Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Tab 7.7 : Νέο tablet με οθόνη Super AMOLED


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung συνεχίζει την κυκλοφορία tablets για όλα τα γούστα με κύρια διαφορά τις διαστάσεις τους. Η σειρά tablets της εταιρείας με την ονομασία Galaxy Tab έχει ήδη 3 μέλη με οθόνη 7, 8.9 και 10.1 ιντσών ενώ σύντομα θα αποκτήσει και 4ο μέλος αφού η Samsung παρουσίασε στην έκθεση IFA 2011 και επίσημα το μοντέλο με οθόνη 7.7' ιντσών. Μάλιστα αν προσθέσουμε και το νέο Galaxy Note στην κατηγορία των tablets, η σειρά τις Samsung μεγαλώνει ακόμη περισσότερο.

 

Το Galaxy Tab 7.7 έχει κορυφαία χαρακτηριστικά, από τα οποία ξεχωρίζει η πανέμορφη οθόνη 7.7 ιντσών τεχνολογίας Super Amoled Plus και με ανάλυση 1280x800, επεξεργαστή διπλοπύρηνο στο 1.4GHz, θύρα microSD, δέκτη GPS, Bluetooth αλλά μας τα χαλάει στις δύο κάμερες που διαθέτει, οι οποίες παραμένουν στα 3 (η οπίσθια) και 2 megapixel (η μπροστινή). Επιπλέον υποστηρίζει το πρότυπο WiFi Direct για άμεση ασύρματη αποστολή δεδομένων μεταξύ συμβατών συσκευών.

 

P1010382.JPG

 

post-39041-0-37162700-1314966296_thumb.jpg post-39041-0-61179000-1314966297_thumb.jpg post-39041-0-86786500-1314966298_thumb.jpg

 

Τo γραφικό περιβάλλον TouchWiz δε θα μπορούσε να λείπει από το κινητό της εταιρείας, αλλά παρατηρήσαμε το ίδιο φαινόμενο καθυστέρησης με το Galaxy Note στην απόκριση κατά την πλοήγησή μας στο Tab, κάτι που φαίνεται ότι δημιουργεί πρόβλημα στην ομαλή χρήση της πλατφόρμας Android Honeycomb 3.2 η οποία είναι εγκατεστημένη. Το βάρος είναι αρκετά ικανοποιητικό, στα 335 γραμμάρια, ενώ οι διαθέσιμες χωρητικότητες όταν κυκλοφορήσει θα είναι 16, 32 και 64gb.

 

Και αυτή η συσκευή αναμένεται προς το τέλος του έτους ενώ η Samsung κρατά κλειστά τα χαρτιά της σχετικά με τις τιμές της συσκευής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια wannabe ipad συσκευη.

 

grin.pnggrin.pnggrin.png

 

Όρεξη έχεις εσύ τώρα να ξεκινήσεις πόλεμο έ?

 

Πολύ ωραίο φαίνεται. Το Touchwiz πάντως δεν νομίζω να είναι και ιδιαίτερο πρόβλημα, με τόσα διαφορετικά launchers στην αγορά. Περισσότερο μάλλον θα επηρεάζει η stock rom παρά το touchwiz. cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν περιμενω απο καποιον που εχει IPAD k IPHONE κ ειναι τρελος APPLEfun να μου κανει σωστη κριτικη γι ακαποιο αλλο ανταγωνιστικο προιον......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μία κατηγορία προϊόντων που αυτό τον καιρό γίνεται κατακλυσμός και ο ένας τρέχει να ανταγωνιστεί τον άλλο η Σαμσουνγκ ξεπέρασε τους πάντες βγάζοντας το καλύτερο ταμπλετ της αγοράς και ενώ έκανε όλο αυτό τον "κόπο" δεν έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, δηλαδή πιο γρήγορο user interface; Λίγο απογοήτευση για όσους δεν ξέρουν, οι υπόλοιποι θα περάσουν σκέτο android και θα το κάνουν να πάει σφαίρα όπως έπρεπε να είναι εξ' αρχής.

 

 

Αλλη μια wannabe ipad συσκευη.

Η πρώτη συσκευή που χωρίς αμφιβολία είναι καλύτερη του ipad με πολύ καλύτερη οθόνη (η μοναδική super amoled plus και πρωταθλητής με διαφορά στο pixel density), καλύτερη θέαση σε εξωτερικούς χώρους, λεπτότερο (το πιο λεπτό tablet), ζυγίζει σχεδόν το μισό απ' το ipad, γρηγορότερος επεξεργαστής, περισσότερη μνήμη με δυνατότητα επέκτασης, δυνατότητα πραγματοποίησης τηλεφωνικών κλήσεων, δυνατότητα ταχύτερου download. Να μη σου πω πως είναι και πιο ωραίο απ' το ipad. Βέβαια στην πράξη μας τα χαλάει αλλά θα το φτιάξουμε όταν θα το πάρουμε. Ειδικά λόγω amoled αλλά και βάρους προσωπικά ξέχασα τα υπόλοιπα tablet, για μένα μόνο ένα υπάρχει στην αγορά αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η samsung ανοίξει τα χαρτιά της για την τιμη, τότε όλοι εσείς οι υποστηρικτές του εν λόγω ταμπλετ,στείλε μου πμ να τα πούμε. Για μένα και μόνο που έχει μια σταλια οθόνη δεν είναι καν άξιο να λέγεται ανταγωνιστής του iPad. Και όλοι εσείς οι apple anti fun boys μην ξεχνάτε ότι αν δεν ήταν η apple δεν θα υπήρχε αυτο το τοπικ γιατί δεν θα υπήρχε ταμπλετ. Α και επίσης μπράβο στη samsung γιατί δεν αντέγραψε και καθόλου εμφανισιακά το iPad. Ασημένια πλάτη, και απο μπροστά μαύρο πλαίσιο ω τι τυχαίο στις διαστάσεις του πλαισίου του iPad......

