Προς το περιεχόμενο

ΓκομενοΠαγιδες...-Men only.....


nikosgia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 883
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

επειδη εχω χαθει...

 

Μπορει να συνοψισει κανεις το θρεντ;

φυσικά,

 

Το θρεντ πέρασε πλέον τον σκόπελο της κυκλικότητας, της επαναληπτικότητας ή της στατικότητας και αφετέρου πλέον τιθασεύει την ατοµική παρόρµηση που από τη στιγµή κατά την οποία εµπεριέχεται σε ένα ευρύτερο σύνολο δεν µπορεί να το αναθεωρήσει ριζικά. Πρόκειται για ένα σύστηµα σκέψης που δεν επιτρέπει ριζική αλλαγή παρά µόνο διδακτική καλλιέργεια. Μαθαίνουµε καλλιεργώντας το παρελθόν. Πρόκειται δηλαδή για µια διαισθητική σχέση µε το παρελθόν που οδηγεί στην ιστορική επίγνωση και στη διαρκή µαθητεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά,

 

Το θρεντ πέρασε πλέον τον σκόπελο της κυκλικότητας, της επαναληπτικότητας ή της στατικότητας και αφετέρου πλέον τιθασεύει την ατοµική παρόρµηση που από τη στιγµή κατά την οποία εµπεριέχεται σε ένα ευρύτερο σύνολο δεν µπορεί να το αναθεωρήσει ριζικά. Πρόκειται για ένα σύστηµα σκέψης που δεν επιτρέπει ριζική αλλαγή παρά µόνο διδακτική καλλιέργεια. Μαθαίνουµε καλλιεργώντας το παρελθόν. Πρόκειται δηλαδή για µια διαισθητική σχέση µε το παρελθόν που οδηγεί στην ιστορική επίγνωση και στη διαρκή µαθητεία.

 

Εισαι φανταστικος gnsX ,μου θυμιζεις τον Humphrey απο τη φανταστικη σειρα Yes Minister του BBC. :-D

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dIto5mwDLxo&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι φοβερός. Κοντά στις 80 σελίδες thread, έχουν γραφτεί αποψάρες κι αποψάρες, πρώτη φορά ανακατεύτηκα λίγο.

 

Ευχαριστω φιλε μου για τα πολυ καλα σου λογια,που δεν αξιζω. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι η χρήση του nickname τούτου με κάνει να αναρωτιέμαι πραγματικά!!

 

Διακρίνω τρεις μορφές καλλιτεχνικού προσανατολισμού.

 

Στην πρώτη περίπτωση, ο χρήστης black window, καθώς προσανατολίζεται είτε προς τα άγνωστα ακόμη στρώματα του εσωτερικού του κόσμου είτε προς μια ορισμένη ιδέα ποιητικής, επιχειρεί με τη σειρά διάφορες δοκιμές και περνάει από ψυχολογικούς τομείς και μορφές τέχνης, γυρεύοντας τελικά και πάγια αντικείμενα οριστικού προσανατολισμού.

 

Η δεύτερη περίπτωση μας παρουσιάζει τον προσανατολισμό ενός insomniac σα σύνολο από διαρκώς μεταβλητές κατευθύνσεις, σε τρόπο που να πιστοποιήσουμε πως ο μόνος σταθερός προσανατολισμός του είναι να προσανατολίζεται ακατάπαυστα.

 

Η τρίτη περίπτωση είναι μια μεικτή και εναλλασσόμενη εφαρμογή των δύο προηγουμένων.

 

Ο σταθερός αυτός ποιητικός κόσμος, τοποθετημένος έξω και πέρα από τα ακρότατα σύνορα της παράδοσης, προσδιορίζεται από τις γραμμές λογής προσανατολισμών και προς νεοφανέρωτα υποκειμενικά αισθήματα και προς μια ιδεατή ονειροποίηση του κόσμου, και προς μία νέα αίσθηση της ελληνικής φύσης, και προς εξωτικές και παράτολμες φαντασιώσεις, και προς την επανασύνδεση του εγώ με την οπτική πραγματικότητα του αντικειμενικού κόσμου, και προς τη διατύπωση νέων δυνάμεων αισιοδοξίας και ζωής, και προς την πραγματολογική μα και προς τη σιβυλλική και φασματική οντότητα της γλώσσας.

 

 

Ο ορισμος του "βερμπαλισμού"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ εισαι η μονη που μου εχει κινησει πραγματικα το ενδιαφερον, απο τις γυναικες μελη που ποσταρουν συχνα,ξεκινωντας απο την σημασια του username σου και τα posts σου που δειχνουν ατομο,εξυπνο με ευαιθησιες και ποιοτητα.Στο εχω αλλωστε ξαναγραψει.;)

 

Ελπιζω σε καποια μελλοντικη συναντηση insomniacs να εχουμε την χαρα να σε γνωρισουμε.

 

Greek (online) kamaki...

 

Αγορια να διαβαζετε τι γραφει για να παιρνετε ιδεες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...