Προς το περιεχόμενο

ΓκομενοΠαγιδες...-Men only.....


nikosgia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 883
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποιό καμάκι , που , πότε ; Στον κόσμο μου είμαι...

 

Με τόσο ανελέητο σεξ από την κυβέρνηση κάθε μέρα , έχεις καιρό και διάθεση για τους υπόλοιπους ; :devil:

 

Μα εννοείται ότι εμείς επιλέγουμε. Ακόμα να το καταλάβουν ;

 

Η μεγαλύτερη γκομενοπαγίδα και στα δύο φύλα πρέπει να είναι πάντως ότι έχεις σχέση ( ή ότι γενικά είσαι σε φάση που δε ψάχνεσαι ). Όλοι / ες τότε πλακώνουν ( σε συζητήσεις μου με άντρες , γυναίκες πάντα σε αυτό καταλήγουμε ). Εσείς τι λέτε ;

 

Εγω σου εκανα μια απλη φιλοφρονηση και καποια αδαη μικρα την εξελαβαν ως καμακι. Η μαλλον σου κανει πλακα η Μαρια.

 

Για αυτο που λες οτι η σχεση μπορει να ειναι γκομενοπαγιδα για αλλους,το εχω ακουσει,αλλα δεν ισχυει για μενα η τους φιλους μου.Εγω το θεωρω ποταπο καποιος να μπαινει αναμεσα σε ενα αλλο ζευγαρι,εκτος και αν ενας εκ των δυο του ζευγαριου,ειχε αποφασισει να διαλυσει την σχεση και εκδηλωσει ενδιαφερον προς καποιον αλλον.

 

Για μενα δεν υπαρχει γκομενοπαγιδα,υπαρχουν ανθρωποι που πασχουν απο ελλειψη ερωτικης εμπνευσης γιατι δυστυχως τα ατομα και απο τα δυο φυλα που μπορουν να εμπνευσουν δυνατα συναισθηματα μονιμα,σπανιζουν.Οποτε συνεχως ψαχνουν την αλλαγη και το διαφορετικο ελπιζωντας να νοιωσουν κατι δυνατο,πριν γερασουν και τους παρει η κατω βολτα.Μετα δεν θα υπαρχουν ουτε καν ευχαριστες αναμνησεις να τους παρηγορησουν.Και βλεπω με εκπληξη μου,οτι ακομη και αρκετα νεαρα ατομα εχουν χασει την ελπιδα σε αυτον το τομεα ενω καποια αλλα εχουν ξεπεσει στην φτηνια και στην κτηνωδια,εχοντας εξισωσει τον ερωτα με το σεξ.Βεβαια μερικοι ειναι απλα κτηνωδεις απο την φυση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου εκανα μια απλη φιλοφρονηση και καποια αδαη μικρα την εξελαβαν ως καμακι. Η μαλλον σου κανει πλακα η Μαρια.

 

Για αυτο που λες οτι η σχεση μπορει να ειναι γκομενοπαγιδα για αλλους,το εχω ακουσει,αλλα δεν ισχυει για μενα η τους φιλους μου.Εγω το θεωρω ποταπο καποιος να μπαινει αναμεσα σε ενα αλλο ζευγαρι,εκτος και αν ενας εκ των δυο του ζευγαριου,ειχε αποφασισει να διαλυσει την σχεση και εκδηλωσει ενδιαφερον προς καποιον αλλον.

 

Για μενα δεν υπαρχει γκομενοπαγιδα,υπαρχουν ανθρωποι που πασχουν απο ελλειψη ερωτικης εμπνευσης γιατι δυστυχως τα ατομα και απο τα δυο φυλα που μπορουν να εμπνευσουν δυνατα συναισθηματα μονιμα,σπανιζουν.Οποτε συνεχως ψαχνουν την αλλαγη και το διαφορετικο ελπιζωντας να νοιωσουν κατι δυνατο,πριν γερασουν και τους παρει η κατω βολτα.Μετα δεν θα υπαρχουν ουτε καν ευχαριστες αναμνησεις να τους παρηγορησουν.Και βλεπω με εκπληξη μου,οτι ακομη και αρκετα νεαρα ατομα εχουν χασει την ελπιδα σε αυτον το τομεα ενω καποια αλλα εχουν ξεπεσει στην φτηνια και στην κτηνωδια,εχοντας εξισωσει τον ερωτα με το σεξ.Βεβαια μερικοι ειναι απλα κτηνωδεις απο την φυση τους.

