Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Tab 7.7 αποσύρεται ξαφνικά από την IFA 2011!


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί έτσι;

Γιατί πολύ απλά ένα βιβλίο δεν μπορείς πρώτα να το διαβάσεις για να δεις εαν σου κάνει και μετά να το αγοράσεις ενώ όσον αφορά οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή πρέπει να γνωρίζεις από πριν εαν σου καλύπτει τις ανάγκες για τις οποίες υποτίθετε την αγοράζεις.

Πιστεύω είναι 2 εντελώς άσχετα πράγματα να συγκρίνουμε ένα βιβλίο με μια ηλεκτρονική συσκευή που δεν ξέρουμε από πριν τις λειτουργίες της.

 

ΥΓ: Καταλαβαίνω ότι έχεις κάποιου είδους πρόβλημα με τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας αλλά αυτό δεν με αφορά. Με αφορά ο σωρηδόν χαρακτηρισμός κάποιας κατηγορίας ανθρώπων ως βλάκες.

Δεν έχω κανενός είδους πρόβλημα με τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρίας εκτός ίσως από τον ύπουλο τρόπο με τον οποίο τα προμοτάρει στην αγορά και εκτός του γεγονότος οτι μπαίνοντας στο club της εταιρίας αγοράζοντας κάποιο προϊόν της σε απομονώνει από το δικαίωμα της επιλογής και σε υποχρεώνει να αγοράζεις τα δικά της συμβατά.Προσπαθεί με χίλιες δυο πατέντες να δυσκολέψει τον καταναλωτή να αγοράσει συμβατό περιφερειακό για την apple συσκευή του.Για να μην πω για το κλειστό λειτουργικό της.

Βέβαια κάθε εταιρία γούστο της και καπέλο της το τί κάνει και φυσικά δεν με ανάγκασε κανένας να αγοράσω από αυτήν.

Απλά δεν μου αρέσει να υποτιμάνε τη νοημοσύνη μου ως καταναλωτή.

Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό, έχω ακριβώς την ίδια άποψη για κάποιον που αγοράζει γουρούνι στο σακί ειδικά όταν πρόκειται για συσκευές αρκετά σεβαστού κόστους και με ενοχλεί γενικότερα η τυφλή εμπιστοσύνη και ως ένα βαθμό υποτέλεια του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Δεν έχω κανενός είδους πρόβλημα με τα προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρίας εκτός ίσως από τον ύπουλο τρόπο με τον οποίο τα προμοτάρει στην αγορά και εκτός του γεγονότος οτι μπαίνοντας στο club της εταιρίας αγοράζοντας κάποιο προϊόν της σε απομονώνει από το δικαίωμα της επιλογής και σε υποχρεώνει να αγοράζεις τα δικά της συμβατά. Προσπαθεί με χίλιες δυο πατέντες να δυσκολέψει τον καταναλωτή να αγοράσει συμβατό περιφερειακό για την apple συσκευή του.Για να μην πω για το κλειστό λειτουργικό της.

Βέβαια κάθε εταιρία γούστο της και καπέλο της το τί κάνει και φυσικά δεν με ανάγκασε κανένας να αγοράσω από αυτήν.

Απλά δεν μου αρέσει να υποτιμάνε τη νοημοσύνη μου ως καταναλωτή.

Όσον αφορά τον χαρακτηρισμό, έχω ακριβώς την ίδια άποψη για κάποιον που αγοράζει γουρούνι στο σακί ειδικά όταν πρόκειται για συσκευές αρκετά σεβαστού κόστους και με ενοχλεί γενικότερα η τυφλή εμπιστοσύνη και ως ένα βαθμό υποτέλεια του καταναλωτή.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμη ποιός σε έχρισε "προστάτη των αδυνάμων" και Ρομπέν των καταναλωτών. Ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζεις για τους υπόλοιπους αν θα αγοράσουν κάτι ή δεν θα αγοράσουν. Αν θα ξοδέψουν τα λεφτά τους στο Α ή στο Β προϊόν. Και ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να χαρακτηρίζεις με απαξιωτικές εκφράσεις όσους δεν συμφωνούν μαζί σου.

 

Όσο για τις ανακρίβειες που γράφεις: Σε πληροφορώ λοιπόν ότι στο γραφείο μου έχω iMac, ADSL μόντεμ της Draytek, ποντίκι bluetooth της Logitech και Lexmark εκτυπωτή. Προφανώς όλα αυτά τα φτιάχνει, σύμφωνα με τη "λογική" σου, η Apple γιατί θα πρέπει να είναι "τα δικά της συμβατά" περιφερειακά.

