Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ερώτηση..είχα XP πειρατικά...έκανα φορμάτ και έβαλα τα windows 8.1 κατευθείαν ...κατεβασμένα από το Dreamsparks και πέρασα το κλειδί κανονικά...τώρα στις ρυθμίσεις μου λέει ενεργοποίηση windows...πάω εκεί και γράφει αυτά?Τι παίζει και δεν είναι ενεργοποιημένα?

 

2u6d1c6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις εκδόσεις κάνεις update αλλά αν κάποιος χρησιμοποιεί illegal version και παρουσιαστεί πρόβλημα κατά πάσα πιθανότητα δεν θα φταίει η M$.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, εχω πρόβλημα με το wifi, εχω έναν Vaio που μου έχει σπάσει τα νεύρα.
εχω κάποιες αποσυνδέσεις μερικές φορές στα καλά καθούμενα και δεν ξαναβρίσκει το ρουτερ μου επίσης με το streaming έχει κάποια κολλήματα στην αρχή, πολλές φορές πάλι όταν "κοιμηθεί" το λαπτοπ στο ξύπνημα δεν βρίσκει δίκτυο παρά μόνο αν περάσουν 2-3 λεπτά.το λαπτοπ μου είναι το Sony Vaio 16,4'' - VPC-F136FM/B...
όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

ΥΓ. παρόμοιο πρόβλημα είχα και με έναν Toshiba satelite A200
Με win7 δεν είχα κανένα πρόβλημα με κανένα λαπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yπαρχει τροπος να κανεις import ta bookmarks του chrome στον ΙΕ  των windows metro 8.1 ?

Αν περασεις στον ie του desktop,αυτοματα περνανε και στου metro!

Οτι bookmark εχεις στο desktop θα εχεις και στο metro!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω τα 8 Pro και θέλω να κάνω update στα 8.1, αλλά δεν βρίσκω το update στο store. Το περίεργο είναι ότι δεν τα χω σπασμένα, αλλά δεν θυμάμαι και από που τα έχω. Παίζει να τα χω απο MSDN από τη δουλειά, παίζει και να τα έχω αγοράσει (πιθανότερο, αφού τώρα τουλάχιστον δεν μας τα δίνουε που κοίταξα, άρα μάλλον δεν τα δίνανε και όταν τα έβαλα..). Μπορώ να το δω κάπου αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάνε σφαίρα στο σύστημα μου δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο σοβαρότατο πρόβλημα.

Αλλά προβλήματα υπάρχουν πάντα.

Παράδειγμα όταν ενεργοποιώ τον τετραψήφιο κωδικό για να μπαίνω στα windows όταν φορτώνει η οθόνη εισαγωγής του κωδικού είναι απενεργοποιημένο το numlock.

Βρε τι εγγραφές στην registry τι έτσι τι αλλιώς χίλιες δυο οδηγίες προς ναυτιλομένους να ακολουθώ με το googlarisma εκεί παρέμενε σβηστό άμα έκλεινες τον υπολογιστή και τον άνοιγες πάλι.

Τελικά γύρισα σε κωδικό με εικόνα.

Και τώρα είναι το numlock ενεργοποιημένο στην εκκίνηση.

Άμα το γυρίσω ώστε να πρέπει να εισάγω τον τετραψήφιο αριθμό τότε του κάθεται να απενεργοποιείτε για να μου σπάει τα νεύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράδειγμα όταν ενεργοποιώ τον τετραψήφιο κωδικό για να μπαίνω στα windows όταν φορτώνει η οθόνη εισαγωγής του κωδικού είναι απενεργοποιημένο το numlock.

 

Υπάρχει workaround φτιάχνοντας ένα μικρό σκριπτ. κοίτα εδώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...