 

Όσο για την ποιότητα εικόνας??? θα λέτε και τα ιδια για το iPad 3 αν έχει ρετινα???? και γιατί δεν γίνεται καμία αναφορα για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας??? γιατί ήδη τη φαντάζομαι τη διάρκεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η samsung ανοίξει τα χαρτιά της για την τιμη, τότε όλοι εσείς οι υποστηρικτές του εν λόγω ταμπλετ,στείλε μου πμ να τα πούμε. Για μένα και μόνο που έχει μια σταλια οθόνη δεν είναι καν άξιο να λέγεται ανταγωνιστής του iPad. Και όλοι εσείς οι apple anti fun boys μην ξεχνάτε ότι αν δεν ήταν η apple δεν θα υπήρχε αυτο το τοπικ γιατί δεν θα υπήρχε ταμπλετ. Α και επίσης μπράβο στη samsung γιατί δεν αντέγραψε και καθόλου εμφανισιακά το iPad. Ασημένια πλάτη, και απο μπροστά μαύρο πλαίσιο ω τι τυχαίο στις διαστάσεις του πλαισίου του iPad......

 

Όσο για την ποιότητα εικόνας??? θα λέτε και τα ιδια για το iPad 3 αν έχει ρετινα???? και γιατί δεν γίνεται καμία αναφορα για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας??? γιατί ήδη τη φαντάζομαι τη διάρκεια...

 

ffs... get a life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το μένος της apple προς τη samsung φαίνεται έχει περάσει και στους apple-owners.Τυφλή φανατίλα.Δεν έχουν αφήσει thread για thread σχετικά με samsung προϊόντα ασχολίαστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για την ποιότητα εικόνας??? θα λέτε και τα ιδια για το iPad 3 αν έχει ρετινα???? και γιατί δεν γίνεται καμία αναφορα για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας??? γιατί ήδη τη φαντάζομαι τη διάρκεια...

 

Σε καμία περίπτωση η retina οθόνη του iPhone 4 δε μπορεί να σταθεί πλάι στη super amoled του SGS 2. Μόνο η ανάλυση είναι μεγαλύτερη στο 4άρι, τί να το κάνω όμως με τόσο μικρή οθόνη.

 

Ξεκολλήστε λίγο με τα μηλόφωνα, κανείς δεν αμφιβάλλει ότι χωρίς την Apple ίσως να ήμασταν ακόμα με στυλό και να μην ήταν η οθόνη αφής αυτό που ξέρουμε σήμερα (κάποια στιγμή όμως, κάποιος θα την ανακάλυπτε cool.png ). Ο ανταγωνισμός όμως, κάνει καλό σε όλους και είναι θεμιτός. Αν το iPhone 5/4Gs είναι καλύτερο από το top android κινητό που θα κυκλοφορεί όταν βγει το πρώτο, θα οφείλεται σε πολύ μεγάλο ποσοστό και στο πόσο καλός έγινε ο ανταγωνισμός (Samsung, LG, HTC, Blackberry κτλ).

 

Υ.Γ.: Πρώην κάτοχος 3G, 3Gs και νυν κάτοχος SGSII, χωρίς κόμπλεξ και πάντα φιλικά... grin.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όσο για το μέγεθος της οθόνης θα διαφωνησω. Είναι καθαρά υποκειμενικό τι θεωρεί ο καθένας ωραίο. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν τα κινητά με μεγάλη οθόνη, άνω των 3,7 ιντσών γιατί είναι παντοφλες

 

Είναι καθαρά υποκειμενικό. Όσο για τον φίλο πιο πάνω όπως και εσείς μπαίνετε σε κάθε τοπικ για την apple και λέτε ότι πιστεύετε έτσι έχω κάθε δικαίωμα και εγω να μπαίνω εδώ και να σχολιάζω. Δες προσεκτικά όλα τα τοπικ για την apple, όλοι σας μπαίνετε και κραζετε και καταστρεφετε την είδηση. Επομένως έχω καί εγω κάθε δικαίωμα να είμαι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξεκολλήστε λίγο με τα μηλόφωνα, κανείς δεν αμφιβάλλει ότι χωρίς την Apple ίσως να ήμασταν ακόμα με στυλό και να μην ήταν η οθόνη αφής αυτό που ξέρουμε σήμερα (κάποια στιγμή όμως, κάποιος θα την ανακάλυπτε.

Μια αποριουλα,για παράδειγμα,η intel πως και έφτασε στους sb χωρίς την επέμβαση της Apple?

Μυστήριο ή τυχαίο γεγονός?

Άσε που μερικοί(κ εγώ μέσα) είχαν ταπλετ ένα χρόνο πριν να βγάλει η apple!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι κομάντος της φετινής IFA μόλις ενημέρωσαν ότι το Galaxy Tab 7.7 εξαφανίστηκε από την έκθεση!

Περισσότερα για αυτήν την είδηση στο νέο thread:

http://www.insomnia.gr/topic/418684-to-samsung-galaxy-tab-77-αποσύρεται-ξαφνικά-από-την-ifa-2011/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...