 

Προσπαθεί με χίλιες δυο πατέντες να δυσκολέψει τον καταναλωτή να αγοράσει συμβατό περιφερειακό για την apple συσκευή του.

Δεν κατάλαβα, ο καταναλωτής που χρησιμοποιεί Windows, Linux ή άλλο λειτουργικό δεν θα πάρει συμβατό περιφερειακό; Δεν θα δει αν ο τάδε εκτυπωτής ή το τάδε scanner έχει πρόγραμμα οδήγησης (driver) συμβατό με το λειτουργικό του; Τι κάνουν, παίρνουν στα τυφλά κι ό,τι κάτσει;

Είπαμε, τυφλό μίσος αλλά καλό θα ήταν να'χουμε και κάποια λογική συνέχεια στη σκέψη μας.

 

Όσο για το αν σε υποτιμάνε ως καταναλωτή, υπάρχει μία απλή λύση: μην καταναλώνεις προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας! Κανείς δεν σε αναγκάζει. Άσε μας εμάς, τους παραπλανημένους, να κάνουμε ό,τι θέλουμε. Την προστασία σου δεν την χρειαζόμαστε, είμαστε ενήλικοι και μπορούμε να διαθέτουμε τα χρήματά μας όπου κρίνουμε εμείς, νταβατζήδες στην τσέπη μας δεν έχουμε ανάγκη.

 

Όπως λοιπόν κανείς δεν σε αναγκάζει να καταναλώνεις κάτι, έτσι κι εμείς δεν είμαστε αναγκασμένοι να διαβάζουμε προσβολές επειδή τολμήσαμε να κάνουμε κάτι που δεν εγκρίνεις εσύ. Οι απαράδεκτες εκφράσεις περί προβάτων και περί βλακείας δεν θα είναι πλέον ανεκτές εδώ από κανέναν και για κανέναν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα απολα καλησπερα σας. Δεν νομιζω η apple να εβγαλε το πρωτο tablet, αν το ψαξεις θα καταλαβεις τι εννοω. Ειμαι κατοχος εδω και πολλα χρονια ενος νοκια Ν800 το οποιο χαρακτηριζεται ως internet tablet. Και αν εξακολουθεις να πιστευεις οτι η apple εβγαλε το πρωτο tablet θα επρεπε να καταλαβεις οτι επειδη και αλλαες εταιριες βγαζουν tablets υπαρχει ανταγωνισμος ο οποιος σου δινει περισσοτερες επιλογες στο τι θα αγορασεις και να παρεις κατι πιο φθηνο με λιγοτερα χρηματα και οχι να υπαρχει μονο μια συσκυεη, να σε γδερνουν και να εχει και ελλειψεις. Σκεψου λογικα!

εμμμ... ο φιλος το ειπε ειρωνικα!

 

Αυτό που με παραξενεύει είναι για ποιό λόγο το παλούκι το τρώει μόνο η Samsung και οι άλλες εταιρίες με τα tablet τους την βγάζουν καθαρή....

γιατι αραγε; γενικα η apple εχει πολλα παρε-δωσε με την samsung οποτε θεώρησε εξυπνότερο και σοφότερο να τα βαλει με εκεινη!

 

Στόχος είναι το Android αλλα η Apple δεν μπορεί να τα βάλει με την Google γιατί κάποιοι στην Google ξέρουν πολλά για την Apple.... ( http://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Schmidt )Δυστυχώς η Samsung είναι ο πιο έυκολος στόχος γιατί οι συσκευές φτιάχνονται ίσως και από τα ίδια μηχανήματα που φτιάχνονται τα εξαρτήματα για την Apple, με αποτέλεσμα κάποια πράγματα να μοιάζουν.Αν ήθελε η Google θα το είχε λήξει το θέμα αλλά μετά την αγορά της motorola αρχίζω να πιστεύω οτι θέλει να ελέγχει καλύτερα το Android και τις δυνατότητες του...το οποίο κακά τα ψέματα είχε ξεφύγει πριν την έκδοση 3.(xoom τυχαίο?δεν νομίζω)

ακριβως! σκοπος την apple ειναι να εξαφανισει το android (και ολα τα αλλα λειτουργικα) και να κυριαρχήσει το δικο της (οπου ολες οι εταιρίες το θελουν αυτο και ειναι λογικο) αλλα επειδη δεν τολμάει να τα βαλει με την google εχουμε ολα αυτα τα πραγματα!

