Προς το περιεχόμενο

Συνεχίζεται η μείωση των συνδρομητών του World of Warcraft


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

=το The Old Republic μοιάζει καταπληκτικά στο gameplay του με το WoW=

 

αυτο δεν ειναι απαραιτητα θετικο.

 

=έχει ένα εντελώς καινούργιο (και πολύ ανώτερο) storyline=

 

το αν ειναι ανωτερο η οχι,ειναι προσωπικη αποψη και τιποτα παραπανω.

 

 

=και δεν βλέπω το λόγο να μην τραβήξει πολύ κόσμο απ το WoW. =

 

ποσο κοσμο υπολογιζεις να τραβηξει;

 

 

=Φανταστείτε το απέραντο σύμπαν του Star Wars σε MMORPG.=

 

δεν διαφωνωνω,αλλα δυο παρατηρησεις:

 

1.το Star Wars ειναι κυριως fantasy σε scifi setting.

Το WoW ειναι ενα μιγμα fantasy και scifi στοιχειων.

Στο WoW θα βρεις μαγους με fireballs,οσο και aliens με lasers.Eπομενως το WoW προσφερει μεγαλη ελευθερια για να πειραματισμουν οι developers,απο το gameplay μεχρι το lore.

 

2.Oταν ξεκινησει το Old Republic,oλοι θα θελουν να γινουν jedi,sith,dark jedi η mercenaries ως δευτερη επιλογη.Που σημαινει οτι το συμπαν του SW (στην ουσια ενας galaxy ειναι) μπορει να ειναι απεραντο,αλλα

θα περασει καμποσος καιρος μεχρι να επανελθει μια ισορροπια αναμεσα στα classes και να γινει πιο στρωτο το gameplay του.Κατι παρομοιο ειχε περασει και το WoW στο πρωτοξεκινημα του.

 

 

=Το δε Knights of the Old Republic κάλλιστα έβγαινε σε Ταινία. Σίγουρα στα MMORPG λείπει το σενάριο και το The Old Republic έχει τα φόντα να το δώσει! =

 

ε ναι Warhammer,Conan,LOTR τι σεναρια να δωσουν αυτα απεναντι στο SW.. :rolleyes:

 

 

 

 

εγω ομως δεν εχω εμπιστοσυνη στον Lucas. :mrgreen:

εχεις φαει κολλημα με το star wars ετσι?δεν το χωνευεις καθολου.

Η ιστορια του star wars σε σχεση με του wow δεν σχολιαζω και μονο αυτο που ακουσα.

2ον σιγουρα θα τραβηξει κοσμο τα preorders ειναι 300.000 (εχεις δικιο δεν ειναι πολλα :rolleyes: ).

Αυτο το κυριως fantasy se scifi settings δεν καταλαβα τι εννοεις.

Στο swtor δηλαδη δεν μπορουν να πειραματιστουν οι developers :rolleyes: .

Υπαρχουν 8 επιλογες στο swtor αρα ακομα και α θελουν να γινουν alien η singer δεν μπορουν :P το imbalance θα υπαρχει κανενα παιχνιδι δεν ξεκινησε balanced.

Ολα αυτα τα παιχνιδια και οι ταινιες ναι γινεται αλλα δεν μπορουν να ξεφυγουν απο ενα concept (lotr μπορει να φτιαξουν ενα παιχνιδι mmorpg για τον old war of the ring ξερω γω ).

Το star wars the old repubic δεν σου δινει περιορισμο στα οπλα μπορει να γινει το οτιδηποτε απο ξυλινα οπλα (wookies ewoks) μεχρι super imba lasers death star style. φωτοσπαθα κανονικα σπαθια (vibroblades) δεν μπορεις να βαλεις lightsabers η lasers στο wow αλλα μαγικα μπορεις να βαλεις στο star wars (the nightsisters).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάμε ότι μας τράβηξε το LoL σαν μαγνήτες. Εγώ που δεν ήξερα καν τι είναι η DotA κόλλησε άσχημα με το παιχνιδάκι, ίσως επειδή έχει πολλά στοιχεία wow και παρόμοιο gameplay. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως η Blizz ανησυχεί και τόσο πολύ! Μη ξεψνάμε πως έρχεται το Diablo 3... Που θα σπάσει τα ταμεία και θα κλείσει σπίτια... Εξάλλου ότι βγάζει αυτή η εταιρία καταρίπτει ρεκόρ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνδρομή είναι 13 ευρώ το μήνα, όσο κάποιος δίνει για να βγει ένα βράδυ και να πιει δυο ποτα. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό το ποσό όσο το κάνουν μερικοί, εκτός και αν έχει 10 διαφορετικές συνδρομές σε διάφορα παιχνίδια.

