Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γλωσσας σε Windows 7&Vista (non Ultimate)


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ektor7 ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση δοκίμασα να το κάνω αυτό αλλά μου έβγαζε μήνυμα Unable to check Windows Vista edition!

Δοκίμασα να το κάνω σε safe mode πάλι τα ίδια.

Και εμένα μου κάνει εντύπωση διότι συμπεριφέρετε σαν να έχω έκδοση χωρίς sp1, μήπως έχει βγεί firmware που στην ουσία αφαιρεί αυτή την επιλογή;

Σκέφτομαι να κατεβάσω το sp1 και να το κάνω εγκατάσταση (αν μου επιτρέψει και δεν μου πει οτι είναι ήδη εγκατεστημένο) αλλά πιο να κατεβάσω το αγγλικό ή το ελληνικό; (λογικά το αγγλικο πιστέυω μια που αυτή ήταν η γλώσσα εγκατάστασης του λειτουργικού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ektor7 ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση δοκίμασα να το κάνω αυτό αλλά μου έβγαζε μήνυμα Unable to check Windows Vista edition!

Δοκίμασα να το κάνω σε safe mode πάλι τα ίδια.

Και εμένα μου κάνει εντύπωση διότι συμπεριφέρετε σαν να έχω έκδοση χωρίς sp1, μήπως έχει βγεί firmware που στην ουσία αφαιρεί αυτή την επιλογή;

Σκέφτομαι να κατεβάσω το sp1 και να το κάνω εγκατάσταση (αν μου επιτρέψει και δεν μου πει οτι είναι ήδη εγκατεστημένο) αλλά πιο να κατεβάσω το αγγλικό ή το ελληνικό; (λογικά το αγγλικο πιστέυω μια που αυτή ήταν η γλώσσα εγκατάστασης του λειτουργικού)

Καλα τι λογισμικο εχεις και περαρασες το sp2?Τα win7 μεχρι το sp1 εχει βγει?

Ποιο vistalizator κατεβασες,το 2.3 ή 2.4?

Μπορει να το επαναφερεις σε κατασταση πριν να περασεις τα update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκδοση windows 7 pro sp1 Εn έχω, δεν έχω sp2 μια που δεν έχει βγει ακόμη...

Δοκίμασα και με το 2.4 και με το 2.3 (επίσης έχω την εντύπωση ότι κάποιο link που έχεις για την έκδοση 2.3 σελίδα 6 σχόλιο 53 στην ουσία έχει αλλάξει και κατεβάζεις την έκδοση 2.4).

Ο μόνος τρόπος για να γυρίσω πίσω είναι να κάνω ένα προς ένα απεγκατάσταση όλα τα αρχεία που έχω κάνει update από τη Μ$oft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έκδοση windows 7 pro sp1 Εn έχω, δεν έχω sp2 μια που δεν έχει βγει ακόμη...

Δοκίμασα και με το 2.4 και με το 2.3 (επίσης έχω την εντύπωση ότι κάποιο link που έχεις για την έκδοση 2.3 σελίδα 6 σχόλιο 53 στην ουσία έχει αλλάξει και κατεβάζεις την έκδοση 2.4).

Ο μόνος τρόπος για να γυρίσω πίσω είναι να κάνω ένα προς ένα απεγκατάσταση όλα τα αρχεία που έχω κάνει update από τη Μ$oft.

Ή με το restore point για να το επαναφερεις σε κατασταση πριν την εγκατασταση των updates!

Το θεμα με το 2.4 ειναι οτι δε δουλευει στους πιο πολλους!

 

Μολις τελιωσαν τα updates του εκανες το restart απο τα Αγγλικα ή μπηκες απευθειας στα Ελληνικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα δούλεψε και το 2.4 και το 2.3 σε express mode και τα δύο.

Θα δοκιμάσω αν είναι να κάνω απεγκατάσταση ενημερώσεων μια προς μία από το τις εγκαταστάσεις των update των windows...

