Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, slk200gr είπε

Μόνο 4,5 λεπτά ε?απίστευτο 

Αυτα τα αποτελέσματα  πετυχενεις όταν έχεις weber broil king Αντίστοιχα.. εκεί είναι οι διαφορές που χτυπιόμαστε να εξηγήσουμε στο ψήσιμο κ αν δε κανω λάθος ο φιλος εχει την spirit 320.

λιγος χρονος, υψηλες κ σωστες θερμοκρασίες ακόμα κ το χειμώνα ΑΛΛΑ διπλές τιμές που κάποιος ποου κανει απλα σουβλάκια του νε περιττά έξοδα

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2144

  • ilpapacha

    1973

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

14 ώρες πριν, Rabbit30 είπε

Μου άρεσε και το one click, φαίνεται πιο βολικό απο την κανονική μπουκαλα. Απλα δεν ξερω και απο αποδοση, κάποια παιδιά εδω έγραφαν οτι με την Coral είχαν πρόβλημα.

Θα το δω όταν έρθει η ωρα.

Σε ευχαριστώ.

Πολύ καλή είναι της κοραλ κ βολεύει με το one click. Κανένα θέμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rabbit30 είπε

με την σχάρα εκλεινε το καπακι τις ψησταριας?

Για λίγα χιλιοστά δεν έκλεινε τελείως αλλά δεν ήταν πρόβλημα να ψηθούν οι σαρδέλες. Ούτως ή άλλως θα την χρησιμοποιώ μόνο για τόσο ψιλό ψάρι. 

Επεξ/σία από tsiro7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγα να αλλάξω μπουκάλα petrogaz κ κατεληξα στην coral gas prime

τρέχει προσφορά , δίνεις οποιαδήποτε παλια σου μπουκάλα κ σου δίνουν αυτή για την αντικατάσταση. το κοστος της αντικαταστασης ειναι 17 ευρώ έναντι 15 κόστος που κανει στις υπόλοιπες.

χρειάζεται όμως νεος ρυθμιστής οπου κοστίζει 15 ε κ με το promo Που τρεχει εαν πας το παλιο σου το παιρνεις με 12 ε.

οταν ληξει το προμο που δε ξερουν ποτε το κοστος νεας μπουκαλας ειναιαπο την αρχή 30 +17 = 47 + ρυθμιστής 15 = 62

λέει εχει την ιδια ποσότητα μέσα θα δείξει στη πράξη κ το αν αποδίδει καλα  πάντως γεμάτη σε σχέση με τη παλια γεματη τη νιωθω πούπουλο, είναι σε βάρος περίπου οσο η παλια αδεια, λιγο περισσοτερο

 

ο ρυθμιστης για τους περίεργους που δενε χουν δεύτερη μπουκάλα κ ζυγίζουν δείχνει κ ποσο αδεια είναι.

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, sndev είπε

πηγα να αλλάξω μπουκάλα petrogaz κ κατεληξα στην coral gas prime

τρέχει προσφορά , δίνεις οποιαδήποτε παλια σου μπουκάλα κ σου δίνουν αυτή για την αντικατάσταση. το κοστος της αντικαταστασης ειναι 17 ευρώ έναντι 15 κόστος που κανει στις υπόλοιπες.

χρειάζεται όμως νεος ρυθμιστής οπου κοστίζει 15 ε κ με το promo Που τρεχει εαν πας το παλιο σου το παιρνεις με 12 ε.

οταν ληξει το προμο που δε ξερουν ποτε το κοστος νεας μπουκαλας ειναιαπο την αρχή 30 +17 = 47 + ρυθμιστής 15 = 62

λέει εχει την ιδια ποσότητα μέσα θα δείξει στη πράξη κ το αν αποδίδει καλα  πάντως γεμάτη σε σχέση με τη παλια γεματη τη νιωθω πούπουλο, είναι σε βάρος περίπου οσο η παλια αδεια, λιγο περισσοτερο

μου ειχαν πει 40€ για τη πρωτη φορα αλλα δεν μου ανεφεραν τον ρυθμιστή.