 

Φίλε μου δεν είναι έτσι.

Αντικειμενικά τα 13 € τον μήνα είναι πολλά.

 

Είμαστε πολλοί που παίρνουμε χαμηλούς μισθούς και ο μισθός κάθε μήνα μπορεί να μην φτάνει ώστε να περισεύουν 13 €.

Και δεν μιλάω απαραίτητα για περιπτώσεις με δάνεια και κάρτες.

Μόνο νοίκι, ρεύμα, νερό, τηλέφωνο, μετακινήσεις, ψήξη/θέρμανση και διατροφή να αθροίσεις φτάνει.

Τι λέμε τώρα;

 

Οι εποχές έχουν αλλάξει και τα πράγματα είναι δύσκολα.

 

Ξέρεις πόσους ξέρω που έχουν κόψει τις εξόδους και αυτά τα 2 ποτά που λές παραπάνω;

 

Ακόμα και ένα καφέ σήμερα σκέφτεσαι να τον πιείς έξω απο το σπίτι σου γιατί τον πληρώνεις χρυσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε εδω υπαρχει το lord of the rings online(lotro) και υπαρχουν ακομα κουτοι που παιζουν wow? επαιζα lotro οταν ηταν συνδρομιτικο ακομα! και τωρα που εγινε free μου εχουν πει οτι εχουν βαλει πολλα καινουργια πραγματα! Βεβαια τωρα πλεων εχω μεγαλωσει και δεν εχω χρονο για παιχνιδια αλλα και παλη εχω να πω πολυ καλα λογια για το lotro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κυριως fantasy se scifi settings δεν καταλαβα τι εννοεις.Στο swtor δηλαδη δεν μπορουν να πειραματιστουν οι developers .

 

το Star Wars ως ειδος μυθομπλασιας ειναι fantasy,heroic η epic fantasy πεστο οπως θες.ειναι σαν το Lord of the Rings δηλαδη.

αλλα αντι για δρακους και μαγους,εχεις διαστημοπλοια και καουμπουδες του διαστηματος.εχει βεβαια και το μεταφυσικο στοιχειο με την Force,αλλα μεχρι εκει.

 

ο κοσμος του WoW ειναι πιο ανοικτος,δεν ανηκει αποκλειστιακ σε καποιο ειδος,επομενως και δεν δεσμευεται απολυτα απο τους κανονες του.

πχ στο Warcraft θα δεις μια θεα με την μορφη δρακου, η οποια εμφανιζεται στους θνητους ως θεογκομεναρα για να καλεσει εσενα,με την μοτοσυκλεταρα σου,τα σουπερ gadgets σου και το pet companion σου που ειναι ενα λουλουδι που τραγουδαει,να την βοηθησεις να νικησει τον μεγαλο κακο της ιστοριας.

 

ε στο Star Wars αυτο το πραγμα δεν προκειται να το δεις ποτε.αυτη ειναι η διαφορα.εκτος και αν τους εδωσε το απολυτο ελευθερο ο Λουκας στους devs,να κανουν οτιδηποτε γουσταρουν με τον συμπαν αυτο.

 

 

Υπαρχουν 8 επιλογες στο swtor αρα ακομα και α θελουν να γινουν alien η singer δεν μπορουν το imbalance θα υπαρχει κανενα παιχνιδι δεν ξεκινησε balanced.

 

δεν ειπα κατι διαφορετικο.απλως εχω την εντυπωση οτι το κακο με τους Jedi θα παραγινει στο SW,τουλαχιστον στην αρχη.μπορει να κανω και λαθος βεβαια.

 

 

δεν μπορεις να βαλεις lightsabers η lasers στο wow

 

εμ το warcraft εχει lasers.απο οπλα μεχρι και robot που πετανε lasers απο τα ματια τους.και μαγικα σπαθια που μπορουν να παρομοιαστουν ως φωτοσπαθα.

το SW εχει λουλουδια που τραγουδανε και σε ακολουθουνε οπου πας; :mrgreen:

 

you get my point?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς πριν ξεκινήσω να σου πω οτι καλό είναι να διαφωνείς με βάσεις και όχι απλά να διαφωνείς για να διαφωνείς το οποίο νομίζω είναι ολοφάνερο οτι κάνεις σε κάποια σημεία.

