Προς το περιεχόμενο

HTC ChaCha Παρουσίαση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας στα χέρια μας το HTC ChaCha κρατάμε το υποψήφιο κινητό τηλέφωνο των φανατικών φίλων των υπηρεσιών κοινωνικής δικτύωσης και ειδικότερα, των χρηστών του Facebook. Εδώ και αρκετούς μήνες η φημολογία ήθελε τη δημοφιλή κοινωνική υπηρεσία να έβγαζε στην αγορά ένα smartphone που να φέρει την επωνυμία του. Το Chacha δεν είναι αυτή η συσκευή αλλά έχει κατασκευαστεί σε συνεργασία με το Facebook για να μεταφέρει τις δυνατότητες της διάσημης ιστοσελίδας στις λειτουργίες ενός smartphone.

 

Το HTC ChaCha το γνωρίσαμε για πρώτη φορά το Φεβρουάριο στην έκθεση MWC 2011 της Βαρκελώνης, ενώ παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε και το video με το hands on του HTC ChaCha.
 

http://www.youtube.com/watch?v=OtwRJv0uRSA

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση HTC ChaCha

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι λίγο ακριβό...

Στα 299€ υπάρχουν σαφώς καλύτερες επιλογές (πχ πρόσφατα το Nexus S σε αυτή την τιμή), ακόμα και χωρίς hardware keyboard (που είναι must για κάποιους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε πολυ για την περιγραφη!

 

σαν κινησεις και λειτουργειες ειναι εξυπνες ειδικα για τους social addicted απλα δεν ξερω κατα ποσο θα προχωρησει λογο τιμης....

 

καλα αν ειχε αυτο το κουμπακι το facebook το iphone τωρα θα λιποθυμουσε κοσμος...

 

τι σου ειναι το marketing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον και βασικοτερο

οταν πουλας τηλεφωνο με πληκτρολογιο στην Ελλαδα, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Αλλιως τραβα πουλα το σε κανα αμερικανακι.

 

2ο συμφωνω με το φιλο παραπανω οτι ειναι αντιγραφη blackberry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ότι τα 300 euro δεν είναι πολλά λεφτά... αλλα με βάση την πραγματικότητα της κινητής τηλεφωνίας στην ελλάδα..

 

Δεν βλέπω να υστερεί ιδιαιτερα σε σύγκριση με αλλα κινητά πάνω κάτω στην ίδια τιμή... (έπειτα εκτος από τα χαρακτηριστικά το κινητό κάποιοι το περνούν και για την αίσθηση-εμφάνιση... οποτε το μεταλλικό και γενικά προχώ design του HTC είναι ανώτερο κατ εμέ από το επίπεδο πλαστικό design της nokia που ίσως -δεν το πολυπροσεξα- να έχει ανωτερα χαρακτηριστικά....

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/devices.eg?pageIndex=2&435=on&436=on&sText=&428=on&434=on&selectSort=5_des&661=on&selectedCategoryId=93&ascending=true&attributeToSort=5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε ρε παιδιά;; Όταν υπάρχει το Wildfire στα 170 ευρώ και το Wilfire S στα 235 ευρώ, ποιος θα πάει να δώσει 299 ευρώ για ένα υποδεέστερο ουσιαστικά κινητό;;;

και μην μου πείτε τίποτα για το πληκτρολόγιο, είχα το Htc S710 κινητό με slide πληκτρολόγιο, με το οποίο τα δάχτυλα μου είχαν ταυτιστεί, έγραφα με απίστευτη ταχύτητα μηνύματα. Γιατί;; Διότι με βόλευε απίστευτα στο χέρια μου. Ήταν τυχερό! Δοκίμασα μετά από αυτό, πολλά κινητά με πληκτρολόγια Querty Blackberries, Nokias, SonyEricssons και Htc's άλλα περισσότερο άλλα λιγότερο και όλα τα θεωρούσα για τα σκουπίδια! Άχρηστα πλήκτρα, δεν με βόλευαν καθόλου, όσο και να προσπαθούσα!

Μέχρι που έκανα το βήμα να πάω από τα πραγματικά-αληθινά κινητά (όπως τα έλεγα τα μη-αφής κινητά) στο HTC Desire!

