Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσες φορές έχω περάσει win8 η 8.1 έχω θέματα με τα permissions των εφαρμογών.των κανονικών όχι του μετρο.

 

πάω να αποθηκεύσω αρχείο σε ένα παθ με το vuze, λέει permission denied, πάω να κάνω extract με το winrar σε ένα παθ, ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ειναι μια χαρα και παιζουν και μια χαρα, αυτο το θεμα με το copy-paste security και με το γαμωuac που δε μπορεις να το απενεργοποιησεις τελειως απο τη registry για δε σου ανοιγουν τα metro apps μετα,  με το homegroup και λιγο με το windows update που χαλαει καθε 3 και λιγο.  

 

Μα ποσα κιλα πρεπει να ειναι αυτοι οι τυποι ρε φουστη μου. Ταλαιπωρουν το κοσμο χωρις λογο.

 

Αμ το αλλο, που δε σου παιζουν τα μισα απο cmd και θες το powershell?

 

Ποσα κιλα λαλακες ειναι αυτοι οι τυποι? Πραγματικα τωρα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το KB3000850 με μέγεθος 711 ΜΒ είναι το υποτιθέμενο win8.1 update 3.

 

Προσοχή γιατί υπάρχει ένα θέμα ασυμβατότητας με το AVAST: Για κάποιο ανεξήγητο προς το παρόν λόγο, μετά την εγκατάσταση τραβάει σε μερικούς μια ωραιότατη μαύρη οθόνη μετά το login και το σύστημα δεν ανταποκρίνεται. (quick fix: Ctrl+Shift+Esc, windows explorer--->end task, File-->Run-->explorer).

 

Υπάρχουν σχετικές συζητήσεις ;)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα περάσει χτες αλλά δεν είχε γίνει ακόμα restart. Μόλις είδα το μήνυμα σου, τσεκάρω το Avast, πουθενά Avast...

Λέω ας κάνω επανεκκίνηση τώρα και βλέπω. Μαύρη οθόνη δεν είχα αλλά δεν αποκρίνονταν το σύστημα στα περισσότερα. Το restart του explorer δεν δούλεψε, οπότε force shutdown και  open σε safe mode, (επανεκκίνηση δεν έκανε) απεγκατάσταση του Avast και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σωσατε απο φορματ.Εκανα το update και μετα τα win αρχισαν τα κουλα.

Δεν εκλεινε ο υπολογιστης, ορισμενα προγραμματα δεν ανοιγαν και αλλα κουλα.

Ετοιμος ημουν για φορματ.Ειδα το ποστ του φιλου pigeon  με το προβλημα που δημιουργει το AVAST.

To εσβησα και τελος καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το avast έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στα 8-8.1(και οχι μόνο), δεν είναι η πρώτη φορά.

 

Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και απαλλαχτείτε απο αυτό το σκουπίδι.Υπάρχουν και άλλα δωρεάν, πιό αποτελεσματικά, με καλύτερο ιστορικό όσο αφορά τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μηχάνημα χωρίς avast μια χαρά κάθησε το update, αργεί λίγο στα πρώτα 2 boot (λόγω cleanup μάλλον?)

 

Παίρνει πάντως uninstall update κανονικά, την πάτησα κι εγώ και προτίμησα να βγάλω το update αντί του avast. Η avast εν τω μεταξύ καληνύχτα και όνειρα γλυκά, ακόμα να βγάλει patch. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τι επαθες για να ξερουμε και εμεις?</p>

 

Παρά πολλά που είναι γραμμένα στις πίσω σελίδες. Κάποια στιγμή θα τα εξιστορήσω πακέτο όταν θα προλαβαίνω.

 

Λοιπόν το πέρασα κι εγώ όλα καλά.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...