:-)

 

=το The Old Republic μοιάζει καταπληκτικά στο gameplay του με το WoW=

 

αυτο δεν ειναι απαραιτητα θετικο.

 

Όταν σχεδόν αντιγράφεις το χειρισμό ενός MMORPG που έχει γράψει ιστορία, θεωρείται και είναι συντριπτικά από reviews game sites και χρηστών ως πολύ καλό και στοχεύεις να κόψεις κόσμο και να τον πάρεις δικό σου φυσικά και είναι καλό. Πολύ καλό, όχι απλά καλό!

^_^

 

=έχει ένα εντελώς καινούργιο (και πολύ ανώτερο) storyline=

 

το αν ειναι ανωτερο η οχι,ειναι προσωπικη αποψη και τιποτα παραπανω.

 

Προσωπική ναι. Αμφιβάλεις οτι αν ρωτήσεις σε ένα poll κάποιους που γνωρίζουν το storyline και των 2 θα σου πούν οτι του WoW που είναι ένα παιχνίδι και τίποτα παραπάνω το storyline είναι της πλάκας; Βασικά δεν έχει storyline καν για να μαστε ακριβείς! Οπότε πως το αμφισβητείς αυτό; Δεν θέλει και ιδιαίτερη προσπάθεια να φτιάξει κανείς κάτι καλύτερο σε scenario από το ανύπαρκτο πραγματικά storyline του WoW (είναι και το μόνιμο παράπονο όσων παίζουν MMORPG το οτι story δεν υφίσταται και το WoW φυσικά δεν αποτελεί εξαίρεση. Έχει scenario της πλάκας τελείως)

 

 

=και δεν βλέπω το λόγο να μην τραβήξει πολύ κόσμο απ το WoW. =

 

ποσο κοσμο υπολογιζεις να τραβηξει;

 

Το Rift σε ελάχιστο διάστημα υπολογίνεται οτι τράβηξε 600.000 χρήστες από το WoW! 2 παιχνίδια που μοιάζουν καταπληκτικά μεν, έχει τη μισή τιμή ανα μήνα όμως το Rift σε σχέση με το WoW. Φυσικά αντθγραφή, story ανύπαρκτο κλπ αλλά μοιάζουν πολύ και έχει τη μισή τιμή! Έτσι τράβηξε (και πριφανώς ακόμα τραβάει) κόσμο από το WoW. Και μιλάμε για ένα Game άγνωστο! Προσωπικά πιστεύω οτι το 1.000.000 θα το χτυπήσουν σε λιγότερο από 3 μήνες. Μετά βλέπουμε! Ανάλογα με την ποιότητα του game, την τιμή ανά μήνα κλπ

 

 

 

=Φανταστείτε το απέραντο σύμπαν του Star Wars σε MMORPG.=

 

δεν διαφωνωνω,αλλα δυο παρατηρησεις:

 

1.το Star Wars ειναι κυριως fantasy σε scifi setting.

Το WoW ειναι ενα μιγμα fantasy και scifi στοιχειων.

Στο WoW θα βρεις μαγους με fireballs,οσο και aliens με lasers.Eπομενως το WoW προσφερει μεγαλη ελευθερια για να πειραματισμουν οι developers,απο το gameplay μεχρι το lore.

 

2.Oταν ξεκινησει το Old Republic,oλοι θα θελουν να γινουν jedi,sith,dark jedi η mercenaries ως δευτερη επιλογη.Που σημαινει οτι το συμπαν του SW (στην ουσια ενας galaxy ειναι) μπορει να ειναι απεραντο,αλλα

θα περασει καμποσος καιρος μεχρι να επανελθει μια ισορροπια αναμεσα στα classes και να γινει πιο στρωτο το gameplay του.Κατι παρομοιο ειχε περασει και το WoW στο πρωτοξεκινημα του.

 

Εδώ δεν διαφωνώ αφού είναι πρακτικά αδύνατο στο ξεκίνημα του game να μην υπάρχει imba χαρακτήρας. Θα βγούν όμως λογικά expand θα προσθέσουν classes κλπ και με το χρόνο θα ανέβει επίπεδο. Πάντως και στο SW αν έχεις παίξει όλη την γκάμα των games και έχεις δει και όλες τις ταινίες και έχεις διαβάσει και βιβλία θα διαπιστώσεις οτι και εκεί τα περιθώρια για τους developers είναι πραγματικά τεράστια για οτιδήποτε!

