Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, WizNick είπε

το g2a ειναι για να πουλατε τα διπλα κλειδια που εχετε απο bundles (αν η τιμη πωλησης αξιζει φυσικα, γιατι κανει κατι κρατησεις, και αν δεν θελετε να τα δωρισετε εδω στο αντιστοιχο νημα) και με οτι μαζευετε στο g2a wallet, να αγοραζετε κανα παιχνιδακι

Άλλη πονεμένη ιστορία κι αυτή. Τελευταία φορά που είχα πουλήσει και καθόμουν να υπολογίσω τα χαράτσια, αν πούλαγες κάτω από 0,60 έμπαινες και μέσα! Στην κυριολεξία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα ανακάλυψα τυχαία πως στο cdkeys έχει το COD: Infinite Warfare Digital Legacy Edition (που περιλαμβάνει και το MW Remastered) με 13,69€!

https://www.cdkeys.com/pc/games/call-of-duty-infinite-warfare-digital-legacy-edition-pc-steam

image.png.664a9350d039e2310272f86ebc3ea72c.png

Επίσης έχει και σκέτο το Infinite Warfare με 4.49€.

https://www.cdkeys.com/pc/games/call-of-duty-infinite-warfare-pc-steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορριφθηκε το ticket από το paypal. Εξαπατηθηκα και μου φαγανε 3 ευρω για την πλακα τους. Ξαναλεω, δεν φαινεται απολυτως πουθενα οτι ενεργοποιειται καποιο subscription. Απατεωνες. Μαυρο απο μενα στο G2A. Και ειχα αγοράσει αρκετα πραγματα απο εκει χωρίς κανένα πρόβλημα τα τελευταία 4 χρόνια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να πω και εγω για το G2A, αγοραζω απο εκει χρονια (κυριως) παιχνιδια που εχουν μπει σε bundles και παιχνιδια του humble monthly που θελω, ΠΟΤΕ δεν μου παρουσιαστηκε προβλημα, δεν ενεργοποιησα ποτε μου το shield που εχουν. Πριν περιπου εναν μηνα μου ηρθε μνμ απο το πειπαλ με χρεωση για το subscription που αναφερει απο πανω ο φιλος KNSM, οταν τους εστειλα μειλ μου εξηγησαν οτι και καλα, προκειται για μια free trial υπηρεσια τυπου shield, που ενργοποιησα απο αγνοια μου. Το support τμημα τους πραγματικα εξυπηρετικο και γρηγορο - να τα λεμε και αυτα- , αφου απενεργοποιησα την συγγεκριμενη χρεωση, εκανα αλλη μια αγορα μετα και ειδα οντως, οτι στο τελος του check για το ποσο υπαρχει απο default η συγκεκριμενη χρεωση, ε λοιπον την εκανα off και απο τοτε (εχω κανει τουλαχιστον 5 αγορες) δεν ειχα ξανα κερατιατικα. Συμφωνω οτι ειναι απληστια απο μερους τους και θα επρεπε να προειδοποιουν τους βιαστικους, σαν και εμενα αγοραστες, αλλα ξαναλεω αν προσεξεις και κανεις off τις παραξενες επιπλεον χρεωσεις που βαζουν δεν υπαρχει κανενα προβλημα

Επεξ/σία από pollop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να φανώ χαιρέκακος, έχοντας μάλιστα 2 επιτυχημένες αγορές από το G2A, αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί χρειάζεται πολλή προσοχή, τριπλοτσεκάρισμα σε κάθε βήμα και πάλι σίγουρος δεν είσαι. 🤔

Επιπροσθέτως,

Spoiler

Κάποιοι εδώ λέγαμε ότι προτιμούμε αγορά σε steam sale -έστω και με αρκετό καπέλο- ώστε να μη βάλουμε μπελάδες στο κεφάλι μας, κάποιοι άλλοι χρησιμοποιούσαν υβρεολόγιο ("μ....ες που ψωνίζετε από το steam", "ζώα καλά να πάθετε" κτλ) για να πείσουν για την ανωτερότητα του G2A συγκεκριμένα.

Ελπίζω τώρα να ανοίξουν τα πολυδιαφημισμένα πορτοφόλια τους και να αποζημιώσουν κόσμο... Τι; όχι; 🤣


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάνει λίγες αγορές και δεν είχα πρόβλημα, αλλά σε έναν γνωστό μου κλειδώσανε xbox account για παράνομο κλειδί συνδρομής gold αγορασμένο από g2a, εγώ του το αγόρασα και είχα και τύψεις μετά.. Έχασε την ετήσια συνδρομή που είχε 2-3 μήνες και έχασε και όλο το account, είχε και games μέσα συν τα games που έπαιρνε κάθε μήνα από την συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω pc και μόνο στο pc παίζω, το xbox το έχω διακοσμητικό στο σαλόνι αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση και είναι τελείως άκυρο το post σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο τοτε που ειχε βγει πιο παλια στην φορα για αναλογο περιστατικο για το g2a,αρκετος κοσμος το προσπερασε.