Restore δεν θέλω να κάνω γιατί έτσι και αλλιώς είναι φρέσκια εγκατάσταση win+drivers+update Μ$ οπότε καλύτερα να κάνω ξανά εγκατάσταση από την αρχή έτσι και αλλιώς δεν θα φάω πάνω από 15' ή θα το αφήσω έτσι μέχρι να βγει sp2 ή νέα έκδοση του vistalizator που είναι συμβατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα δούλεψε και το 2.4 και το 2.3 σε express mode και τα δύο.

Θα δοκιμάσω αν είναι να κάνω απεγκατάσταση ενημερώσεων μια προς μία από το τις εγκαταστάσεις των update των windows...

Restore δεν θέλω να κάνω γιατί έτσι και αλλιώς είναι φρέσκια εγκατάσταση win+drivers+update Μ$ οπότε καλύτερα να κάνω ξανά εγκατάσταση από την αρχή έτσι και αλλιώς δεν θα φάω πάνω από 15' ή θα το αφήσω έτσι μέχρι να βγει sp2 ή νέα έκδοση του vistalizator που είναι συμβατή.

Αν ειναι φρεσκια η εγκατασταση των windows,καλυτερα περιμενε καμια δυο εβδομαδες να περαστουν ολα τα πρωτα updates και μετα κανε την αλλαγη της γλωσσας!

Και γενικα,οταν κανεις τα updates καλυτερα να του κανεις ενα με δυο restart(στο αγγλικο) για να εισαι σιγουρος οτι εχουν γινει σωστα εγκατασταση τα updates και μετα το βαζεις στα Ελληνικα.

Μη περιμενεις το sp2 γιατι μαλλον θα αργησουν και υπαρχει η περιπτωση να μη δουλευει το vistalizator.

Για νεα εκδωση του vistalizator μαλλο χλωμο το βλεπω να βγει.Φαινεται οτι το παρατησαν,προ στο παρον.

Και δοκιμασε καλυτερα με το 2.3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ektor7 ευχαριστώ για τις συμβουλές σου

Στην αρχή μετά την εγκατάσταση δούλεψε κανονικά το γύρισα στα ελληνικά μετά πάλι στα αγγλικά κατέβασα updates στα αγγλικά έκανα restart.

Στη συνέχεια πέρασα drivers από board (το είχα στα ελληνικά) τελείωσε η εγκατάσταση και την επόμενη μέρα που πήγα να το γυρίσω στα αγγλικά για update ανακάλυψα το πρόβλημα.

Βέβαια έκανε και γυρισμένο στα ελληνικά update χωρίς να μου βγάλει κάποιο μήνυμα από την M$...Θα το αφήσω μερικές μέρες έτσι και θα δω μπας και το παιδέψω λίγο μήπως βγάλω καμιά άκρη γιατί δημιουργήθηκε αυτή η κατάσταση,αν δεν βγάλω άκρη θα setαρω το pc από την αρχή.

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ektor7 ευχαριστώ για τις συμβουλές σου

Στην αρχή μετά την εγκατάσταση δούλεψε κανονικά το γύρισα στα ελληνικά μετά πάλι στα αγγλικά κατέβασα updates στα αγγλικά έκανα restart.

Στη συνέχεια πέρασα drivers από board (το είχα στα ελληνικά) τελείωσε η εγκατάσταση και την επόμενη μέρα που πήγα να το γυρίσω στα αγγλικά για update ανακάλυψα το πρόβλημα.

Βέβαια έκανε και γυρισμένο στα ελληνικά update χωρίς να μου βγάλει κάποιο μήνυμα από την M$...Θα το αφήσω μερικές μέρες έτσι και θα δω μπας και το παιδέψω λίγο μήπως βγάλω καμιά άκρη γιατί δημιουργήθηκε αυτή η κατάσταση,αν δεν βγάλω άκρη θα setαρω το pc από την αρχή.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μολις κανεις φρεσκια εγκατασταση των windows,σου ερχονται ενα κατεβατο updates τις πρωτες εβδομαδες!