 

 

=Το δε Knights of the Old Republic κάλλιστα έβγαινε σε Ταινία. Σίγουρα στα MMORPG λείπει το σενάριο και το The Old Republic έχει τα φόντα να το δώσει! =

 

ε ναι Warhammer,Conan,LOTR τι σεναρια να δωσουν αυτα απεναντι στο SW.. :rolleyes:

 

Σίγουρα καλύτερα του WoW όμως τίποτα διαφορετικό. Και σίγουρα υστερούν μπροστά στο Star Wars (με εξαίρεησ το LOTR που ήταν πραγματικά πολύ άσχημη εκτέλεση στο game) όλα λίγο πολύ περιφέρονται σε μία gothic εποχή μεσαίωνας κλπ. Εδώ το SW προσφέρει το διαφορετικό! Γιατί ενώ είναι scifi καθαρά, προσφέρει ταυρόχρονα και μία αίσθηση gothic εποχής (knights, πολιτισμοί υπανάπτυκτοι σε διάφορους πλανήτες κλπ)

 

 

 

εγω ομως δεν εχω εμπιστοσυνη στον Lucas. :mrgreen:

 

Ουσιαστικά (αν και του έχω εμπιστοσύνη) δεν ασχολείται ο ίδιος. Απλά του τα δίνουν στο τέλος να αλλάξει - προσθέσει - αφαιρέσει κάτι. Και μέχρι στιγμής της Lucas Arts καλά της έχουν πάει. Και το SWKOTOR 2 αν και υστερούσε σε σχέση με τον προκάτοχο σε σενάριο δεν μπορεί να πει κάποιος οτι δεν είχε καλό. ήταν σίγουρα καλό.

Είδωμεν!

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σχεδόν αντιγράφεις το χειρισμό ενός MMORPG που έχει γράψει ιστορία, θεωρείται και είναι συντριπτικά από reviews game sites και χρηστών ως πολύ καλό και στοχεύεις να κόψεις κόσμο και να τον πάρεις δικό σου φυσικά και είναι καλό. Πολύ καλό, όχι απλά καλό!

 

επομενως ο gamer παραταει ενα παιχνιδι που επαιζε εδω και 7 χρονια και το βαρεθηκε,για να παιξει ενα αλλο παιχνιδι που ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που παρατησε;

καλη η αντιγραφη οταν αφορα κατι που ειναι αποδεδειγμενα επιτυχημενο,αλλα πρεπει να χρησιμοποιειται ως εμπνευση και οχι ως στοχος.

 

 

 

Προσωπική ναι. Αμφιβάλεις οτι αν ρωτήσεις σε ένα poll κάποιους που γνωρίζουν το storyline και των 2 θα σου πούν οτι του WoW που είναι ένα παιχνίδι και τίποτα παραπάνω το storyline είναι της πλάκας; Βασικά δεν έχει storyline καν για να μαστε ακριβείς! Οπότε πως το αμφισβητείς αυτό; Δεν θέλει και ιδιαίτερη προσπάθεια να φτιάξει κανείς κάτι καλύτερο σε scenario από το ανύπαρκτο πραγματικά storyline του WoW (είναι και το μόνιμο παράπονο όσων παίζουν MMORPG το οτι story δεν υφίσταται και το WoW φυσικά δεν αποτελεί εξαίρεση. Έχει scenario της πλάκας τελείως)

 

το ξαναλεω αλλη μια φορα:

το ποιο franchise εχει το καλυτερο storyline,ειναι θεμα προσωπικου γουστου και γνωμης.δεν μπορει να γινει αντικειμενικη συγκριση,τουλαχιστον ως ενα βαθμο.και τα γκαλοπ που αναφερεις,τα ποσοστα αυτης της προσωπικη αποψης

εκφραζουν,τιποτα αλλο.

 

επισης το να ισχυριζεσαι οτι το storyline του WoW ειναι ανυπαρκτο,οταν κατα το μεγαλυτερο μερος του εχει βασισθεί σε πασιγνωστες,διαχρονικες και παγκοσμιες ιστοριες και μυθους,οπως η ιστορια του Βασιλια Αρθουρου,η Νορβιγικη Μυθολογια,το εργο του Τολκιεν,κοκ,δηλωνει το λιγοτερο αγνοια.

