Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους . Εδώ και περίπου 4 ημέρες μπαίνοντας στο store δεν μπορώ να κατεβάσω καμμία εφαρμογή .

Ψάχνοντας λίγο κατέβασα ενα εργαλείο απο microsft να ελέγξει το λογαριασμό μου  το οποίο μου εμφανίζει στο τέλος το εξής μήνυμα :

no root cause found and created logs . ;Όσο και αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρώ λύση .

Λειτουργικό  windows 8.1  σε λαπτοπ dell inspiron 3521  i-3  .

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Federacion

 

Αν δεν λύθηκε το πρόβλημα, δοκίμασε να κάνεις μια εξέταση δίσκων μήπως και υπάρχουν errors στο filesystem του δίσκου.

 

Εξέταση δίσκων done - κανένα πρόβλημα ο δίσκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους . Εδώ και περίπου 4 ημέρες μπαίνοντας στο store δεν μπορώ να κατεβάσω καμμία εφαρμογή .

Ψάχνοντας λίγο κατέβασα ενα εργαλείο απο microsft να ελέγξει το λογαριασμό μου  το οποίο μου εμφανίζει στο τέλος το εξής μήνυμα :

no root cause found and created logs . ;Όσο και αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρώ λύση .

Λειτουργικό  windows 8.1  σε λαπτοπ dell inspiron 3521  i-3  .

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη .

Eγω εδω και καιρο οτι εφαρμογη εχω στα tiles δε λειτουργει αλλα μου την περναει σ κατασταση αναμονης.Μετα απο αλλεπαληλες κλησεις στηΜ$ καταληξαμε οτι δεν μπορουν να βρουν λυση και προτειναν φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εδω και καιρο οτι εφαρμογη εχω στα tiles δε λειτουργει αλλα μου την περναει σ κατασταση αναμονης.Μετα απο αλλεπαληλες κλησεις στηΜ$ καταληξαμε οτι δεν μπορουν να βρουν λυση και προτειναν φορματ.

φίλε μου και εγω το ιδιο . μου λεει οτι η εφαρμογη crashed . μπαίνω κανονικα στο στορε αλλα τιποτα . Απ ότι λιγο εψαξα πρέπει να είναι θέμα κάπου στη registry , αλλά ........τρέχα γύρευε !!!!

Να σημειώσω οτι και επαναφορα σε προηγουμενη ημερομηνια μεσω dell  απέτυχε

Μάλλον το φορματ είναι μόνοδρομος .

Αν βρω κάτι θα στείλω μηνυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η MS σας πρότεινε "φορμάτ", μάλλον σας τρολάρει. Υπάρχουν τα refresh και reset πριν το αχαρακτήριστο "format".
http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η MS σας πρότεινε "φορμάτ", μάλλον σας τρολάρει. Υπάρχουν τα refresh και reset πριν το αχαρακτήριστο "format".

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/restore-refresh-reset-pc

Δυστυχως φίλε μου ουτε αυτο δούλεψε

 

Ουτε και αυτο φιλαρακι

 

Ευχαριστω πάντως !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους . Εδώ και περίπου 4 ημέρες μπαίνοντας στο store δεν μπορώ να κατεβάσω καμμία εφαρμογή .

Ψάχνοντας λίγο κατέβασα ενα εργαλείο απο microsft να ελέγξει το λογαριασμό μου  το οποίο μου εμφανίζει στο τέλος το εξής μήνυμα :

no root cause found and created logs . ;Όσο και αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρώ λύση .

Λειτουργικό  windows 8.1  σε λαπτοπ dell inspiron 3521  i-3  .

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη . Δοκίμασε και αυτό.  http://www.techster.gr/windows-store-not-loading-on-windows-8-1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα σε όλους . Εδώ και περίπου 4 ημέρες μπαίνοντας στο store δεν μπορώ να κατεβάσω καμμία εφαρμογή .

Ψάχνοντας λίγο κατέβασα ενα εργαλείο απο microsft να ελέγξει το λογαριασμό μου  το οποίο μου εμφανίζει στο τέλος το εξής μήνυμα :

no root cause found and created logs . ;Όσο και αν εψαξα δεν μπόρεσα να βρώ λύση .