 

 

@moderators αν γινεται για να μην χαλαμε ολα τα θεματα, να ανοιξει ενα τοπικ οπου θα συζηταμε για τις μηνύσεις κτλ διοτι ετσι οπως το παμε θα φαμε ολοι ban και θα κλειδωθουν ολα τα θεματα! ετσι κι αλλιως τεχνολογικο φορουμ ειναι, επιτρεπεται τετοια συζήτηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν έχω καταλάβει ακόμη ποιός σε έχρισε "προστάτη των αδυνάμων" και Ρομπέν των καταναλωτών. Ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζεις για τους υπόλοιπους αν θα αγοράσουν κάτι ή δεν θα αγοράσουν. Αν θα ξοδέψουν τα λεφτά τους στο Α ή στο Β προϊόν. Και ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να χαρακτηρίζεις με απαξιωτικές εκφράσεις όσους δεν συμφωνούν μαζί σου.

 

Όσο για τις ανακρίβειες που γράφεις: Σε πληροφορώ λοιπόν ότι στο γραφείο μου έχω iMac, ADSL μόντεμ της Draytek, ποντίκι bluetooth της Logitech και Lexmark εκτυπωτή. Προφανώς όλα αυτά τα φτιάχνει, σύμφωνα με τη "λογική" σου, η Apple γιατί θα πρέπει να είναι "τα δικά της συμβατά" περιφερειακά.

 

Δεν κατάλαβα, ο καταναλωτής που χρησιμοποιεί Windows, Linux ή άλλο λειτουργικό δεν θα πάρει συμβατό περιφερειακό; Δεν θα δει αν ο τάδε εκτυπωτής ή το τάδε scanner έχει πρόγραμμα οδήγησης (driver) συμβατό με το λειτουργικό του; Τι κάνουν, παίρνουν στα τυφλά κι ό,τι κάτσει;

Είπαμε, τυφλό μίσος αλλά καλό θα ήταν να'χουμε και κάποια λογική συνέχεια στη σκέψη μας.

 

Δηλαδή θέλεις να μου πεις οτι λάθος έχω διαβάσει οτι πχ για το iphone 2G πρέπει να πάρεις συμβατό handsfree (λόγω των διαφορετικών υποδοχών που έχει) γιατί εαν πάρεις μη συμβατό (το κλασικό καρφάκι 3,5mm που παίζει σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή) δεν θα ακούς τίποτα και είσαι αναγκασμένος να αγοράσεις extra ειδικό αντάπτορα για να μπορέσει να δουλέψει...

 

Όσο για το αν σε υποτιμάνε ως καταναλωτή, υπάρχει μία απλή λύση: μην καταναλώνεις προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας! Κανείς δεν σε αναγκάζει. Άσε μας εμάς, τους παραπλανημένους, να κάνουμε ό,τι θέλουμε. Την προστασία σου δεν την χρειαζόμαστε, είμαστε ενήλικοι και μπορούμε να διαθέτουμε τα χρήματά μας όπου κρίνουμε εμείς, νταβατζήδες στην τσέπη μας δεν έχουμε ανάγκη.

 

Όπως λοιπόν κανείς δεν σε αναγκάζει να καταναλώνεις κάτι, έτσι κι εμείς δεν είμαστε αναγκασμένοι να διαβάζουμε προσβολές επειδή τολμήσαμε να κάνουμε κάτι που δεν εγκρίνεις εσύ. Οι απαράδεκτες εκφράσεις περί προβάτων και περί βλακείας δεν θα είναι πλέον ανεκτές εδώ από κανέναν και για κανέναν..

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο τέτοια έχθρα απέναντί μου.Εαν θεωρείς άκομψο το χαρακτηρισμό μου τον παίρνω πίσω.Νταβατζή στη τσέπη σου δεν μπήκα ούτε εγώ θέλω νταβατζή στη σκέψη μου σχετικά με τα προϊόντα και τη συμπεριφορά της εταιρίας προς τους καταναλωτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχω καταλάβει,απ'ολα αυτά που γίνονται τελευταίως, είναι ότι η καμπάνια της Samsung,για τα νέα της προϊόντα, ήταν άκρως επιτυχημένη!

