Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση υπολογιστή... λίγο... λίγο


coffeman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα και το 600Τ και μου άρεσε πιο πολύ από θέμα χώρου και €!

Ωραίο το 650D και το 600T αλλά θα σας ακουστεί χαζό αυτό... έχω πρόβλημα χώρου στο γραφείο του υπολογιστή :mad: κανένα από τα 2 δε χωράνε...

Το Coolermaster 690 II Advanced εκτός ότι μου αρέσει χωράει ακριβώς στο έπιπλο.

Δεν είναι καλό λέτε?

Κάτι άλλο... γιατί να ξεκινήσω με την αγορά της οθόνης? Έλεγα να το αφήσω τελευταίο!

SSD θα βάλω 120αρι για να μην έχω γράψε σβήσε συνέχεια.

 

Φίλε Pano σε ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά τον υπολογιστή που έχω τώρα και την οθόνη έχω σκοπό να τα δώσω στην αδερφή μου όταν πάρω το καινούργιο PC γιατί το laptop που έχει της έχει σπάσει τα νεύρα. Όσο για τα λεφτά δεν με νοιάζει, γιατί δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ και γουστάρω να τα δώσω σε κάτι που έχω τρέλα, καταλαβαίνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε Pano σε ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά τον υπολογιστή που έχω τώρα και την οθόνη έχω σκοπό να τα δώσω στην αδερφή μου όταν πάρω το καινούργιο PC γιατί το laptop που έχει της έχει σπάσει τα νεύρα. Όσο για τα λεφτά δεν με νοιάζει, γιατί δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ και γουστάρω να τα δώσω σε κάτι που έχω τρέλα, καταλαβαίνεις...

+1000 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα ξεκινα οπως σου ειπανε.ακομα δεν ξερουμε τι θα γινει με τις μπουλντοζες,και αν οντως ειναι καλες ποσο θα κοστιζουν.οσο για το κουτι,λογικα το επιπλο ειναι ετσι ωστε να μην ακουμπαει κατω το κουτι.αμα υπαρχει κατι τετοιο αν γινετε βγαλτο.....ή μπορεις να το βαλεις απο διπλα το γραφειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα πάω για το Coolermaster II advanced, το 600t εκτός από τα κουμποτά φίλτρα και τα λάστιχα στα ανοίγματα για τα καλώδια δεν βλέπω κάτι άλλο που να αξίζει τα λεφτά του.

Η οθόνη Dell έχει usb πάνω της και περιστρεφόμενη βάση... δεν μου χρειάζονται αυτά, usb έχει και ο υπολογιστής πολλά. Ποια άλλη μου προτείνετε με εξίσου καλή ανάλυση?

Η Lg πως σας φαίνεται από ανάλυση?

Έχει καλό όνομα στο servise είναι και 21".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία άλλη οθόνη , η dell είναι κορυφή,όπως και το service της, τα usb της δεν σε ενοχλούν κι ας υπάρχουν ...

Μόνο και μόνο ότι θα έχεις το κορυφαίο (για τα μάτια σου) panel σε πολύ καλή τιμή (value for money) δεν υπάρχει περιθώριο συζήτησης ...

Προσωπικά είδα μεγάλη διαφορά (φοράω και γυαλιά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τα πάρω μόνο από το πλαίσιο αλλά όπου τα βρω πιο οικονομικά.

Πχ τροφοδοτικό από visionStudio

Η 23αρα μου φαίνεται too much για PC για μένα. Μέχρι τώρα την 21.5 είχα και μου είναι αρκετή γι αυτό το είπα. (η τηλεόραση του δωματίου μου είναι 22" :shifty: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια! Δεν με νοιάζει καθόλου το design. Έψαχνα στις 21.5" ανάλυση 1920 x 1080 και έπεσα σε αυτή. H Dell είναι πιο φιγουρατζίδικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

coffeman από την στιγμή που δεν τίθεται χωροταξικό θέμα,πίστεψέ με η 23αρα που σου πρότειναν,εκτός του ότι είναι άψογη οθόνη για τα χρήματά της, δεν είναι δα και κανά τέρας μεγέθους και θα την συνηθίσεις αμέσως.

Από κει και πέρα αν δεν το συζητάς όσο αφορά το μέγεθος κοίτα τουλάχιστον η οθόνη που θα διαλέξεις να έχει ψηφιακές εισόδους (dvi,hdmi κτλ.),γιατί έχουν καλύτερη ποιότητα απεικόνισης,π.χ αυτή http://www.skroutz.gr/s/321340/LG-IPS226V-PN-21-5.html η οποία έχει και ''καλό'' πάνελ.

Επίσης για το coolermaster που διάλεξες, δε λέω καλό κουτί αλλά κατ'εμέ δεν τα αξίζει τα 115 ευρώ ,αν θέλεις ρίξε και μια ματιά σ'αυτά, που παίζουν στην ίδια κατηγορία:

http://www.computerbeast.gr/catalogue?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=53872&category_id=919

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=24011&cat=1&sub=152&pmanuf=undefined&sort=3&step=3

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=20189&cat=1&sub=152&pmanuf=undefined&sort=3&step=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είπα να μην βιαστώ με το κουτί γιατί είδα το corsair 400R και μου αρέσει περισσότερο.

Από το skroutz όσα μαγαζιά βγάζει δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο...

Έχει ακούσει κανείς πότε έρχεται στην Ελληνική αγορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελία για το κουτί Corsair 400r έγινε από το OK, σε λίγες μέρες όταν παραλάβουν θα μου το στείλουν.

Τώρα θέλω να πάρω τροφοδοτικό...

Ποιο από τα 3 λέτε? (όχι το μακρύτερο :mrgreen: )

ΤΧ750

ΤΧ650

ΤΧ650Μ

 

Και τι διαφορά έχει το 650 από το 650Μ εκτός από τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...