Προς το περιεχόμενο

The official off topic thread -women only-


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η στείρα εναντίωση στα πάντα λογίζεται ως αξία? Ενδιαφέρον......Να το πεις στον Μπαμπινιώτη να το συμπεριλάβει στο λήμμα αξία στην επόμενη έκδοση του.

 

Κράξε όσο θες....ένα βήμα πιο κοντά στην επανάσταση

 

muhahahahahahha

 

Γιατι ποιος σου πε οτι εναντιωνομαι στα παντα, η οτι ευαγγελιζομαι επαναστασεις?

 

Απλα εχω ως αξια μου , και ως δειγμα στοιχειωδους ευφιας το να βλεπω τους ανθρωπους σαν ατομικοτητας και οχι σαν ρατσες ή ομαδοποιημενους

 

Δυστυχως ουσιαστικη επανασταση δε νομιζω να υπαρξει ποτε γιατι υπαρχουν τυποι που κουβαλανε μυαλα παρομοια με τα δικα σου (και χειροτερα απο τα δικα σου, συνηθως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Toufas το παιχνιδι Second Life το ξερεις? Ειναι ενα παιχνιδι σαν ενας εικονικος κοσμος που παιζεις με αλλους, συζητατε, κτλ κτλ..

 

Η παρομοιωση με το Facebook ειναι και εκει ειναι ενας εικονικος κοσμος (=ψευτικος κοσμος), μην παιρνεις στα σοβαρα οτι συμβαινει εκει, ολοι θελουμε να ωραιοποιoυμε κατι που δεν ειμαστε, γιατι στην πραγματικοτητα μπορει και να μην ειμαστε τιποτε απο οσα λεμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toufas το παιχνιδι Second Life το ξερεις? Ειναι ενα παιχνιδι σαν ενας εικονικος κοσμος που παιζεις με αλλους, συζητατε, κτλ κτλ..

 

Η παρομοιωση με το Facebook ειναι και εκει ειναι ενας εικονικος κοσμος (=ψευτικος κοσμος), μην παιρνεις στα σοβαρα οτι συμβαινει εκει, ολοι θελουμε να ωραιοποιoυμε κατι που δεν ειμαστε, γιατι στην πραγματικοτητα μπορει και να μην ειμαστε τιποτε απο οσα λεμε εκει.

έχω την αίσθηση πως,ο άνθρωπος δεν μπορει να διαφύγει του κακού του εαυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το δευτερο ναι θα μιλαω βασει των αξιων μου και θα κραζω αντιληψεις μικροαστων βλαχοελληνων

 

κοιτα συμφωνω μαζι σου κ διαφωνω με την γενικευση του κουμπαρου, αλλα μη γαμησω τωρα που θα πεις τον Τσιλ μικροαστο βλαχοελληνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα συμφωνω μαζι σου κ διαφωνω με την γενικευση του κουμπαρου, αλλα μη γαμησω τωρα που θα πεις τον Τσιλ μικροαστο βλαχοελληνα

 

Προφανως δεν τον ξερω και προφανως υπερβαλλω αν και δεν αναφερομαι τοσο σε αυτον ως ανθρωπο που δεν τον ξερω αλλωστε, αλλα στις αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ποιος σου πε οτι εναντιωνομαι στα παντα, η οτι ευαγγελιζομαι επαναστασεις?

 

Απλα εχω ως αξια μου , και ως δειγμα στοιχειωδους ευφιας το να βλεπω τους ανθρωπους σαν ατομικοτητας και οχι σαν ρατσες ή ομαδοποιημενους

 

Δυστυχως ουσιαστικη επανασταση δε νομιζω να υπαρξει ποτε γιατι υπαρχουν τυποι που κουβαλανε μυαλα παρομοια με τα δικα σου (και χειροτερα απο τα δικα σου, συνηθως).

το αυτο ισχύει και για τα "αφεντικά" τους κεφαλαιοκράτες κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την αίσθηση πως,ο άνθρωπος δεν μπορει να διαφύγει του κακού του εαυτού.

 

Δεν νομιζω πως ισχυει στο διαδικτυο, γιατι μπορεις πολυ ευκολα και να υποκριθεις κατι αλλο... κατι που δεν μπορεις να κανεις in real life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν τον ξερω και προφανως υπερβαλλω αν και δεν αναφερομαι τοσο σε αυτον ως ανθρωπο που δεν τον ξερω αλλωστε, αλλα στις αποψεις.

δλδ γενικεύεις

 

Δεν νομιζω πως ισχυει στο διαδικτυο, γιατι μπορεις πολυ ευκολα και να υποκριθεις κατι αλλο... κατι που δεν μπορεις να κανεις in real life

διαφωνώ,αρκεί η συζήτηση,ακομα και οι φωτο που βάζουμε,δείχνουν τι άνθρωπος ειναι ο καθένας,το πρόσωπο λένε,ειναι καθρέπτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως ισχυει στο διαδικτυο, γιατι μπορεις πολυ ευκολα και να υποκριθεις κατι αλλο... κατι που δεν μπορεις να κανεις in real life

 

Α μπράβο! Γιατί όλοι είμαστε ειλικρινείς και what you see is what you get εκεί έξω... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως ναι. Και αυτους σαν ατομικοτητες τους κρινω.

εγω επειδη γενικεύω και ανάλογα την ομάδα που ακολουθεί ο καθένας κρίνω.

Πιστεύω οτι την κατάλληλη στιγμή,θα κρίνεις συλλογικά.

Η καθημερινότητα,αυτό δείχνει.

 

Aυτη ειναι ομως και η μαγεια, οτι αυτο που δεν μπορουμε να ειμαστε εξω, το καταφερνουμε εδω :rolleyes:

αυτη η μαγεια ειναι ψευδαίσθηση.

 

Τι ακριβώς καταφέρνει καποιος εκει εξω,που δεν καταφέρνει στη ζωη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω επειδη γενικεύω και ανάλογα την ομάδα που ακολουθεί ο καθένας κρίνω.

Πιστεύω οτι την κατάλληλη στιγμή,θα κρίνεις συλλογικά.

Η καθημερινότητα,αυτό δείχνει.

 

 

αυτη η μαγεια ειναι ψευδαίσθηση.

 

Τι ακριβώς καταφέρνει καποιος εκει εξω,που δεν καταφέρνει στη ζωη;

 

Εχει σημασια ομως ποση ομοιογενεια οσον αφορα τη συμπεριφορα των μελων της εχει μια ομαδα. Αλλιως οσο μεγαλυτερη ποικιλομορφια, τοσο πιο αστοχη η γενικευση ή το στερεοτυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...