Προς το περιεχόμενο

Νομιμότητα/Ασφάλεια πηγών CD keys για Steam και όχι μόνο [CD key stores]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγω παντως εξακολουθω να αναρωτιεμαι για ποιο λογο μεχρι και σημερα συνεχιζει να υπαρχει το ολο θεμα περι ασφαλειας cd keys παιχνιδιων(Οκ το περι νομιμοτητας σηκωνει κουβεντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παντως εξακολουθω να αναρωτιεμαι για ποιο λογο μεχρι και σημερα συνεχιζει να υπαρχει το ολο θεμα περι ασφαλειας cd keys παιχνιδιων(Οκ το περι νομιμοτητας σηκωνει κουβεντα)

 

Ανάποδα τα λες.

 

Το περί νομιμότητας είναι που δεν σηκώνει κουβέντα. Η grey market είναι νομιμότατη, τουλάχιστον στα καπιταλιστικά κράτη.

 

Η ασφάλεια είναι που σηκώνει κουβέντα. Τουλάχιστον μία φορά, πριν από πολύυυυ καιρό μου είχαν αφαιρέσει το Mass Effect από το Οrigin (και από τότε δεν ξαναψώνισα από το origin). Απ' ότι βλέπω ακόμα και σήμερα υπαρχουν ζόρια με διάφορους publishers (τύπου Devolver Digital, Ubisoft κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι πως γινεται να πουλανε τα κλειδια τοσο φθηνα.

 

Το έχουμε αναλύσει πολλές φορές.

 

Η επικρατέστερη τακτική είναι το code stripping.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να αγορασω το command and conquer ultimate edition. Το βρηκα στο instant gaming γυρω στα 8+ αγορα με paypal ,αλλα ζηταει verification οποτε ακυρο. Επισης στο G2A περιπου στα ιδια λεφτα αλλα δεν ξερω τι παιζει μηπως θελει και εκει να στελνω ταυτοτητες κλπ. Επισης, οταν παω να αγορασω με επιλογη outside EU μου ζηταει να επιλεξω απο πια χωρα ειμαι. Τι να βαλω εκει, αν τυχον το προχωρησω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. Εβαλα καταλαθως Αφγανισταν, οποτε και πλεον δεν ζηταει κατι αλλο. Βγαινει 9+. Να το παρω απο εκει ή να δωσω 3 ευρω παραπανω και να το παρω απο you.gr για πιο σιγουρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G2A δεν ζηταει τιποτα εκτος απο τα λεφτα σου

Εκει που βαζεις VAT , αφηνεις το default με το 0%

και τώρα τελευταία,παρόλο που το βάζεις αυτό,πετάει να διαλέξεις χώρα..

Εγώ έβαλα Μεξικό..έτσι για να μη ξεχνάμε τις παλιές μας αγάπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση. Εβαλα καταλαθως Αφγανισταν, οποτε και πλεον δεν ζηταει κατι αλλο. Βγαινει 9+. Να το παρω απο εκει ή να δωσω 3 ευρω παραπανω και να το παρω απο you.gr για πιο σιγουρα;

 

Δικα σου λεφτα ειναι , αν ο seller που πας να το αγορασεις εχει δωσει μπολικα δεν εχεις να φοβασαι κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου στειλει ο Τσιπρας καμια 50αρια αστυνομικους και αλλους τοσους εφοριακους και θα σε κατηγορησει οτι εξαιτιας σου απετυχε η κυβερνηση του

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...