows(32bit ή 64bit)και επανελαβε την διαδικασια!

Δε γινεται να εισαι σε express mode!Αυτο σημενει οτι το πακετο της γλωσσας που κατεβασες,δεν ειναι συμβατο με το λογισμικο σου και γι'αυτο σε περιοριζει σε express mode!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα την εκδοση Χ86...επειδη ειναι 32bit το δικο μου λειτουργικο...τα διεγραψα τα ξαναεκανα εγκατασταση...αλλα παλι τα ιδια προβλημαατα...ολο τισ ιδιεσ ειδοποιηησεις μου βγαζει..φαντασου οτι και σε express mode μου βγαζει μηνυματα οτι κατι δν ειναι σωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβησε την γλωσσα και κανε unistall vistalizator,κανε reboot το κομπιουτερ και κανε ξανα απο την αρχη ολη την διαδικασια!Φροντησε κατα την ωρα που θα κανεις download το πογραμμα και το πακετο με τη γλωσσα,οπως και την κατα τη διαρκια ολης της διαδικασιας,να εχεις απενεργοποιημενο το antivirus!

Και το πακετο κατεβασε αυτο,για windows 7 32bit!

Aν δε το δεχτει,συμενει οτι πρεπει να εχου καποιο θεμα το sp1 win7,γιατι στις γλωσσες για τα 7 δεν εχουν το πακετο με sp1!

Ή θα πρεπει να γινει η εγκατασταση πρι να μπει το sp1(αυτο σημενει,οτι πρεπει να φερεις τα win στην κατασταση πριν να γινει install το sp1) ή να πρεπει να ανεβασουν το πακετο με τις γλωσσες με το sp1,οπως εκανα με τα vista!

Ξαναδωκιμασε και το σαβατοκυριακο θα προσπαθησω να τα γυρισω και εγω να δω τι συμβαινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...