Ισως γι'αυτο σου εκανε προβλημα!Δε περναμε τιποτα drivers κ updates απο τα ελληνικα και παντα κανουμε τα restart που χρειαζονται μετα απο updates!Και μετα προχωρουμε στην αλλαγη της γλωσσας που μας ενδιαφερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok με έπεισες θα το setαρω σήμερα ή αύριο από την αρχή και θα περάσω drivers και προγράμματα όπως έχει.

Βέβαια πολύ φοβάμαι αν το κρατήσω 2 βδομάδες στα αγγλικά μετά δεν θα θέλω να το γυρίσω στα ελληνικά όπως έχει γίνει και με άλλα προγράμματα που δουλεύω :-). Όπως και να έχει αν έχω κάτι νεότερο θα ενημερώσω το topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα. και τα δυο link που δινονται για τις version 2.3 και 2.4 κατεβάζουν την 2.4.

Η 2.3 δεν υπάρχει κάπου?

 

και μια 2η ερώτηση. Οταν λεμε express αντι για internal εννοουμε απ'ευθειας διπλό κλικ στο αρχείο windows6.1-kb972813-x64-el-gr_9ae588ba70896f9100a10cb8ed68a79678d6fc32.exe που κατεβάσαμε για την γλώσσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα. και τα δυο link που δινονται για τις version 2.3 και 2.4 κατεβάζουν την 2.4.

Η 2.3 δεν υπάρχει κάπου?

 

και μια 2η ερώτηση. Οταν λεμε express αντι για internal εννοουμε απ'ευθειας διπλό κλικ στο αρχείο windows6.1-kb972813-x64-el-gr_9ae588ba70896f9100a10cb8ed68a79678d6fc32.exe που κατεβάσαμε για την γλώσσα?

1.vistalizator 2.3

2.Οχι!Και οι 2 τροποι γινονται εγκατασταση μεσα απο το vistalizator,το ιδιο και η αλλαγη καθε φορας των γλωσσων που εχουμε εγκαταστησει!

Το αρχειο που αναφερες,θα το κανεις add στο vistalizator τη πρωτη φορα που θα κανεις εγκατασταση της γλωσσας!Μετα δε θα το ξανα χρειαστεις,γιατι ολα πλεων θα γινονται απο το vistalizator!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψε σε expess mode μονο παρόλο που με εβγαλε κατι ψιλοerrors στα 4 βήματα της εγκαταστασης του πακετου, και στο τελος που πηγε να γραψει την registry. Εκανε επανεκκινηση και φαινονται προς το παρών ολα καλα. Απενεργοποιησα τα update (Οχι εντελώς αλλα πρωτα να ειδοποιουμαι και μετα να γινεται ληψη και εγκατασταση), και βλεπουμε στην πορεια αν εχει καποιο αλλο προβλημα. για την ωρα good.

Ευχαριστώ... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δούλεψε σε expess mode μονο παρόλο που με εβγαλε κατι ψιλοerrors στα 4 βήματα της εγκαταστασης του πακετου, και στο τελος που πηγε να γραψει την registry. Εκανε επανεκκινηση και φαινονται προς το παρών ολα καλα. Απενεργοποιησα τα update (Οχι εντελώς αλλα πρωτα να ειδοποιουμαι και μετα να γινεται ληψη και εγκατασταση), και βλεπουμε στην πορεια αν εχει καποιο αλλο προβλημα. για την ωρα good.

Ευχαριστώ... :-(

Ξερω οτι παντα σου βγαζει ενα error γιατι αποτυχανει να το περασει σε internal και ετσι στο περναει σε express mode!

Φτανει να δουλευει κανονικα και να μη περνας τα updates απο τα Ελληνικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει προβλημα αν βαλω προγραμματα οταν ειναι σε ελληνικα? οχι ε? Μονο τα windows update να κανω σε αγγλικα. σωστά? Το microsoft security essentials που εχω για antivirus δεν θα εχει προβλημα με update μαλλον ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...