Προς το περιεχόμενο

Επικινδυνες περιοχες Αθηνας


katz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην κοροιδευομαστε , στην αθηνα υπαρχουν σημεια/περιοχες που αν πας σε περιεργη ωρα (4-5 το πρωι) ή/και προκλητικα (=καλα ρουχα,κοσμηματα,high tech αξεσουαρ) παιζει και να χεις ιστοριες.

 

Ο τυπος που λετε που εγινε θεμα στις 8...που πηγε τελειως αδικα..ουτε τουριστας ουτε τιποτα..την καμερα του κρατουσε και πηγαινε να παρει το αμαξι του να παει την γυναικα του για να γεννησει.

καμερα.....6 το πρωι...πατησιων μερια....μοιραιος συνδυασμος.43 χρονια εκαστος φαγανε.

 

Η ομονοια εχει ηρεμησει..εχει παντα κινητικοτητα και απο τους ταριφες εκει περα..οποιαδηποτε ωρα..παλιοτερα ηταν λιγο πιο τραγικα.

Πλατεια βαθης θελει προσοχη σε πρωινες ωρες...

και μετα εχουμε τις κλασικες περιοχες πλατεια αττικης/κατω μερια πατησιων/σταθμο λαρισης/γενικοτερα τα μερη πανω/κατω απο λιοσιων.

Ειναι περιοχες με μεγαλο αριθμο αλλοδαπων.Δεν το λεω ρατσιστικα οτι μονο οι αλλοδαποι ειναι επικινδυνοι απλα οι ανθρωποι αυτοι (οι περισσοτεροι) ειναι σχετικως φτωχοι , ζουν σε αθλιες συνθηκες και ωθουνται στην παρανομια πολυ πιο ευκολα.

Και δεν υπολογιζουν ζωες.

Τοσα χρονια μενω δυτικη αττικη και κινουμαι επι τω πλειστω σε αυτες τις περιοχες δεν μου χει κατσει κατι.

 

Αν δεν εχεις εξεζητημενο ντυσιμο (που να σημαινει χρημα) και αν δεν κραδαινεις κινητα , σμαρτφονς , καμερες και διαφορα τετοια στα χερια..ακομα και τις πιο περιεργες ωρες..δεν τρεχει μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι λένε πολλοί αλλά εγώ πριν 2,5 χρόνια που κατέβαινα συχνότερα κέντρο έκανα το σταυρό μου κάθε φορά που γύρναγα σπίτι σώος και αβλαβής...

 

Έβλεπες ολόκληρους δρόμους, με κάθε λογής αντικοινωνικό στοιχείο φοβούμενος για τη σωματική σου ακεραιότητα...

Πρεζόνια να ανταλλάζουν τη δόση τους, να τρυπιούνται μπροστά σου και να σου έρχονται σα ζόμπι ζητώντας χρήματα, κλεφτρόνια που σε κοίταζαν από πάνω μέχρι κάτω μπας και σου βουτήξουν τπτ, ανώμαλους και πόρνες να σε ενοχλούνε ενώ περπατάς, νταβατζήδες να σου πιάνουν τη κουβέντα αν ενδιαφέρεσαι για κοπέλα κτλπ κτλπ. Ότι κατακάθι θες έβρισκες σε αυτό το χάος... Και δεν μιλάμε για 1-2 στενάκια έτσι... Από Ομόνοια μέχρι Μοναστηράκι και κάτω την Πειραιώς χαμηλά στο Γκάζι αλλά και προς Μεταξουργείο όλες αυτές οι περιοχές ήταν παναγία μου βοήθα. Ειδικά αυτά τα στενάκια γύρω από την Ομόνοια Μενάνδρου, Σωκράτους κτλπ δεν περπατιόντουσαν καν... Μετά και πιο έξω από το κέντρο πχ προς Λιοσίων, 3ης Σεπτεμβρίου και πέριξ θέλει επίσης τεράστια προσοχή. Η κλεψιά και η εγκληματικότητα είναι καθημερινότητα. Δεν υπάρχει φυσιολογικό μέρος στο κέντρο να κάνεις ήσυχα τη βόλτα σου...