 

Πάντως και στο SW αν έχεις παίξει όλη την γκάμα των games και έχεις δει και όλες τις ταινίες και έχεις διαβάσει και βιβλία θα διαπιστώσεις οτι και εκεί τα περιθώρια για τους developers είναι πραγματικά τεράστια για οτιδήποτε!

 

τι να σου πω.παντως οτι SW κομικ εχω διαβασει 99% ειναι για τους Jedi.λουλουδια να τραγουδανε παντως δεν εχω δει.

 

 

Σίγουρα καλύτερα του WoW όμως τίποτα διαφορετικό. Και σίγουρα υστερούν μπροστά στο Star Wars (με εξαίρεησ το LOTR που ήταν πραγματικά πολύ άσχημη εκτέλεση στο game) όλα λίγο πολύ περιφέρονται σε μία gothic εποχή μεσαίωνας κλπ. Εδώ το SW προσφέρει το διαφορετικό! Γιατί ενώ είναι scifi καθαρά, προσφέρει ταυρόχρονα και μία αίσθηση gothic εποχής (knights, πολιτισμοί υπανάπτυκτοι σε διάφορους πλανήτες κλπ)

 

προσφερει το διαφορετικο,ενω αντιγραφει το gameplay ενος αλλου παιχνιδιου,ε ακουγεται καπως οξυμωρο.

παντως το scale του παιχνιδιου σιγουρα θα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο οτιδηποτε αλλο παιχνιδι,μενει να δουμε πως θα εχει αξιοποιηθει απο τους developers.

οσο αφορα το σεναριο,οπως προειπα,το αν ειναι ανωτερο η οχι ειναι καθαρα υποκειμενικη υποθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rift σε ελάχιστο διάστημα υπολογίνεται οτι τράβηξε 600.000 χρήστες από το WoW! 2 παιχνίδια που μοιάζουν καταπληκτικά μεν, έχει τη μισή τιμή ανα μήνα όμως το Rift σε σχέση με το WoW. Φυσικά αντθγραφή, story ανύπαρκτο κλπ αλλά μοιάζουν πολύ και έχει τη μισή τιμή! Έτσι τράβηξε (και πριφανώς ακόμα τραβάει) κόσμο από το WoW. Και μιλάμε για ένα Game άγνωστο! Προσωπικά πιστεύω οτι το 1.000.000 θα το χτυπήσουν σε λιγότερο από 3 μήνες. Μετά βλέπουμε! Ανάλογα με την ποιότητα του game, την τιμή ανά μήνα κλπ

To Rift έχει την ίδια μηνιαία συνδρομή με το WoW, δηλαδή 13 ευρώ. Μπορείς να κάνεις link και το άρθρο που γράφει ότι τράβηξε 600.000 χρήστες από το WoW;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no offense αλλά το wow είναι το καλύτερο mmorpg που φτιάχτηκε ποτέ γιαυτό έχει φτάσει 12μ συνδρομητές, επίσης όποιος έχει παίξει και για λίγο καιρό hardcore καταλαβαίνει οτι παιχνίδι έχει πολύ μεγαλύτερο νόημα αλλά σίγουρα οι περισσότεροι χρήστες είναι casual players είτε μόνο pvpers.

Γενικά δε μου φαίνεται περίεργο που μειώθηκαν οι χρήστες διότι αν το καλοσκεφτείτε τα 12μ είναι ήδη αρκετά τραβηγμένος αριθμός και γενικά δεν νομίζω οτι θα μπορούσε να αυξηθεί και άλλο. Επίσης αυτός ο αριθμός έχει επιτευχθεί γιατί το παιχνίδι έχει φτιαχτεί με την βοήθεια αρκετών ψυχολόγων για να είναι εθιστικό κτλ..

Από εκεί και πέρα άτομα που δεν έχουν παίξει στο max level και δεν έχουν κάνει έστω και casual raiding δε νομίζω οτι μπορούν να κατανοήσουν πλήρως το παιχνίδι και γιαυτό το βαριούνται και το παρατάνε. Σίγουρα είναι ένα παιχνίδι που χρειάζεται να αφιερώσεις κάποιο χρόνο και αν θέλεις να έχεις high-end gear χρειάζεται και skills ( εννοώ να έχεις skills σαν παίχτης ) για να μπορείς να είσαι σε καλό guild, να έχεις καλό rating σε arena και rated bgs κτλ.

Πιστεύω αν κάποιος θεωρεί το wow βαρετό, θα βαρεθεί οποιοδήποτε άλλο mmorpg πολύ πιο γρήγορα και όσο για τη συνδρομή αν ψαχτείς βρίσκεις 2μηνη κάρτα με 18-19 ευρώ.

