Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην επιλογη "Thoroughly" στο reset καταλεβε κανεις αν θα σβησει τα αρχεια καλυτερα και θα ξαναπερασει τα windows ή θα τα σβησει και δε θα ξαναπερασει το λογισμικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην επιλογη "Thoroughly" στο reset καταλεβε κανεις αν θα σβησει τα αρχεια καλυτερα και θα ξαναπερασει τα windows ή θα τα σβησει και δε θα ξαναπερασει το λογισμικο?

 

Σβήνει sector-by-sector και μετά ξαναπερνάει windows. Σε γλιτώνει από χειροκίνητο wipe δήλαδη ;)

 

 

Instead of just formatting the drive, choosing the “Thorough” option will write random patterns to every sector of the drive, overwriting any existing data visible to the operating system

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος στα 8.1 να βάλω σε πληκτρολόγιο που δεν έχει πλήκτρα για τον ήχο, πχ τα F12 και F11 πλήκτρα να ανεβοκατεβάζουν τον ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει χωρίς extra software. Δεν νομίζω.

Με το κορυφαίο Volume² όμως γίνετε.

Επίσης με αυτό μπορείς να αυξομειώνεις την ένταση του ήχου με το mouse wheel, όταν ο κέρσορας είναι πάνω στην taskbar, αλλά και με πολλούς άλλους τρόπους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει χωρίς extra software. Δεν νομίζω.

Με το κορυφαίο Volume² όμως γίνετε.

Επίσης με αυτό μπορείς να αυξομειώνεις την ένταση του ήχου με το mouse wheel, όταν ο κέρσορας είναι πάνω στην taskbar, αλλά και με πολλούς άλλους τρόπους

 

Απλά καταπληκτικό πρόγραμμα!!!

Φίλε GMod μου έλυσες τα χέρια!!!

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή ερώτηση, ίσως χαζή.

Αν κάνω καθαρή εγκατάσταση σε καινούργιο δίσκο πρώτα τα 8, μετά update τα 8.1  έχοντας αυτή την μητρική, Gigabyte GA-Z77X-UD3H, πρέπει μετά να βάλω το συνοδευτικό CD και να κάνω εγκατάσταση τους οδηγούς του τσίπ και ότι άλλλο έχει, ή τα 8 θα τα βρούν όλα μόνα τους και θα τα εγκαταστήσουν χωρίς να κάνω τίποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Windows 8 και όποτε πάω να μπώ μου ζητάει κωδικό πρόσβασης και θέλω να το κάνω να μην μου ζητάει αλλά δεν ξέρω πώς.

 

Παράθυρα+R  δώσε εντολή netplwiz και ξετικαρε πάνω αριστερά το τετραγωνάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή ερώτηση, ίσως χαζή.

Αν κάνω καθαρή εγκατάσταση σε καινούργιο δίσκο πρώτα τα 8, μετά update τα 8.1  έχοντας αυτή την μητρική, Gigabyte GA-Z77X-UD3H, πρέπει μετά να βάλω το συνοδευτικό CD και να κάνω εγκατάσταση τους οδηγούς του τσίπ και ότι άλλλο έχει, ή τα 8 θα τα βρούν όλα μόνα τους και θα τα εγκαταστήσουν χωρίς να κάνω τίποτε;

Καμιά γνώμη;  Στα 7 είχα βάλει το CD της Μ/Β . Στα 8 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρειαστείς κάτι, (που μάλλον θα χρειαστείς) από εδώ κατέβασε την τελευταία έκδοση αυτού που θες.

Και θα εγκαταστήσεις απευθείας τα 8.1. Αρχικά με κάποιο από τα κλειδιά που υπάρχουν τριγύρω (google), και μετά θα αλλάξεις το κλειδί και θα βάλεις το γνήσιο από τα 8 που έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει η πληροφορία για ποιο λόγο ένας χρήστης με admin privileges χρειάζεται 10-15" περισσότερο να bootάρει  από έναν standard χρήστη, με ίδιες εφαρμογές και υπηρεσίες εγκατεστημένες; Διορθώνεται αυτό με κάποιο τρόπο;

Λειτουργικό win 8.1 x64 pro.

Επεξ/σία από melodystyle2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέκα δεκαπέντε δευτερόλεπτα παραπάνω για ποιο πράγμα;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Σωστά, είδες από βιασύνη δε το διάβασα ξανά. Κάνει 15" παραπάνω να bootάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...