Και προβλέπονται τρελές πωλήσεις, ακόμη κ στη Γερμανία(το απαγορευμένο, πάντα πουλάει)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχω καταλάβει,απ'ολα αυτά που γίνονται τελευταίως, είναι ότι η καμπάνια της Samsung,για τα νέα της προϊόντα, ήταν άκρως επιτυχημένη!

Και προβλέπονται τρελές πωλήσεις, ακόμη κ στη Γερμανία(το απαγορευμένο, πάντα πουλάει)!

ακριβως! οσες μηνύσεις και να πέσουν η samsung εδω και παραπανω απο εναν αιώνα ειναι εταιρία-κολοσσός! μπορει να κανει οτι θελει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να τελειώνουμε με άλλο ένα offtopic που αφορά την Apple - σε ένα θέμα για το Samsung Galaxy Tab:

 

Δηλαδή θέλεις να μου πεις οτι λάθος έχω διαβάσει οτι πχ για το iphone 2G πρέπει να πάρεις συμβατό handsfree (λόγω των διαφορετικών υποδοχών που έχει) γιατί εαν πάρεις μη συμβατό (το κλασικό καρφάκι 3,5mm που παίζει σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή) δεν θα ακούς τίποτα και είσαι αναγκασμένος να αγοράσεις extra ειδικό αντάπτορα για να μπορέσει να δουλέψει...

Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο ζήτημα του iPhone 2G, αν ήταν έτσι κακώς. Δεν είναι όμως ο κανόνας, όπως σαφέστατα γράφεις. Το post σου, αν θυμάσαι καλά, είχε δύο γενίκευσεις: "μπαίνοντας στο club της εταιρίας αγοράζοντας κάποιο προϊόν της σε απομονώνει από το δικαίωμα της επιλογής και σε υποχρεώνει να αγοράζεις τα δικά της συμβατά." και "Προσπαθεί με χίλιες δυο πατέντες να δυσκολέψει τον καταναλωτή να αγοράσει συμβατό περιφερειακό για την apple συσκευή του.". Καμία από αυτές δεν ισχύει όπως σου απέδειξα με πολύ απλό τρόπο και μπορώ να συνεχίσω, αν θες, γιατί τυγχάνει να είμαι χρόνια στο "club της εταιρείας":

Τον παλιό iMac που είχα σπίτι, τον χρησιμοποιούσα με ένα router της 3com, με ποντίκι της Microsoft και με scanner της HP.

Το MacBook το χρησιμοποιώ με ένα ασύρματο AirPort Express όχι γιατί με αναγκάζει η "κακιά" Apple, όπως θέλεις να πιστεύεις, αλλά γιατί με βολεύει αφάνταστα η λειτουργικότητά του.

 

Εκτός αν πρέπει να ζητάμε και ειδική άδεια για το τι περιφερειακά πρέπει να αγοράσουμε! Αν δηλαδή αγοράσουμε κανά Zyxel είμαστε ΟΚ και μάγκες κι έτσι, ενώ αν τολμήσουμε να αγοράσουμε Airport Extreme (θεός φυλάξοι!) είμαστε θύματα, πρόβατα κι όποιο άλλο κοσμητικό επίθετο έρχεται στο μυαλό...

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο τέτοια έχθρα απέναντί μου. Εαν θεωρείς άκομψο το χαρακτηρισμό μου τον παίρνω πίσω. Νταβατζή στη τσέπη σου δεν μπήκα ούτε εγώ θέλω νταβατζή στη σκέψη μου σχετικά με τα προϊόντα και τη συμπεριφορά της εταιρίας προς τους καταναλωτές.

Συγγνώμη, βλέπεις καμία έχθρα απέναντί σου ή μήπως αγανάκτιση απέναντι στον τρόπο που εκφράζεσαι για όσους "ατυχείς", τολμάνε να προτιμούν μερικά προϊόντα μιας συγκεκριμένης εταιρείας; Δυστυχώς μάλιστα, αυτό το φαινόμενο έχει αποκτήσει διαστάσεις τελευταία, οπουδήποτε αναφέρεται η συγκεκριμένη εταιρεία, είναι σίγουρο ότι θα μπουν μερικά συγκεκριμένα μέλη και θα το κάνουν μπάχαλο!

