Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι εδώ και περίπου 2 ώρες με την rom, rooted και με crt screen-off animation. Το είχα στο desire μου και μου είχε λείψει.

Πολλά υποσχόμενη η rom, δεν συνάντησα πουθενά πρόβλημα.

Ελπίζω να προχωρήσει ο supercurio να βγάλει έναν καλό kernel μιας και ψιλοφοβάμαι να εγκαταστήσω ακόμα αυτόν που έχει βγάλει. Να έχει και κανα lagfix έτσι για να μην αλλάζουμε και συνήθειες.

Και η μπαταρία είναι πολύ καλή, ελπίζω όταν βγουν νέοι kernels να μην χαλάσει..

δεν εχει σε ext4 ο kernel του supercurio?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εχει, default οταν το βαλεις ειναι με voodoo. Αν θελεις το βγαζεις βεβαια.

Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε με το MyBackUp Pro στην περιπτωση της Karmen. Δεν χωνευω πως ειναι λογω της rom το οτι την εβαλε να περασει μια μια τις εφαρμογες. Και οι δικες μου ειναι 230. Και 230 ΟΚ Εγκαταστασης αρνουμαι να πατησω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε συ και μου φαινοταν και φυσιολογικο... :-( :lol: :lol:

 

@karmen ποιον κερνελ εβαλες? του supercurio?

Ελά vas sorry αλλά ξεράθηκα στον ύπνο :lol:

 

Yep Yep Αυτόν έβαλα. Α α α α έχει και Ledakia ε; Αν έχετε αναπάντητες, sms, Μηνύματα. Τώρα το πήρα χαμπάρι που βρήκα γεμάτο το κινητό :lol: . Με wifi open (Από τις 7), 10κλήσεις, 13 Mails και 3 sms η μπαταρία μου είναι στο 41%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελά vas sorry αλλά ξεράθηκα στον ύπνο :lol:

 

Yep Yep Αυτόν έβαλα. Α α α α έχει και Ledakia ε; Αν έχετε αναπάντητες, sms, Μηνύματα. Τώρα το πήρα χαμπάρι που βρήκα γεμάτο το κινητό :lol: . Με wifi open (Από τις 7), 10κλήσεις, 13 Mails και 3 sms η μπαταρία μου είναι στο 41%

η μπαταρια δεν ειναι ασχημη, πιστευω θα βελτιωθει και αλλο μετα απο 2-3 κυκλους...

ρε γμτ ψηνομαι να την βαλω και εγω αλλα θελω να την παρει κανενας dev να την φτιαξει λιγο, με εχει κακομαθει ο darky B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικό πληκτρολόγιο, κανονικά με root explorer έχεις περάσει;

 

Τώρα δηλαδή πρέπει να ψάξουμε για συμβατούς kernels κλπ;

 

Μανούρα μου φαίνεται ρε σεις παίδες...

Αλλά το μπαταριόνιό σου Κάρμα, μια χαρά βαστάει!

 

Μήπως να ανοίγαμε ένα θεματάκι στο Mobile software μόνο για τις Ginger's στο SGS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο έχω βάλει το HTC_IME πληκτρολόγιο. Με αυτό γράφω και δεν το αλλάζω.

 

Ε δεν είναι και μανούρα πόση ώρα μου πήρε να φλασάρω βρε; Βασικά πιο πολύ ώρα μου πήρε να περάσω τις εφαρμογές μία μία :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάω τον kernel του supercurio, ξεκίνησε κανονικά, αλλά δεν βλέπω καμία αλλαγή. Δεν μπαίνει σε recovery, ούτε με adb, δεν βλέπω πουθενά διαφορά όσον αφορά το lagfix (ούτε στο quadrant, εκεί έπρεπε να φαίνεται), ούτε και στις πληροφορίες, εκεί που λέει για kernel, λέει ότι έλεγε και πριν νομίζω, πάντως δε λέει για supercurio.

Στο odin όμως δεν είδα κάποιο σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

flik το κινητό όταν πήγε να ανοίξει (αφού έκανε χαλαρά ένα πεντάλεπτο) σου έκανε περίεργους θορύβους, σα να σου μιλούσε; (πως να περιγράψω αυτά που άκουσα δεν ξέρω :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το έκανα. Νόμιζα πως δεν είχε περαστεί καθόλου. Αλλά απο το voodoo control app, έχει να επιλέξεις για το lagfix, και απο εκεί το τσέκαρα. Και στην επόμενη επανεκκίνση έκανε και τους "σπασμέσνους" ήχους και όλα οκ.

Τώρα τρέχω ένα quadrant, μετά θα δω τι παίζει με το jit, αν θα το ενεργοποιήσω (αν δεν είναι ήδη ενεργό), και μετά θα ξαναδοκιμάσω για recovery, γιατί πριν δεν έμπαινε, είναι μεγάλη υπόθεση το cwm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτό το quadrant να σου πω την αλήθεια μου, δεν το εμπιστεύομαι καθόλου.

Όλα καλά λοιπόν. Δοκίμασε και σε recovery (btw έχει απαίσιο περτικαλί χρώμα) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα ο supercurio πορτοκαλί δεν είχε; Ή τώρα άλλαξε σε άλλη απόχρωση. Και πριν βέβαια δεν ήταν καλό. Ή τώρα βάζεις πρώτη φορά voodoo; :)

Δεν είναι οτι εμπιστεύομαι το quadrant, αλλά είναι ένα δείγμα για να δεις αν δουλεύει το lagfix. Πάντα έχει παραπάνω σκορ οπότε το σιγουρεύεις. Μου δούλεψε κανονικά, έκανα υποτίθεται και αυτό για το jit, που δεν ξέρω αν κάνει καμία διαφορά, πασχίζω να τη βρω πάντως....

Το recovery απλά δεν μου δουλεύει...Πατάω adb reboot recovery, και με βγάζει σε μια περίεργη οθόνη (σπασμένη like, συνηθισμένο σε αυτή τη rom), αλλά μένει εκεί. Μόλις πατάω απλά το power, τότε ξεκινάει κανονικά στο σύστημα.

Και μόλις σκέφτηκα μήπως μπάινει απλά δεν εμφανίζεται στην οθόνη (και μόλις πατάω power διαλέγει το reboot system), θα δοκιμάσω να πάω με το vol πάνω κάνω μήπως καθαρίσει η οθόνη και το δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζα με cooked roms και Kernel Damian. Είχα συνηθίσει το μπλε :P

Α και όσο ότι δεν είδες αλλαγή στο όνομα του kernel, ναι ισχύει και σε μένα. Ισως ξέχασε ο supercurio να αλλάξει όνομα, ποιος ξέρει; :lol:

 

Γιατί δεν σου δουλεύει το recovery γμτ;;;; :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που είπα, απλά δεν εμφανίζεται στην οθόνη...

Αν πατήσω απλά το power, θα κάνει reboot system. Αν πατήσω πρώτα το vol down και μετά το power button, δεν κάνει τίποτα, λογικά γιατί μπαίνει σε άλλη επιλογή. Μόνο στα τυφλά μάλλον.... Weird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τι φταίει. Μάλλον η κουζινάτη δεν έχει bootloader μέσα, και το recovery τον χρειάζεται. Τώρα θα ψάξω να βρω αν γίνεται να τον φλασάρω χωρίς να φλασάρω όλη τη ρομ με odin.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...