Έχει απίστευτη αίσθηση για αφής.... πρώτη μου επαφή με αφής για 5-6 μήνες ήτανε με το BB Storm 1 όχι 2 .... ότι χειρότερο, από άποψη αφής, από όλες τις άλλες απόψεις τα BB είναι απίστευτα... αλλά η αφή ήταν μεγάλο πρόβλημα!

Απλώς μετά το Desire, δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσω σε απλό κινητό! Είναι τόσο απλό...

Τέλος πάντων το υπερανάλυσα και δεν έβγαλα κάποιο ουσιαστικά επικερδές συμπέρασμα...

Μου φαίνεται ότι παίζουν με την νοημοσύνη μας, όταν πάνε να μας πασάρουν κινητά με πάρα πολύ κακή απόδοση τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι... ρε παιδιά πολλές φορες το κάνετε αυτό (και πολλοί) εδώ μέσα..

 

 

μην μπερδεύεται τις λέξεις "κόσμος" "πλειοψηφία" "κοινή γνώμη" κτλ με την λέξη "ο εαυτούλης μου" "γνώμη μου"

 

 

Τι θα πει ποιος θα το αγοράσει??? πολλές κατηγοριες ανθρώπων μεταξύ αυτών κοριτσάκια και αγοράκια που λιώνουν στο FB και τους αρέσει η εμφάνιση και δεν ενδιαφέρονται να σκαλίσουν τεχνικά χαρακτηριστικά.... Αυτοί που γουστάρουν να πιάνουν το πληκτρολόγιο και να μην ζουλάνε μια οθόνη.. και η λίστα συνεχίζεται...

 

Αλλα και τώρα που τα λέμε τα τεχνικά χαρακτηριστικά του HTC Wildfire S ΔΕΝ είναι και πολύ ανωτερα από αυτά του HTC CHA CHA !!!!

 

 

Βασικά από τεχνικής άποψης είναι σχεδόν ΟΛΟΙΔΙΑ κινητά.. και μάλιστα παρατήρησα ότι το HTC Wildfire S έχει κατά 200mhz ΠΙΟ ΑΡΓΟ επεξεργαστή από το CHA CHA!!!! (το wildfire S έχει 600 το CHA CHA έχει 800!) επιπλέον παρα του ισχυρότερου επεξεργαστή το cha cha έχει μεγαλύτερη αυτονομία!! οποτε το htc wildfire S είναι κατώτερο από τεχνικής άποψης...

 

HTC Wildfire S specs: http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php

HTC CHA CHA specs: http://www.gsmarena.com/htc_chacha-3787.php

 

 

Άρα επειδή εσένα σου αρέσει για τους δικούς σου λόγους να αγοράσεις το Wildfire S (που δεν λέω ότι είσαι λάθος.. ούτε σωστός.. επειδή δεν έχει σωστό και λάθος σε τέτοια πράματα... )

 

δεν σημαίνει ότι αυτομάτως ισχύει ότι κανένας δεν θα θελήσει το cha cha... εκτος αν μπορείς να επιβάλεις την γνώμη σου και στους άλλους..

 

οποτε για να είσαι πιο ξεκάθαρος θα έπρεπε να πεις : ποιος άλλος θα κάτσει να αγοράσει το cha cha από την στιγμή που εγώ θέλω το wildfire S ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση που οι εταιρίες κυκλοφορούν ακόμη τηλέφωνα σε αυτό το απίστευτα άβολο φορμά, μικρή οθόνη και πλήρες πληκτρολόγιο. Καλά ήταν όταν η blackberry έβγαζε τέτοια, αλλά τότε οι περισσότερες οθόνες ήταν τέτοιας διάστασης, τώρα τί θα πουλήσει αυτό, όταν οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει σε οθόνες από 3.2" και πάνω;

To hardware πληκτρολόγιο είναι αναντικατάστατο, σύμφωνοι. Αλλά όταν έχεις επιλογές τηλεφώνων με slide πληκτρολόγιο και μεγάλη οθόνη, γιατί να προτιμήσεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...