 

Αν πρόσεξες, ουδέποτε αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα ή στις συνήθειές σου, τις οποίες ούτε γνωρίζω ούτε με ενδιαφέρουν. Δεν έκατσα να σε προσβάλλω επειδή διαλέγεις το Logitech Κ360 για πληκτρολόγιο ή το Corsair ΗΧ750W για τροφοδοτικό. Δεν με απασχολεί πού δίνεις τα λεφτά σου.

 

Όσο για το νταβατζιλίκι, κρίνω τα γραπτά σου, όχι την σκέψη σου. Μπορείς να έχεις όποια γνώμη θες. Από τη στιγμή όμως που η γνώμη σου μετουσιώνεται σε προσβολές, απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς και απαράδεκτες γενικεύσεις, θα με βρεις απέναντί σου. Όχι εσύ, ο οποιοσδήποτε.

 

ΥΓ Σε παρακαλώ τροποποίησε και την υπογραφή σου για να είναι σύμφωνη με τους Όρους Χρήσης. Δεν θέλω να στην αλλάξω και να θεωρήσεις ότι δρω εκδικητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνουμε με άλλο ένα offtopic που αφορά την Apple - σε ένα θέμα για το Samsung Galaxy Tab:

 

Δεν γνωρίζω το συγκεκριμένο ζήτημα του iPhone 2G, αν ήταν έτσι κακώς. Δεν είναι όμως ο κανόνας, όπως σαφέστατα γράφεις. Το post σου, αν θυμάσαι καλά, είχε δύο γενίκευσεις: "μπαίνοντας στο club της εταιρίας αγοράζοντας κάποιο προϊόν της σε απομονώνει από το δικαίωμα της επιλογής και σε υποχρεώνει να αγοράζεις τα δικά της συμβατά." και "Προσπαθεί με χίλιες δυο πατέντες να δυσκολέψει τον καταναλωτή να αγοράσει συμβατό περιφερειακό για την apple συσκευή του.". Καμία από αυτές δεν ισχύει όπως σου απέδειξα με πολύ απλό τρόπο και μπορώ να συνεχίσω, αν θες, γιατί τυγχάνει να είμαι χρόνια στο "club της εταιρείας":

Τον παλιό iMac που είχα σπίτι, τον χρησιμοποιούσα με ένα router της 3com, με ποντίκι της Microsoft και με scanner της HP.

Το MacBook το χρησιμοποιώ με ένα ασύρματο AirPort Express όχι γιατί με αναγκάζει η "κακιά" Apple, όπως θέλεις να πιστεύεις, αλλά γιατί με βολεύει αφάνταστα η λειτουργικότητά του.

 

Εκτός αν πρέπει να ζητάμε και ειδική άδεια για το τι περιφερειακά πρέπει να αγοράσουμε! Αν δηλαδή αγοράσουμε κανά Zyxel είμαστε ΟΚ και μάγκες κι έτσι, ενώ αν τολμήσουμε να αγοράσουμε Airport Extreme (θεός φυλάξοι!) είμαστε θύματα, πρόβατα κι όποιο άλλο κοσμητικό επίθετο έρχεται στο μυαλό...

Θυμάμαι πολύ καλά το τι γράφω και αυτό με το handsfree είναι ένα μόνο παράδειγμα της τακτικής που ακολουθεί η εταιρία.

Εαν αυτό δεν σε πολυενοχλεί προφανώς και δεν θα σε πολυενοχλεί οτι κάποιος πχ που όντως του αρέσει το λειτουργικό της apple αλλά δεν βρίσκει κάποια συμπάθεια στις συσκευές της δεν είναι σε θέση να το χρησιμοποιήσει σε κάποια συσκευή άλλης εταιρίας όπως ας πούμε το android που τρέχει σε μια τεράστια γκάμα κινητών διαφόρων εταιριών ανεξαρτήτως Google...

 

Συγγνώμη, βλέπεις καμία έχθρα απέναντί σου ή μήπως αγανάκτιση απέναντι στον τρόπο που εκφράζεσαι για όσους "ατυχείς", τολμάνε να προτιμούν μερικά προϊόντα μιας συγκεκριμένης εταιρείας; Δυστυχώς μάλιστα, αυτό το φαινόμενο έχει αποκτήσει διαστάσεις τελευταία, οπουδήποτε αναφέρεται η συγκεκριμένη εταιρεία, είναι σίγουρο ότι θα μπουν μερικά συγκεκριμένα μέλη και θα το κάνουν μπάχαλο!