 

Γνώμη μου αλλά βόλτα στο κέντρο μόνο ψηλά προς Κολωνάκι και μετά τη πλατεία Συντάγματος προς Στήλες Ολυμπίου Διός, Ακρόπολη κτλπ. Και Θησείο όσες φορές πήγα δεν έζησα κάτι πολύ περίεργο, είχε αρκετό κόσμο αν και εκεί γίνονται πολλά με κλεψιές.

 

Μην κοροιδευομαστε , στην αθηνα υπαρχουν σημεια/περιοχες που αν πας σε περιεργη ωρα (4-5 το πρωι) ή/και προκλητικα (=καλα ρουχα,κοσμηματα,high tech αξεσουαρ) παιζει και να χεις ιστοριες.

 

 

 

Τι προκλητικά ρούχα και 5 το πρωί;; Εγώ με φόρμες και τζην απλά ντυμμένος κατέβαινα απογεύματα, ούτε ρολόγια ούτε κινητά είχα στα χέρια μου και με κοίταζαν σα μεζέ...

 

Ντάξει τώρα αν ο άλλος είναι κάνας λαλακας και σκάσει στη Σωκράτους με porsche, ρούχα Armani και το Iphone στο χέρι την επόμενη μέρα θα τον ψάχνει η Νικολούλη. Η' αν η άλλη πάει και σκάσει με μίνι φούστα ή προκλητικό ντύσιμο στο Μεταξουργείο :lol: Eίναι έγκλημα γυναίκα ειδικά να περάσει γυναίκα βραδινές ώρες από αυτά τα μέρη....

 

Πάντως τώρα τελευταία που πέρασα με αυτοκίνητο δείχνει ότι έχει ηρεμίσει κάπως η κατάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαρνών, 3ης Σεπτεμβρίου, Αθηνάς, Πειραιώς, Αγ Κωνσταντίνου και γενικότερα πίσω απο τη Πλατεία Κοτζιά, Ανάμεσα απο Λιοσίων + Αχαρνων, δηλαδή Αγιος Νικόλαος - Αγ. Παντελεήμονας, Πλατεία Κολιάτσου, Πλατεία Αμερικής, Φωκίωνος, Κυψέλη κτλ. Ηπείρου, Αριστοτέλους, Στουρνάρη(χαμηλά), Μάρνης μακρυα..

Απο Ανω Πατήσια και πέρα είναι οκ. Εντάξει είναι επίσης Αμπελόκηποι, Ιλίσια κτλ. Ούτε Εξάρχεια θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Κεραμεικό να προσέχεις...στο κέντρο είναι ΟΚ αλλα δεν θα ήταν καλή ιδέα να πας με τα πόδια ξέρω γω θησείο. Ακρόπολη, Νεος Κόσμος κτλ είναι σχετικά ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τι τους λες και βγάζεις και κακό όνομα... ήσυχα είναι και να σου κάνουν ντού... ποιοι νομίζεις θα σου κάνουν ντού? αθηναίοι φλώροι θα είναι χαχαχαχαχα που επειδή βρωμάει η ανάσα τους έχουν κλαστεί και κανα δυο φορες από την άσπρη νομίζουν ότι γίνανε γαμάω :P πες πως είσαι ΠΑΟΚ να τρέξουνε στις πέντε γωνιές της ομόνοιας... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν

Δεν θα μπαίνεις σε στενάκια.

Πανεπιστημίου,σταδίου,σύνταγμα γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα είναι ήρεμα και υπάρχει μπόλικη αστυνομία.

Γενικά στην Αθήνα = Περιοχές τώρα μην πας σε στένα πατήσια,κυψέλης,μενίδι,αγιο παντελεήμονα.... <--SOS

Εξάρχια δεν θα σου κάνει κανείς τίποτα...όποιος παει να σου κάνει αναλαμβάνουν οι αναρχικοί αλλά επειδή είναι όλοι οι αναρχικοί εκεί δεν κάνει κανεις τίποτα.Όποιος κάνει βλακεία το κρίμα στο λαιμό του γενικώς την έβαψε!

αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν

Δεν θα μπαίνεις σε στενάκια.

Πανεπιστημίου,σταδίου,σύνταγμα γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα είναι ήρεμα και υπάρχει μπόλικη αστυνομία.

