Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το δικό σου patsi πρέπει να συγγενεύει με τα ινδικά χοιρίδια

Μια μίξη ινδικού χοιριδιου με σκιουρο θα έλεγα. Γιατί τα πίσω πόδια είναι μεγάλα και βοηθούν σε άλμα κλπ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιντσιλά ειναι κουνέλι. Το ντεγκου ειναι ποντίκι, άντε να πω τρωκτικό μην θιχτεί κανεις.

Και δαγκώνουν τα γ@μ..

Φίλε μου δεν δαγκώνουν τα ντεγκού.η αλήθεια είναι οτι τρώνε τα πάντα αλλά είναι πολύ κοινωνικά.Ακόμα και άγνωστος να βάλει το χέρι για να το χαίδεψει του κάνουν κανα 2-3 δοκιμαστηκές πρώτα και αμα το αφήσει το χέρι το περιποιούνται.Ναι φίλε μου μοιάζουν αρκετά με τσιντσιλα επίσης τρώνε την ίδια τροφή και κάνουν το ίδιο μπανάκι.το τσιντσιλά σου πως τα πάει από εκπαίδευση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μίξη ινδικού χοιριδιου με σκιουρο θα έλεγα. Γιατί τα πίσω πόδια είναι μεγάλα και βοηθούν σε άλμα κλπ.

Ααα. Μάλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν δαγκώνουν τα ντεγκού.η αλήθεια είναι οτι τρώνε τα πάντα αλλά είναι πολύ κοινωνικά.Ακόμα και άγνωστος να βάλει το χέρι για να το χαίδεψει του κάνουν κανα 2-3 δοκιμαστηκές πρώτα και αμα το αφήσει το χέρι το περιποιούνται.Ναι φίλε μου μοιάζουν αρκετά με τσιντσιλα επίσης τρώνε την ίδια τροφή και κάνουν το ίδιο μπανάκι.το τσιντσιλά σου πως τα πάει από εκπαίδευση?

Θα έλεγα καλά είναι έχει προσαρμοστεί πλήρως πλέον(4 χρόνων κοντεύει). Εντάξει δεν έχω την απαίτηση να κάνει αυτά που κάνει ο σκύλος μου. Αλλά πχ πλέον αν πάει κάπου που δεν πρέπει και τη μαλωσω καταλαβαίνει και φεύγει. Επίσης έχει αδυναμία στα φυστίκια. Για μισό φυστίκι είναι ικανή να κάθεται δίπλα μου μιση ώρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα καλά είναι έχει προσαρμοστεί πλήρως πλέον(4 χρόνων κοντεύει). Εντάξει δεν έχω την απαίτηση να κάνει αυτά που κάνει ο σκύλος μου. Αλλά πχ πλέον αν πάει κάπου που δεν πρέπει και τη μαλωσω καταλαβαίνει και φεύγει. Επίσης έχει αδυναμία στα φυστίκια. Για μισό φυστίκι είναι ικανή να κάθεται δίπλα μου μιση ώρα.

Μια χαρά.εκτος απο φρούτα και λαχανικά του δίνεις κάτι άλλο?το πλαστικό κλουβί που έχεις δεν το τρώει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά.εκτος απο φρούτα και λαχανικά του δίνεις κάτι άλλο?το πλαστικό κλουβί που έχεις δεν το τρώει?

Μπα όχι αυτά.Και στα φρούτα δεν τρελαίνεται.Πιο πολύ μια φορά τις 2 βδομάδες που δίνω ένα φυστικάκι(ανάλατο) τρελαίνεται . Μπα όχι δεν το τρώει.Τα κάγκελα που είναι σιδερένια δαγκώνει καμιά φορα όταν θέλει να μου τραβήξει την προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ούτε ενα ούτε δυο ούτε τρια , αλλα έξι  γατουλινια "!

δεν ειναι κατοικιδια μου , είναι ομως σαν κατοικίδια μου μιας και τα ταΐζω απο την μέρα που γεννηθήκαν !

τι όμορφη εικόνα,  τι απίθανα ψιψινελια !!!

 

αυτη η κούκλα πηγε για στειρωμα , σειρα έχουν και τα επόμενα σιγά σιγά ..

 

 

''Τους ανθρώπους που μισούν τις γατες να τους φοβάσαι''

Sigmund Freud 1856-1939

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση για οσους γνωρίζουν. Ο σκυλακος μου που ειδατε στις προηγούμενες φωτογραφίες ειναι πια κοντα 3.5 ετών. Μπορεί να πάθει κακό που δεν εχει ζευγαρώσει με θηλυκό; υπάρχει υποψία οτι κατι εκανε οταν ηταν 1 έτους αλλά οχι 100% Επισης γιατί οποτε ανοίγουμε το πορτονι να μπούμε στο σπιτι με το αμαξι τα αμολάει ( ουρει) στο πορτονι και καμιά φορά στα κρυφά στο πάρκινγκ του αμαξιού; Το κάνει για να οριοθετησει τη περιοχή του και καλά ή για καποιον αλλο λογο; Ευχαριστώ

ναι τα αρσενικα δεν εχουν προβλημα δεν εχω ακουσει να στειρωνουν αρσενικο..και η δικια μου τωρα ειναι 3,5 περιπου και πρεπει να την παω για στειρωση..ολο το αναβαλω γιατι λυπαμαι να το κανω..αλλα τι να κανεις αμα ειναι να σου κατσει καισαρικη θελει 300ευρω!

ασε που πρεπει να εχω τα κουταβια για 2 μηνες να τα προσεχω!κι αν αποφασισει να μην τα θυλασει?θα τα κυνηγαω με το μπιμπερο?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...