Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τατουάζ τοποθετείται στο δέρμα για ιατρική παρακολούθηση


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα μπορεί να χρησιμοποιηθεί για ιατρικούς σκοπούς, αλλά μόνο καχύποπτα το βλέπω.

Δεν χρειάζεται να έχω κάτι μονίμως πάνω στο σώμα μου που να ΜΗΝ μπορώ εύκολα να αφαιρέσω.Το κινητό εφόσον το επιθυμώ, δεν το κουβαλάω.

Σε λίγο ο Γιωργάκης θα μας πει ότι εκτός από τα ιατρικά οφέλη έχει και φορο-λογιστικές εφαρμογές και είναι η μόνη λύση για την φοροδιαφυγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλάκα κάνουμε τώρα.

 

Η είδηση δε λέει για καμιά συνωμοσία. Ούτε αν θα υποχρεωθεί κάποιος να το βάλει...

 

Ολα τα άλλα είναι υποθέσεις συνωμοσίας.

 

Έχουν καταντήσει τα ελληνικά τεχνολογικά φόρουμ, μη πω τι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω τις αντιδράσεις σε βάρος όσων αντιμετωπίζουν θέματα που αφορούν την πιθανή καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων τους καχύποπτα. Είναι δείγμα υγείας. Αντίθετα το να δέχεσαι τα πάντα άκριτα και "δε βαριέσαι μωρέ, σιγά" είναι αρρωστημένο.

 

Δεν είμαι παντογνώστης, ούτε ξέρω τι θα γίνει. Όμως καχύποπτος είμαι. Μέχρι απόδειξης του εναντίων, θα προτιμήσω τον παλιό παραδοσιακό δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ohristou:

Ναι με το διαφορα οτι το κινητο εχεις την επιλογη να μην το αγορασεις ενω με το τσιπακι δεν θα εχεις αυτη την ευχαιρεια. Και στο κατω κατω το κινητο το παρατας οπου σου γουσταρει και τερμα η παρακολουθηση. Το τσιπακι, οποια μορφη και αν εχει αυτο τελικα, πως θα το βγαλεις απο την πετσα σου να το παρατησεις; Σκεφτητε λιγακι ρε παιδια και μην κανετε ανοητες συγκρισεις. Οχι ναι σε ολα για χαρη της τεχνολογολατρειας και κοροιδια για οσους ψαχνονται περισσοτερο και δεν καταπινουν αμασητο οτι τεχνολογικα αθωο και ωφελιμο γκατζετακι τους πλασαρεται. Και αυτα τα λεει ενα ατομα που ειναι ηλεκτρονικος μηχανικος,

 

fallen colony:

Ε τότε έχει άλλη βαρύτητα αφού το λες εσύ. Μα καλά χρειάζεται ηλεκτρονικός μηχανικός για να μάθουμε ότι το κινητό το αφήνεις όπου θες lol

Δεν παρουσιαζω σαν ηλεκτρονικος μηχανικος οτι το κινητο μπορεις να το αφηνεις οπου θες για να το μαθετε εσεις. Προσθετω την ιδιοτητα μου αυτη για να δειξω οτι δεν ειμαι κανενας φοβικος της τεχνολογιας αλλα το συγκεκριμενο θεμα με προβληματιζει. Καλα θα κανεις λοιπον να διαβαζεις καλυτερα πριν ειρωνευτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να γίνει για ιατρικούς λόγου παρακολούθησης της υγεία και οχι να ειναι το λεγόμενο τσιπάκι που θα παρακολουθούνται ολες μας οι κινήσεις στο μέλλον

Μα φυσικά και γίνεται για ιατρικούς λόγους, για πιο άλλο λόγο μπορεί να γίνεται, όσο για αυτά περί τσιπ του διαβόλου τα λένε κάτι "θρησκόληπτοι". Σύντομα θα γίνεται παρακολούθηση αλλά μην φανταστείς για κακό σκοπό, θα υπάρχει μια δικαιολογία του στυλ:

 

Τώρα με το νέο τσιπάκι την Lusiferware μπορείτε να είστε σίγουρος που είναι το παιδί σας.

