Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γλωσσας σε Windows 7&Vista (non Ultimate)


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει προβλημα αν βαλω προγραμματα οταν ειναι σε ελληνικα? οχι ε? Μονο τα windows update να κανω σε αγγλικα. σωστά? Το microsoft security essentials που εχω για antivirus δεν θα εχει προβλημα με update μαλλον ε?

Μονο τα windows update!οτι προγραμμα αλλο το περνας κανονικα απο τα Ελληνικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γενικά και σε μενα εβγαλε αυτο το θεμα με την συμβατοτητα. Ενω τρεχει κανονικά, δεν εμγανιζει win7 αλλα μεχρι vista sp2. Δεν ξερω αν υπάρχει προβλημα...θα δειξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα ξανά εγκατάσταση και πέρασα drivers...Έκανα updates αυτά που ήθελα αλλά όπως το περίμενα άρχισα να συνηθίζω την αγγλική version οπότε μάλλον δεν θα το αλλάξω.

Το θέμα με την συμβατότητα εννοείτε ότι δεν μου το έχει βγάλει με την αγγλική version και έχω κανονικά και την επιλογή windows 7.

Μια συμβουλή για όποιον έχει κανονική έκδοση windows 7 (είτε αγορασμένη είτε από κάποιο ΑΕΙ-ΤΕΙ) μπορεί αντί να setαρει το DVD που έχει στα αγγλικά να βρει ένα DVD της ίδιας version (πχ windows 7 sp1 pro 64-Bit) που είναι στα ελληνικά και να χρησιμοποιήσει το serial που έχει από την αγγλική version.

Το έχω δοκιμάσει και δούλεψε κανονικά και δεν έβγαλε κανένα μήνυμα μετά τις ενημερώσεις ότι έχω άλλη version κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

ερώτηση. Ενώ έχω αυθεντική έκδοση των win 7 pro, μετά την εγκατάσταση της ελληνικής γλώσσας με τον vistalizator μου βγάζει ότι δεν αναγνωρίζει το product key. τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 7 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστω για την διαδικασια, πολυ καλη και αναλυτικη..

και εγω δεν μπορεσα να βρω την εκδοση 2.30 χρησιμοποιησα την 2.5.1.8 και εκανα εγκατασταση της αγγλικης σε express mode και ολα  ΟΚ..

χρησιμοποιω windows Vista Home Basic RTM (ξερω ξερω .. γιατι θελεις να βασανιζεις το μηχανημα κτλ.) και ηθελα την αγγλικη μονο για να πειραματιστω με το speech recognition των windows..για μελλοντικο feedback, λοιπον, ενημερωνω οτι δουλευει μια χαρα η συγκεκριμενη λειτουργια, μετα την εγκατασταση της γλωσσας..και τελος δεν εχω service pack και δεν κανω updates..

ευχαριστω ektor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...