Προσωπικα ουτε εμενα μου γεμιζει το ματι αυτο το συστημα με τους πωλητες που εχει. Αν θελω να αγορασω απο πωλητη ρε μεγαλε ας κοιταξω απο ebay.

Γιαυτο και δεν προκειται ποτε να αγορασω απο αυτο οσο καλες τιμες και αν τυχει να βλεπω σε καποια παιχνιδια οπως και απο παρομοια site που εχουν μεσα πωλητες.

Γιαυτο επισης και υπαρχουν και οι αξιολογησεις.

Κοιταζα αυτο το διαστημα για την αγορα του Dragon Quest.

Ειδα ενα καταστημα να ειναι φθηνοτερο απο το cdkeys και με εβαλε σε υποψιες

Πηγα ομως στις αξιολογησεις και ειδα αρκετα παραπονα απο πολλους για την αγορα του προσφατου warcraft και το προσπερασα

Προφανως και θελει προσοχη το θεμα.

https://www.allkeyshop.com/blog/review/mtcgame-facebook-for-steam-download/comment-page-1/#comments

 

4 ώρες πριν, pigeon είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Κάποιοι εδώ λέγαμε ότι προτιμούμε αγορά σε steam sale -έστω και με αρκετό καπέλο- ώστε να μη βάλουμε μπελάδες στο κεφάλι μας,

Συγνωμη αλλα εγω δεν εχω πετυχει αυτους τους καποιους που λες.Οι περισσοτεροι που βλεπω να αγοραζουν απευθειας απο το steam ειναι κυριως σε steam sales ή αν η τιμη ειναι πανω κατω στα ιδια μεταξυ κλειδαδικων και steam. Δεν το λεω εγω,βλεπω τι γραφεται στα θεματα των ιδιων των παιχνιδιων.

Για να δω ποιοι ειναι αυτοι που θα δωσουν για παραδειγμα 20ευρω παραπανω για το dragon quest 11 που βγηκε τωρα να το παρουν απο το steam.

Για να δω ποιοι ειναι αυτοι που θα δωσουν αλλα 20ευρω παραπανω για το shadow of the tomb raider,και γενικα για το καθε παιχνιδι να δινουν 20ευρω παραπανω.

Ειναι πολλα τα λεφτα αν αγοραζεις γενικα παιχνιδια(και δεν την βγαζεις μονο με οτι μπαινει στις προσφορες ή απο giveaways)και στην Ελλαδα λογω μισθων δεν εχουμε πολλες επιλογες.

Παλι καλα που το GmG βγαζει που και που αρκετες προσφορες σαν πιο ''επισημο'' κλειδαδικο.
 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pigeon είπε

Δεν θέλω να φανώ χαιρέκακος, έχοντας μάλιστα 2 επιτυχημένες αγορές από το G2A, αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί χρειάζεται πολλή προσοχή, τριπλοτσεκάρισμα σε κάθε βήμα και πάλι σίγουρος δεν είσαι. 🤔

Επιπροσθέτως,

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κάποιοι εδώ λέγαμε ότι προτιμούμε αγορά σε steam sale -έστω και με αρκετό καπέλο- ώστε να μη βάλουμε μπελάδες στο κεφάλι μας, κάποιοι άλλοι χρησιμοποιούσαν υβρεολόγιο ("μ....ες που ψωνίζετε από το steam", "ζώα καλά να πάθετε" κτλ) για να πείσουν για την ανωτερότητα του G2A συγκεκριμένα.

Ελπίζω τώρα να ανοίξουν τα πολυδιαφημισμένα πορτοφόλια τους και να αποζημιώσουν κόσμο... Τι; όχι; 🤣


 

Εχω πανω απο 10 επιτυχημενες οπως λες, εδω και 5 χρονια. Πρωτη φορα συνεβη και τελευταια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές μου είχε τύχει να μου δώσουν λάθος κλειδί στο G2A. Ευτυχώς τα βρήκα με τους πωλητές, αλλά γενικά το αποφεύγω πλέον.  
Όπως και το gamesdeal αποφεύγω γιατί είναι ότι να'ναι..

Το 90% των αγορών μου το έχω κάνει στο cdkeys, και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cdkeys και Instant Gaming τα θεωρώ πολύ αξιόπιστα,μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα δεν μου έχει εμφανιστεί σε όσες αγορές έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Εγώ έχω pc και μόνο στο pc παίζω, το xbox το έχω διακοσμητικό στο σαλόνι αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση και είναι τελείως άκυρο το post σου.

μην γινεσαι triggered επιτηδες το εγραψα...

παντως δηλ εχασε τα παντα πεταμενα ολα αυτα τα λεφτα δηλ ο αλλος...μεγαλη μ@λ@κι@...δεν μπορει να τους γραψει τιποτα να του δωσουν πισω τα αυθεντικα?

ισως λυση ειναι να εχεις διαφορετικα accs για καθε παιχνιδι απο τετοια sites δεν ξερω αν μπορει να γινει αυτο στις κονσολες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει παίξει και τζαμπέ, αλλά και στα 0,01 λεπτά δωρεάν θεωρείται.

Darkness 2, από τα ωραία actions με ατμόσφαιρα.

Επεξ/σία από Brandtobrand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...