Λειτουργικό  windows 8.1  σε λαπτοπ dell inspiron 3521  i-3  .

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη . Δοκίμασε και αυτό.  http://www.techster.gr/windows-store-not-loading-on-windows-8-1/

 

φιλε manolism το εχω δοκιμασει και αυτο σχεδον απο την πρωτη μερα . τζίφος ! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντησή σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

λοιπόν έχω Windows 8 Pro, και ήθελα να βάλω το email account της δουλειάς μου στο Windows mail για να μην κάνω κάθε φορά login που ήθελε. Για να το κάνω αυτό έπρεπε να αλλάξω password για το user account μου και να βάλω ένα πιο πολύπλοκο. Αφού το έκανα, το μετάνιωσα γιατί βαριόμουν να βάζω συνέχεια το καινούργιο password, έβγαλα το mail από το Windows mail, αλλά τώρα δεν μ' αφήνει να ξαναβάλω το παλιό μου password γιατί είναι πολύ απλό!! Μπορεί να βοηθήσει κανένας γιατί θα χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο; Έχει αρχίσει και μου θυμίζει πολύ Apple η ιστορία..

 

Edit: Το βρήκα μόνος μου: Control Panel\User Accounts and Family Safety\User Accounts και στα αριστερά "reset security policies".. Άντε βρές το.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε απλα αλλαζεις τον τροπο που κανεις log in για να μην παλαβωσεις βαλε το κολπο με το 4ψηφιο pin 

 

Καλησπέρα,

 
λοιπόν έχω Windows 8 Pro, και ήθελα να βάλω το email account της δουλειάς μου στο Windows mail για να μην κάνω κάθε φορά login που ήθελε. Για να το κάνω αυτό έπρεπε να αλλάξω password για το user account μου και να βάλω ένα πιο πολύπλοκο. Αφού το έκανα, το μετάνιωσα γιατί βαριόμουν να βάζω συνέχεια το καινούργιο password, έβγαλα το mail από το Windows mail, αλλά τώρα δεν μ' αφήνει να ξαναβάλω το παλιό μου password γιατί είναι πολύ απλό!! Μπορεί να βοηθήσει κανένας γιατί θα χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο; Έχει αρχίσει και μου θυμίζει πολύ Apple η ιστορία..
 
Edit: Το βρήκα μόνος μου: Control Panel\User Accounts and Family Safety\User Accounts και στα αριστερά "reset security policies".. Άντε βρές το.. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα αγορασει με την προσφορα των 15ε τα win8 pro

και τα χω σε ενα φακελο οπως τα εκανα download

Θελω να τα βαλω σε ενα pc που εχει vista πολυ ταλαιπωρημενα αλλα αν γινεται θελω να κρατησω καποια προγραμματα που εχουν εγκατασταθει και ειναι αγορασμενα

Να τα βαλω απο πανω ή να κανω νεα εγκατασταση ?

Για να τα βαλω απο πανω μπαινω στα βιστα και τρεχω τα αρχεια απο το φακελο των 8 που κατεβασα ?

Αν θελω να κανω νεα εγκατασταση πρεπει να φτιαξω καποιο dvd ?

 

Αφου μπουν με το καλο υπαρχουν καποια βηματα για να εξαφανισω το metro να εχει start menu κλπ

δηλ να ειναι σε εμφανιση οπως τα win 7 - xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όταν πατάω Shutdown κάνει μόνο Hibernation. Κάποια λύση ?

Στοιχεία: Windows 8.1 64Bit Το σύστημα είναι Laptop.

 

 

  1. Click Start, and then type cmd in the Start Search box.
  2. In the search results list, right-click Command Prompt, and then click Run as Administrator.
  3. When you are prompted by User Account Control, click Continue.
  4. At the command prompt, type powercfg.exe /hibernate off, and then press Enter.
  5. Type exit, and then press Enter to close the Command Prompt window.

 

 

http://support.microsoft.com/kb/920730

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...