Προς το περιεχόμενο

Root σε Samsung Nexus S


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,

 

εμπλεξα σε αλλα topics με το rooting του Νexus S που εχω και δεν ηταν σωστο(καθε θεμα στο topic του,οχι δυο μαζι στο ιδιο,δεν ειναι σωστο,την ζωη μας πιο δυσκολη κανουμε).

Προφανως,θα ηθελα καποιος να μου δωσει σχετικα ακριβεις οδηγιες για το πως να κανω ΣΩΣΤΑ root το κινιτο μου..

 

ευχαριστω πολυ!

 

ps:ακομη και link απο αλλο site οπως myphone.gr δεν με πειραζει,απλα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου να αφιερωσω για να το ψαξω μονος μου αφενος και αφετερου ειμαι νεος χρηστης android οποτε δεν γνωριζω καν αν αυτο που θα βρω θα ειναι αποτελεσματικο κτλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θελησες να κανεις root στο Nexus S? ειναι απο τα λιγα κινητα που δεν χρειαζεται root εφ'οσον παιρνει αμεσα καθε νεα αναβαθμιση που βγαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι θελησες να κανεις root στο Nexus S? ειναι απο τα λιγα κινητα που δεν χρειαζεται root εφ'οσον παιρνει αμεσα καθε νεα αναβαθμιση που βγαινει

Μμμ το root μόνο γιαυτό είναι..?αν ναι συγνώμη,είναι νέος χρήστης και τα μπέρδεψα..!

Όμως έχω δει γενικά διάφορα προγραμματακια όπως το cm που λένε όλοι,το οποίο έχει πολλές δυνατότητες,μέχρι και θέματα!

Συμβούλεψε με λίγο γιατί μαλλον κάπου πάνω λάθος.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε βλεπω παραπληροφοριμενο και βαριεστιμενο θα κανω τον κοπο να σου απαντησω ξανα σε πραματακια που θα εβρισκες με ενα μικρο search. Εδω θα βρεις πληροφορίες για το τι μπορείς να κανεις αν εχεις root account στο android

http://www.insomnia.gr/topic/414978-νεος-ιδιοκτητης-nexus-s-με-πολλες-αποριες/page__p__4171055#entry4171055

εδω μπορείς να δεις πως μπορεις να κάνεις root το nexus σου

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

κοιτα το link που λεει για linux

Πριν απ ολα ομως διαβασε αυτο και θα σου λυθούν πολλες αποριες αν οχι ολες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

orlox το superoneclick δουλεύει σε Nexus S?

 

 

άκυρο είχα μείνει στο παλιό... Βρήκα θέμα με το Nexus Και το superoneclick Που το δοκίμασαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως,δικιο ειχατε επρεπε να διαβασω αυτα που μου δωσατε πριν πλακωσω τις ερωτησεις..

φιλε orlox,συγνωμη για τον κοπο σου.(δεν το λεω ειρωνικα..)απλα ο το διαβασμα για την τριτη λυεκιου δεν μου αφηνει τα περιθωρια που θα ηθελα για να ασχοληθω οσο παλιοτερα με τον υπολογιστη μου,συνεπως το μεσημερι δεν ειχα τον χρονο να το ψαξω ευρεως το θεμα,γιαυτο και με κυριευσαι η περιεργια του πρωταρη..ζητω συγνωμη.

 

που λετε,ξεκαθαρισαν πολυ τα πραγματα τωρα στο μιαλο μου,οσον αφορα το rooting...

μαλιστα οπως χαρακτηριστικα διαβασα για το δικο μου τηλεφωνο,οταν πας να το root-αρεις διαγραφονται ολα τα δεδομενα..root θελω να κανω,ξεκλειδωνονται απειρες δυνατοτητες και αφου υπαρχει πισωγυρισμα,οκ.

 

εαν κανω με την εφαρμογη BackUp Everything λοιπον backup οτι εχω και δεν εχω μεσα στο κιν,θα ειμαι καλυμενος ετσι..?εσεις ποια χρησιμοποιησατε πριν κανετε..?

 

ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το backup everything εχω παρει ενα πληρες του αντιγραφο του συστηματος μου.χρησιμοποιωντας το superboot λοιπον και ακολουθοντας εναν οδηγο addictive tips που βρηκα,λεω να κανω ροοτ το κινιτο μου..

 

Η ερωτηση μου τωρα ειναι πως μπορω μετα,αφου το ροοτ ειναι ετοιμο,αν θελω να γυρισω στην stock rom..?

Γιατι δεν εχει νοημα να χασω μια για παντα την εγγυηση μου,αν ειναι ετσι..

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο οδηγος ειναι σωστος/αποτελεσματικος/ορθος για την περιπτωση που θελω να βρεθω στην stock rom..?

yeah μια χαρα ειναι οπως τον βλεπω αλλα ξανασκεψου το root/custom rom διοτι το κινητο δεν τα χρειαζεται τοσο πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeah μια χαρα ειναι οπως τον βλεπω αλλα ξανασκεψου το root/custom rom διοτι το κινητο δεν τα χρειαζεται τοσο πολυ...

 

γινεται ομως αρκετα εως πολυ πιο γρηγορο με μια καλη aosp rom οπως η infin1ty.

+ οτι μπορεις να το κλοκαρεις

+ οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το titanium back up

+ οτι μπορεις να χρησιμοποιεις εφαρμογες σαν το shot me

+ οτι με undervolting και με το setcpu μπορεις να αυξησεις αρκετα την αυτονομια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται ομως αρκετα εως πολυ πιο γρηγορο με μια καλη aosp rom οπως η infin1ty.

+ οτι μπορεις να το κλοκαρεις

+ οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το titanium back up

+ οτι μπορεις να χρησιμοποιεις εφαρμογες σαν το shot me

+ οτι με undervolting και με το setcpu μπορεις να αυξησεις αρκετα την αυτονομια του.

 

+ ότι μπορείς να κόβεις τις διαφημίσεις με το adfree

+ ότι μπορείς να κάνει το tapatalk να βλέπει το insomnia :mrgreen: (η επίσημη εφαρμογή του ινσομνια δυστυχώς δεν έχει ακόμη widget)

+ εκτυός από το Τιτάνιουμ, ρουτ χρειάζονται όλα τα backup για σωστό bakcup (εφαρμογές κλπ)

 

κλπ κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ ότι μπορείς να κάνει το tapatalk να βλέπει το insomnia :mrgreen: (η επίσημη εφαρμογή του ινσομνια δυστυχώς δεν έχει ακόμη widget)

κλπ κλπ κλπ

 

για δωσε τα φωτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι εδώ, δούλεψε για την Karmen και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι λειτουργεί. Τα credits στον φίλο flik :mrgreen:

 

Απλά να ξέρεις ότι είναι τα φόρουμ του flik, αν έχεις και δικά σου φόρουμ μέσα με την αντιατάσταησ θα χαθούν και θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις.

 

εδιτ: με πρόλαβε η μικρή :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...