 

οταν λεει οτι η σχεση ειναι γκομενοπαγιδα ενοει οτι επειδη το ατομο που ειναι σε σχεση δεν ψαχνεται, ειναι πιο χαλαρο,δεν προσπαθει να κανει καμια εντυπωση οποτε του βγαινει ο αληθινος του εαυτος κι αυτο αρεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' τη μια έχεις ένα δίκαιο "για τους νέους" - απ' την άλλη, μεγαλώνουν σ' έναν κόσμο με γάμησέ τα ερεθίσματα...

 

Σωστος απολυτα.Και παραδειγματα προς μιμηση αστα να πανε καλυτερα,ουτε φιλοτιμο,ουτε πιστη,ενας τυχοδιωκτισμος προπαγανδιζεται απο τα Ελληνικα μεσα αποχαυνωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεει οτι η σχεση ειναι γκομενοπαγιδα ενοει οτι επειδη το ατομο που ειναι σε σχεση δεν ψαχνεται, ειναι πιο χαλαρο,δεν προσπαθει να κανει καμια εντυπωση οποτε του βγαινει ο αληθινος του εαυτος κι αυτο αρεσει.

...τί λες βρε Εύα. Αυτό που "αρέσει" είναι ότι "ο σε σχέση", βλέπεται είτε ως τρόπαιο είτε ως "πετυχημένος" στον οποίον διεγείρονται στην ιδέα να κάτσουν ως τρόπαιά ΤΟΥ.

 

Άκου, "ο αληθινός εαυτός"... Αν πάντως εσύ το βλέπεις έτσι (που δεν το κόβω), είσαι εξαίρεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου εκανα μια απλη φιλοφρονηση και καποια αδαη μικρα την εξελαβαν ως καμακι. Η μαλλον σου κανει πλακα η Μαρια.

 

 

 

δεν χρειαζεται να τα μειωνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λεει οτι η σχεση ειναι γκομενοπαγιδα ενοει οτι επειδη το ατομο που ειναι σε σχεση δεν ψαχνεται, ειναι πιο χαλαρο,δεν προσπαθει να κανει καμια εντυπωση οποτε του βγαινει ο αληθινος του εαυτος κι αυτο αρεσει.

 

Ναι το καταλαβα,αλλα θεωρω οτι ειναι ξεφτιλα να την πεφτεις σε καποιον που γνωριζεις οτι εχει σχεση.Δεν εννοω οτι φταιει αυτος/η που εχει σχεση και τους την πεφτουν,τον ξενο που φλερταρει μεμφομαι. Ποτε δεν το εχω κανει,και αν δω καποιον να το κανει,δεν του ξαναμιλω καν.Τετοια ατομα ειναι αδιαντροπα και σιχαμενα για μενα.

 

Εξαιρω την περιπτωση να ερωτευτει καποιος αθελα του,τοτε μπορει να εκφρασει τα συναισθηματα του ειλικρινα μηπως και υπαρξει ανταποκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τί λες βρε Εύα. Αυτό που "αρέσει" είναι ότι "ο σε σχέση", βλέπεται είτε ως τρόπαιο είτε ως "πετυχημένος" στον οποίον διεγείρονται στην ιδέα να κάτσουν ως τρόπαιά ΤΟΥ.

 

Άκου, "ο αληθινός εαυτός"... Αν πάντως εσύ το βλέπεις έτσι (που δεν το κόβω), είσαι εξαίρεση.

