Προς το περιεχόμενο

Metal και Rock...μιας άλλης γενιάς (video only)


nikosgia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έπος !

 

Ωραιο,αν και δεν ειναι του στυλ μου,επειδη εχω ακουσει αρκετα πραγματα η Σουηδια αλλωστε εχει αναδειξει απειρες μπαντες απο hard rock μεχρι και στον πιο σκληρο ηχο,death κτλπ που δεν ακουω επισης.

 

Παρε κατι απο Σουηδια,πιο groovy και μελωδικο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Το συγκεκριμένο live, αν και είναι πάνω από δεκαετία που έλαβε χώρα, δεν είχε πέσει στην αντίληψή μου. Το πήρα χαμπάρι μόλις χθες, αλλά ...κάλλιο αργά παρά ποτέ, ειδικά όταν γίνονται σημαντικές διαπιστώσεις. Το λοιπόν...βρήκα σε ποιο σημείο χωλαίνουν οι πολυαγαπημένοι μου Metallica.

 

Καλοί, χρυσοί, δεμένοι, με έμπνευση, αλλά...έπρεπε να αρρωστήσει ο Lars, να χρειαστεί να καλύψει άλλος drummer το κενό για να γίνει το live και να αποδεχθεί την πρόσκληση ο Lombardo, για να καταλάβω ότι ...έτσι έπρεπε να ακούγονται οι Metallica! Ο ήχος στο video είναι ψιλοχοντροάθλιος, αλλά ακόμα κι έτσι αποκαλύπτεται ότι, ή ο Lars είναι πολύ λίγος (μέχρι χθες, δεν ήμουν σίγουρος ότι ήταν αυτός που δε με «γέμιζε» από τους τέσσερις, αλλά πλέον είμαι...), ή ο Lombardo πολύ τεράστιος ('ντάξει, αυτό το πίστευα από παλιά), ή και τα δύο! Γνώσεις μουσικής δεν έχω καθόλου, αλλά αυτό που άκουσα, ήταν μακράν οι καλύτεροι Metallica που έχω ακούσει, αν μη τι άλλο σε live...

 

 

 

 

Για το δε Lombardo, πέρα από την πορεία του στους Slayer, πέρα από τη συγκεκριμένη συμμετοχή, αλλά και πέρα από μουσικά είδη, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι άνετα τον τοποθετώ μεταξύ των κορυφαίων:

 

 

 

 

 

 

Ρε παπάρες Slayer! Αφήσατε αυτόν τον τύπο να φύγει; Άντε, βγείτε στη σύνταξη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...