 

Και μόλις πεις σε κάποιον ότι είναι το τσιπ του διαβόλου θα βγεις και παράξενος.Εκεί που θέλω να σου καταλήξω είναι ότι εάν τα πράγματα βαδίσουν όπως τα λένε οι προφητείες μην περιμένεις να έρθει να σου πει κάποιος, αυτό το τσιπ είναι για κακό σκοπό βάλτο στο χέρι σου, σίγουρα θα ξεκινήσει "καλοπροαίρετα" και μέχρι να το καταλάβεις θα το έχουν όλοι (όπως το κινητό ή το GPS) στο χέρι του καθενός είναι να διαλέξει με την σωστή κρίση τι πρέπει να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, δεν είναι λίγο παράξενο, πριν από 2000 χρόνια να το έχει γράψει ο Ιωάννης στην Αποκάλυψη, να το έχουν πει άγιοι παλιοί και καινούργιοι, όπως ο Αγ. Κοσμάς ο Αιτωλός και ο γέροντας Παίσιος πριν από 20 χρόνια και τώρα να γίνεται ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μπορεί απλά από εκεί να το εμπνεύστηκαν οι επιστήμονες και να το εφαρμόζουν :P

Για πλακα???Μας κοροιδευεις???Εγω παντως καχυποπτα το βλεπω και επισης αμα το "τσιπακι" θα ειναι για ιατρικους λογους απλα θα μας κοροιδευουν γιατι δεν λενε πως το τσιπακι προκαλει καρκινο απο τα ραδιοκυματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ντε, μια πλάκα κάναμε...

 

Θα πω κάτι και αποχωρώ από την συζήτηση.

 

Όσα χαράγματα και αν βάλουν πάνω στο κορμί σας, η ψυχή είναι αυτή που καθορίζει το ποιόν μας. Έχετε καθαρή την ψυχή σας και κανένα εμφύτευμα δεν θα καθορίσει το τι αισθάνεστε.

 

Φιλικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 μηνυματα, και τα 30 ειναι με καχυποψια οτι θα μας ελεγξουν...

Το οτι καταφεραν χωρις τσιπακια, χωρις τεχνολογιες και μλκιες, να μας ελεγξουν μεσω της οικονομιας ολοκληρο λαο, και να μας εχουν υποχειρια με 500 ευρω να κανουμε οτι θελουν, το θεωρουμε φυσιολογικο, τα τσιπακια ειναι που θα μας καταστρεψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 μηνυματα, και τα 30 ειναι με καχυποψια οτι θα μας ελεγξουν...

Το οτι καταφεραν χωρις τσιπακια, χωρις τεχνολογιες και μλκιες, να μας ελεγξουν μεσω της οικονομιας ολοκληρο λαο, και να μας εχουν υποχειρια με 500 ευρω να κανουμε οτι θελουν, το θεωρουμε φυσιολογικο, τα τσιπακια ειναι που θα μας καταστρεψουν.

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Όποιος παρακολουθεί τις εξελίξεις θα δει ότι και σε άλλες χώρες προς τα εκεί βαδίζει το πράγμα.Αλλά ας μην πάμε μακριά:

 

http://troktiko.eu/?p=184343

 

Πως σας φαίνεται αυτό με την πολύ <<σωστή>> αιτιολόγηση πως για το <<καλό>> της λειτουργίας του Δήμου γίνεται;

Δηλαδή με κάρτα όπως παλιά δεν γίνεται;;Με κωδικό σε υπολογιστή δεν γίνεται;Πρέπει να είναι πάνω τους;;Άντε γεια ρε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

Όποιος παρακολουθεί τις εξελίξεις θα δει ότι και σε άλλες χώρες προς τα εκεί βαδίζει το πράγμα.Αλλά ας μην πάμε μακριά:

 

http://troktiko.eu/?p=184343

 

Πως σας φαίνεται αυτό με την πολύ <<σωστή>> αιτιολόγηση πως για το <<καλό>> της λειτουργίας του Δήμου γίνεται;

Δηλαδή με κάρτα όπως παλιά δεν γίνεται;;Με κωδικό σε υπολογιστή δεν γίνεται;Πρέπει να είναι πάνω τους;;Άντε γεια ρε..

Καλα ρε για κοροιδα η για ρομποτακια μας εχουν περασει???Εγω πιστευω πως δεν θα περασει γιατι ειναι εντελως ΠΑΡΑΝΟΜΟ.Μακαρι να ειμασταν Αγγλοι οι οπιοι μεχρι και την καρτα του πολιτη καταργησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...