Γενικά στην Αθήνα = Περιοχές τώρα μην πας σε στένα πατήσια,κυψέλης,μενίδι,αγιο παντελεήμονα.... <--SOS

Εξάρχια δεν θα σου κάνει κανείς τίποτα...όποιος παει να σου κάνει αναλαμβάνουν οι αναρχικοί αλλά επειδή είναι όλοι οι αναρχικοί εκεί δεν κάνει κανεις τίποτα.Όποιος κάνει βλακεία το κρίμα στο λαιμό του γενικώς την έβαψε!

αυτά!

 

Και επειδή μένω Μενίδι και έχω όνομα σε όλα τα στενά και τα σοκάκια, όποιος θέλει μπορώ να τον συνοδεύσω στις πιο επικίνδυνες περιοχές της αττικής...μόνο κοπέλες βέβαια. :P

 

Πέρα από την πλάκα μενίδι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, το πολύ πολύ να κλέψουν κανα σμαρτ. Φασαρίες μπορεί να γίνονται αλλά μεταξύ δήθεν-γκανγκστερ όχι ξέμπαρκες, δλδ όχι με κάποιον που θα κάνει βόλτα, όπου και αν κάνει βόλτα, ότι ώρα και αν την κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε τι τους λες και βγάζεις και κακό όνομα... ήσυχα είναι και να σου κάνουν ντού... ποιοι νομίζεις θα σου κάνουν ντού? αθηναίοι φλώροι θα είναι χαχαχαχαχα που επειδή βρωμάει η ανάσα τους έχουν κλαστεί και κανα δυο φορες από την άσπρη νομίζουν ότι γίνανε γαμάω :P πες πως είσαι ΠΑΟΚ να τρέξουνε στις πέντε γωνιές της ομόνοιας... :P

 

Φιλλλαρακι, στην Αθήνα πλέον δεν ζουν Αθηναίοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριλαου τρικουπη στον πειραια ρε παιδια,τι γινεται εκει?γυρω απο το δημοτικο θεατρο κιολας ή στην ηρωων πολυτεχνειου..επισης αν παω περπατωντας απο τρικουπη μεχρι τον τερματικο σταθμο ησαπ του πειραια,παραλιακα παντα,θα υπαρχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα μενίδι δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, το πολύ πολύ να κλέψουν κανα σμαρτ. Φασαρίες μπορεί να γίνονται αλλά μεταξύ δήθεν-γκανγκστερ όχι ξέμπαρκες, δλδ όχι με κάποιον που θα κάνει βόλτα, όπου και αν κάνει βόλτα, ότι ώρα και αν την κάνει...

 

Λίγο αργοπορημένα αλλά....

όντως το Μενίδι μπροστά στο κέντρο είναι φυσιολογική περιοχή πλέον. "Αναβαθμίστηκε" τα τελευταία χρόνια λόγω Αττικής οδού και γενικά ομόρφυνε κάπως. Πρόσφατα βέβαια άκουσα ότι είναι χρεωκοπημένος δήμος...

Μην κοιτάτε πριν καμιά 10αρια χρόνια που είχε όνομα για ρωσσοπόντιους και μαφιόζους... Τότε και στο κέντρο το μόνο άσχημο που έβλεπες ήταν κάνα πρεζάκι.Τα χρόνια πέρασαν όμως και τα πράγματα άλλαξαν για πολλούς δήμους... Για άλλους προς το καλό και γι' άλλους προς το χειρότερο.

 

Σμαρτάκι παντού κλέβουν σήμερα. ΑΝ εξαιρέσουμε περιοχές προς Γλυφάδα, Βούλα, τίποτα Εκάλη,Β.Π, Κηφισιά και κάτι τέτοια... Ε μετά εγώ λίγο πολύ τους περισσότερους δήμους το ίδιο "ανασφαλείς" τους θεωρώ. Το κέντρο όμως παραμένει στην κορυφή λόγου λαθρομετανάστευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ναι προσεχε μην σου ριξουν και καμια ρουκετα η πατησεις καμια ναρκη γιατι εχουμε ξεχασει μερικες σε μερικα σημεια...πλακα μας κανεις;;;; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...