 

τι να σου πω, εγω ετσι το βλεπω. δεν μπηκα ποτε στον κοπο να την πεσω σε γκομενο αλλης, δεν μου αρεσει να νιωθω οτι θα εξαρτηθει η εκβαση του ροματζου απο ενα τριτο ατομο, ειναι παραλογο πως να το πω. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου εκανα μια απλη φιλοφρονηση και καποια αδαη μικρα την εξελαβαν ως καμακι. Η μαλλον σου κανει πλακα η Μαρια.

 

 

Kαθολου πλακα δεν εκανα, ουτε εγω ουτε καποια αλλα αδαη και αθωα μικρα :rolleyes:

 

Οπως και το get a room που σας ειπε καποιος αλλος, ε προφανως δεν θα ηταν μονο η δικια μου εντυπωση, για το ολο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το καταλαβα,αλλα θεωρω οτι ειναι ξεφτιλα να την πεφτεις σε καποιον που γνωριζεις οτι εχει σχεση.Δεν εννοω οτι φταιει αυτος/η που εχει σχεση και τους την πεφτουν,τον ξενο που φλερταρει μεμφομαι. Ποτε δνε το εχω κανει,και αν δω καποιον νατοκανει,δεν του ξαναμιλω καν.Τετοια ατομα ειναι αδινατροπα και σιχαμενα για μενα.

 

Εξαιρω την περιπτωση να ερωτευτει καποιος αθελα του,τοτε μπορει να εκφρασει τα συναισθηματα του ειλικρινα μηπως και υπαρξει ανταποκριση.

 

καλα τπτ δεν ειναι ασπρο η μαυρο, δεν ειναι εξαιρεση αυτο που λες το ποιο πιθανο να ειναι ο κανονας και η εξαιρεση να ειναι αυτοι που το κανουν πραγματικα με δολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω, εγω ετσι το βλεπω. δεν μπηκα ποτε στον κοπο να την πεσω σε γκομενο αλλης, δεν μου αρεσει να νιωθω οτι θα εξαρτηθει η εκβαση του ροματζου απο ενα τριτο ατομο, ειναι παραλογο πως να το πω. :fear:

 

Ε αν είναι η "θεωρητική" σου άποψε, τότε δε μετράει ρε Εύα. Ούτε καν σαν προσωπική. Και για την ακρίβεια, θα έπρεπε να είσαι όπως περιγράφω για να τη μπέφτεις σε ζευγάρια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαθολου πλακα δεν εκανα, ουτε εγω ουτε καποια αλλα αδαη και αθωα μικρα :rolleyes:

 

Οπως και το get a room που σας ειπε καποιος αλλος, ε προφανως δεν θα ηταν μονο η δικια μου εντυπωση, για το ολο θεμα.

 

Επειδη καποιος ειπε κατι η εκανε πλακιτσα δεν σημαινει οτι ειναι σωστη η εντυπωση του.Υπαρχουν χιλιαδες μελη στο insomnia αυτοι που το εξελαβαν ετσι ειναι αισχρη μειοψηφια.Ουτε καν στην φραση μου υπαρχει κατι που να δινει αυτην την εντυπωση,απλα Ελληνικα να ξερει καποιος και να διαβαζει το καταλαβαινει.

 

Εχω κανει φλερτ εδω στο ινσομνια?(Το καμακι δεν ειναι για μενα ,ειναι για μερικους λαικουρες,εμενα δεν με εκφραζει.:-D) Σαφως,και να πως και δεν εχω προβλημα να το πω.Εστειλα προσωπικα μυνηματα μερικες φορες και οσες ενδιαφερθηκαν βγηκαμε να γνωριστουμε.Σιγα μην δωσω δημοσιοτητα σε τετοιου ειδους θεμα.Αυτα ειναι προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν είναι η "θεωρητική" σου άποψε, τότε δε μετράει ρε Εύα. Ούτε καν σαν προσωπική. Και για την ακρίβεια, θα έπρεπε να είσαι όπως περιγράφω για να τη μπέφτεις σε ζευγάρια.

 

ε δεν την μπεφτω σε ζευγαρια, δεν την εχω μπεσει ποτες και δεν μου αρεσει ο ηλιθιος ανταγωνισμος, λες και δεν υπαρχουν γκομενοι εκει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...