Για μένα το θέμα δεν είναι πόσο καλό είναι το παιχνίδι ή αν αξίζει να πληρώνεις συνδρομή που όντως όπως είπαν μερικοί 2 ποτά να πιεις πιο ακριβά είναι, αλλά ο χρόνος παιχνιδιού ανα μέρα που μπορεί να φτάσεις να παίζεις μερικές είναι επικίνδυνος και γενικά μπορεί να καταλήξεις να κάνεις μόνο αυτό, να γίνεις αντικοινωνικός και πολλά άλλα μιας και σε πολλές περιοχές αντιμετωπίζεται σαν μάστιγα / ναρκωτικό και νομίζω αυτή είναι η χειρότερη πλευρά που μπορείς να το δείς και πιστεύω απο τα 12μ αρκετοί έχουν φτάσει σ' αυτό το σημείο.

Τέλος αν παίζεις λίγες ώρες και μπορείς να είσαι casual raider χωρίς να σε επηρεάζει στη δουλειά σου κτλ δεν θεωρώ οτι είναι άσχημο παιχνίδι στο σύνολο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά έλεος με αυτή την καραμέλα με τον καφέ και το ποτό, βαρέθηκα!!!!Εγώ έπαιξα για 3 μήνες και βαρέθηκα οκ, άμα γουστάρεις κάθεσε και παίζεις, όχι ότι και καλά πρέπει σώνει και καλα να χαλάς λεφτά εκεί που θα πήγαινες για ένα καφέ να πας να παίζεις WOW ήμαρτον και mercy που λέει ο Γεωργίου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το warcraft καταντησε βαρετο μετα τα 70 κατα τη γνωμη μου... το να παιζεις arena ξερωντας οτι σε 1 χρονο το πολυ θα διαγραφουν ολα οσα εχεις κανει κτλπ.

Ακομα και τα raids καποιοι δεν ειχαν τελειωσει τα προηγουμενα και βγαζαν και αλλα...λυπαμαι τα λεφτα και τις ωρες μην πω χρονια που εδωσα γι αυτο το παιχνιδι...

 

 

Οχι δα...Αν μη τι αλλο εβαζαν νεα raids υπερβολικα αργα και ειναι ενας απο τους λογους που πολλοι αρχισαν να το παρατανε.

Και το αλλο που λες για αρενα δε στεκει... απλως νομιζω επαιζες λαθος game οπως τα λες.

 

Ελπιζω παντως να πεσουν πολυ ακομα, 300k δεν ειναι τπτ (αν και τα πραγματικα νουμερα σιγουρα θα εχουν πολυ μεγαλυτερη πτωση), γιατι η blizzard εχει υιοθετησει υπεροπτικη συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά έλεος με αυτή την καραμέλα με τον καφέ και το ποτό, βαρέθηκα!!!!Εγώ έπαιξα για 3 μήνες και βαρέθηκα οκ, άμα γουστάρεις κάθεσε και παίζεις, όχι ότι και καλά πρέπει σώνει και καλα να χαλάς λεφτά εκεί που θα πήγαινες για ένα καφέ να πας να παίζεις WOW ήμαρτον και mercy που λέει ο Γεωργίου!!!!

Και ο καφές και το WoW (ή τα παιχνίδια γενικά) είναι διασκέδαση. Επιλογή σου είναι τα χρήματα που διαθέτεις κάθε μήνα για διασκέδαση που θα τα ξοδέψεις. Που είπαμε ότι σώνει και καλά πρέπει να χαλάς τα λεφτά στη συνδρομή; Απλά λέμε ότι το ποσό των 13 ευρώ δεν είναι μεγάλο για το μέσο εισόδημα. Αν κάποιος παίρνει 500 ευρώ το μήνα και έχει πρόβλημα επιβίωσης δεν θα έχει ούτε internet/τηλέφωνο, ούτε θα βγαίνει για καφέδες, οπότε όλη η συζήτηση δεν έχει νόημα.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι πολύ σε αυτό το νήμα λένε "πρέπει να παίζω 100 ώρες την εβδομάδα" ή "πρέπει να λιώσω" ή "πρέπει να πληρώσω". Δεν πρέπει τίποτα, κανένας δεν σας υποχρεώνει να κάθεστε στην καρέκλα και να παίζετε οποιοδήποτε παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...