Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Omnia W με λογισμικό WP7 Mango


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την νεότερη έκδοση του Windows Phone Mango να βρίσκεται προ των πυλών για επίσημη κυκλοφορία, η Samsung ανακοίνωσε ένα νέο smartphone που θα τρέχει την τελευταία έκδοση του λογισμικού της Microsoft. Πρόκειται για το Omnia W και είναι ουσιαστικά ο διάδοχος του προηγούμενου Windows Phone 7 κινητού τηλεφώνου της Samsung, το Omnia 7.

 

 

To Omnia W διαθέτει AMOLED οθόνη 3.7’’ ιντσών σε αντίθεση με την οθόνη του Omnia 7 που είναι 4’’ ιντσών. Ο επεξεργαστής του είναι μονοπύρηνος στο 1.4GHz ενώ η μνήμη RAM είναι χωρητικότητας 512MB. Υπάρχει επίσης μία κάμερα 5MP στο πίσω μέρος της συσκευής αλλά και μία ακόμη στο μπροστινό μέρος για video κλήσεις. Ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος φτάνει τα 8GB. Εξωτερικά το Omnia W βλέπουμε να μην έχει τις στρογγυλεμένες γωνίες του Omnia 7.

 

omniaw_500x375.jpeg

 

Αν και το smartphone θα έχει προεγκατεστημένες όλες τις εφαρμογές του Windows Phone 7.5 η Samsung θα ενσωματώσει και ορισμένες δικές της εφαρμογές. Μερικές από αυτές θα είναι για την πραγματοποίηση video κλήσεων σε 3G δίκτυο, εφαρμογή eReader για την ανάγνωση κειμένου και βιβλίων, και η εφαρμογή AllShare για το διαμοιρασμό αρχείων σε άλλες συσκευές που υποστηρίζουν την τεχνολογία DLNA.

 

Η τιμή της συσκευής δεν έχει γίνει ακόμη γνωστή, ενώ όσον αφορά την κυκλοφορία της θα ξεκινήσει από την Ιταλία στα τέλη Οκτωβρίου, αναμένεται όμως σε σύντομο χρονικό διάστημα να γίνει διαθέσιμο και σε άλλες χώρες.

 

Link.png Site: neowin.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει την μπάλα... κάθε μέρα βγαίνουν 5 μοντέλα... είτε από Samsung, HTC, LG κλπ... Αν πάρω σήμερα ένα Smartphone αύριο θα είναι out of date... Δύσκολος καιρός για αγορά smartphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα προτιμούσα να έχει 4" που είναι το τέλειο μέγεθος για μένα, πάλι καλά που δεν είναι και αυτό στις 4.5 ίντσες όπως βγαίνουν σχεδόν όλα τα androids.

Ίσως εδώ επειδή θα έχουν λιγότερη ram και μικρότερο cpu να μπορούν να τα κάνουν μικρότερα, δε ξέρω.

Κατα τα άλλα, για wp7 μόνο για nokia sea ray-703 θα έφευγα απο την htc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To design παραπεμπει σε κινητο 3 ετιας+

Αντιθέτως, προσωπικά μου αρέσει αρκετά. Σοβαρό απέρριτο και λιτό.

Το μόνο που ξενίζει είναι ο μικρός αποθηκευτικός χώρος, πράγμα περίεργο για τη Samsung, η οποία κατασκευάζει κορυφαίες μνήμες flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το desing φαίνεται να κυριαρχεί. Και το nokia n9 έτσι είναι, και αν και με ξένισε λίγο στην αρχή, μου αρέσει πολύ τώρα. Και έτσι θα είναι νομίζω και το wp7.

 

Βγαίνουν πολλά κινητά όντως. Αλλά πλέον πρώτα διαλέγουμε πλατφόρμα και μετά συσκευή. Και όπως έχω ξαναπεί, επειδή στα wp7 κινητά το λειτουργικό τρέχει ακριβώς με τον ίδιο τρόπο και ταχύτητα παντού, είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. Δεν κοιτάμε cpu-ram, μόνο design, διαστάσεις, βάρος, internal memory κτλ. Αυτό για μένα είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πουλουσα το i4 μου μονο για ενα τηλ κατασκευασμενο σαν της htc με hardware αλα galaxy s2 και windows mango περασμενα πανω του... Τοσο δυσκολο ειναι..;

http://wmpoweruser.com/att-branded-samsung-focus-s-spotted-in-the-wild/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που ξενίζει είναι ο μικρός αποθηκευτικός χώρος, πράγμα περίεργο για τη Samsung, η οποία κατασκευάζει κορυφαίες μνήμες flash.

 

Κακό συνήθειο όλων των εταιριών που φτιάχνουν wp συσκευές είναι αυτό... ήλπιζα σε αυτή τη γενιά συσκευών να εξαλειφθεί αλλά δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν άραγε να φτιάξουν κάτι ακόμα πιο άσχημο?

 

Samsung ειναι αυτή! Σίγουρα θα προσπαθήσει :Ρ Οσο για το after sales policy & customer support της,μιλώντας απο πρώτο χέρι η Samsung είναι το λιγότερο αξιοθρήνητη..λες και τους νοιάζει απλά να πουλήσουν το προϊόν και μετά...ψάξε βρες τους αν έχεις κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung ειναι αυτή! Σίγουρα θα προσπαθήσει :Ρ Οσο για το after sales policy & customer support της,μιλώντας απο πρώτο χέρι η Samsung είναι το λιγότερο αξιοθρήνητη..λες και τους νοιάζει απλά να πουλήσουν το προϊόν και μετά...ψάξε βρες τους αν έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Σωστά... έτειχε και σε γνωστό μου...

 

εντέλη το WP7 είναι καλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...