 

Αν πρόσεξες, ουδέποτε αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα ή στις συνήθειές σου, τις οποίες ούτε γνωρίζω ούτε με ενδιαφέρουν. Δεν έκατσα να σε προσβάλλω επειδή διαλέγεις το Logitech Κ360 για πληκτρολόγιο ή το Corsair ΗΧ750W για τροφοδοτικό. Δεν με απασχολεί πού δίνεις τα λεφτά σου.

 

Όσο για το νταβατζιλίκι, κρίνω τα γραπτά σου, όχι την σκέψη σου. Μπορείς να έχεις όποια γνώμη θες. Από τη στιγμή όμως που η γνώμη σου μετουσιώνεται σε προσβολές, απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς και απαράδεκτες γενικεύσεις, θα με βρεις απέναντί σου. Όχι εσύ, ο οποιοσδήποτε.

 

Το οτι ανέφερα οτι το παίρνω πίσω το συγκεκριμένο χαρακτηρισμό φυσικά και δεν σε συγκίνησε απότι βλέπω.Παρόλα αυτά δε είδα να έχεις την ίδια ευαισθησία σε τόσους άλλους χρήστες που μπαίνουν στα διάφορα thread και τα κάνουν μπάχαλο όπως σωστά λες...

 

ΥΓ Σε παρακαλώ τροποποίησε και την υπογραφή σου για να είναι σύμφωνη με τους Όρους Χρήσης. Δεν θέλω να στην αλλάξω και να θεωρήσεις ότι δρω εκδικητικά...

Μα και προφανέστατα δεν δράς εκδικητικά και φυσικά και θα τροποποιήσω την υπογραφή μου όπως άλλωστε ενημέρωσες και πολλούς άλλους χρήστες μέσα στο insomnia που έχουν αντίστοιχες υπογραφές που παραπέμπουν σε site...

Μια διευκρίνιση μόνο: Να μου πεις τι ακριβώς θα ήθελες να αφαιρέσω.Ολόκληρη την υπογραφή; Κάποιο μέρος της; Και ποιο είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung είναι κολοσσός και με ένα "δικό" της λειτουργικό μπορεί να γίνει η Nokia στη θέση της Nokia...

Αυτό μπορει να φοβάται η google και να την αφήνει ξεκρέμαστη(προσωπική μου άποψη) στις επιθέσεις της apple αλλά και της Microsoft..

Όσο για το διαίρει και βασίλευε των εταιρειών καλο είναι να μην μεταφέρεται στους χρήστες και αγοραστές των προϊόντων τους.

Πέρα από το άφθονο γέλιο που προσφέρει ο όποιος οπαδισμός,καλό είναι να κοιτάμε το δάσος και όχι μόνο το δένδρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung είναι κολοσσός και με ένα "δικό" της λειτουργικό μπορεί να γίνει η Nokia στη θέση της Nokia...

Αυτό μπορει να φοβάται η google και να την αφήνει ξεκρέμαστη(προσωπική μου άποψη) στις επιθέσεις της apple αλλά και της Microsoft..

Όσο για το διαίρει και βασίλευε των εταιρειών καλο είναι να μην μεταφέρεται στους χρήστες και αγοραστές των προϊόντων τους.

Πέρα από το άφθονο γέλιο που προσφέρει ο όποιος οπαδισμός,καλό είναι να κοιτάμε το δάσος και όχι μόνο το δένδρο...

Aν έχετε καταλάβει τι έχει γίνει το τελευταίο καιρό,θα δείτε ότι όλον αυτό το πανικό,το ξεκίνησε(διακριτικά) η ιδία η samsung!

Καταφέρνοντας έτσι, να προκαλέσει ένα κλίμα μίσους προς το αντίπαλο δέος-aplle(φυσικά τη κερκοπορτα,την είχε ανοίξει η ίδια,με την αλαζονική της στάση το τελευταίο καιρό), επειδή γνώριζε εκ το προτέρων,πως θα αντιδρούσε!

Έτσι, έχει όλους τους "aplle haters" και αρκετούς που δε τους έκατσε καλά η φάση με τις ενέργειες της apple προς samsung,ως υποψήφιους πελάτες και όλα τα φώτα της δημοσιότητας, στραμμένα σ'αυτη και τα προϊόντα της!

Όλη αυτή η τακτική, σίγουρα δεν είναι εφεύρεση και πατέντα της Samsung! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...