μάλιστα ωραια...ωραιος

2 ώρες πριν, dakangr είπε

Πολύ καλή είναι της κοραλ κ βολεύει με το one click. Κανένα θέμα 

ο ελεγχος γίνεται, ανοιγεις κλεινεις και περιμένεις ενα 10λεπτο σωστα?

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από Rabbit30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Rabbit30 επειδη εισαι καινούργιος να ξερεις οτι εχουν πει παλιοτερα αλλα μελη οτι ειχαν πρόβλημα στην αποδωση με τις φιάλες coral. εγω ρισκαρα λογο προσφορας κ μπηκα στο τρυπακι καθως εχω κανει μια επεμβαση κ πονάω οταν κουβαλάω βαρια πράγματα αλλιώς πιθανον να μην αλλαζα. πρακτικά ειναι 13% ακριβότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, sndev είπε

@Rabbit30 επειδη εισαι καινούργιος να ξερεις οτι εχουν πει παλιοτερα αλλα μελη οτι ειχαν πρόβλημα στην αποδωση με τις φιάλες coral. εγω ρισκαρα λογο προσφορας κ μπηκα στο τρυπακι καθως εχω κανει μια επεμβαση κ πονάω οταν κουβαλάω βαρια πράγματα αλλιώς πιθανον να μην αλλαζα. πρακτικά ειναι 13% ακριβότερη

@sndev το είχα διαβάσει γι αυτο ρωταω, ενας φιλος απο πάνω έγραψε οτι κανένα προβλήμα.

Η αληθεια ειναι οτι ουτε και γω μπορω να σηκώνω πολυ βαρια πραγμα. Λεω να το ρισκαρω παντως, το μόνο που λιγο με ενοχλεί ειναι το 10λεπτο για το τσεκ, αλλα οκ.

 

Επεξ/σία από Rabbit30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rabbit30 είπε

@sndev το είχα διαβάσει γι αυτο ρωταω, ενας φιλος απο πάνω έγραψε οτι κανένα προβλήμα.

Η αληθεια ειναι οτι ουτε και γω μπορω να σηκώνω πολυ βαρια πραγμα. Λεω να το ρισκαρω παντως, το μόνο που λιγο με ενοχλεί ειναι το 10λεπτο για το τσεκ, αλλα οκ.

τι εννοεις 10λεπτο check?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

τι εννοεις 10λεπτο check?

στο βιντεο στο YouTube λεει οτι για να κανεις τσεκ για απώλεια, το ανοιγεις 5" να παει ο δεικτης στο τερμα, την κλεινεις και μετα απο 10' αν ο δείκτης δεν εχει κουνηθει ειναι κομπλε, αλλιως εχει απωλεια. (ο ρυθμιστής στο βιντεο δειχνει οτι εχει μανωμετρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι να δεις αν εχει απώλεια η ψησταριά δλδ κατι το οποιο το κανεις μόνο αν υποπτεύεσαι αν κατι δε παει καλα κ σου μυρίζει αεριο δλδ 1 στις 100. ένα κ καλα διαγνωστικο είναι δεν ειναι απαραίτητο. πχ αυτοι που χουν κοινες μπουκαλες το 95% δλδ δεν το κανει ποτέ γτ απλα δεν υπαρχει σαν "επιλογή". ας πουμε για να δεις αν εχει τρυπα ο σωληνας λογο παλαιοτητας βαζεις σαπουνονερο αν κανει φουσκαλες εχεις διαρροη μιλαμε για τέτοια πραγματα ειναι το check για να τα γλυτωνεις τη βαβουρα δε χρειαζεται σε κάθε ανάμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sndev είπε

ναι να δεις αν εχει απώλεια η ψησταριά δλδ κατι το οποιο το κανεις μόνο αν υποπτεύεσαι αν κατι δε παει καλα κ σου μυρίζει αεριο δλδ 1 στις 100. ένα κ καλα διαγνωστικο είναι δεν ειναι απαραίτητο. πχ αυτοι που χουν κοινες μπουκαλες το 95% δλδ δεν το κανει ποτέ γτ απλα δεν υπαρχει σαν "επιλογή". ας πουμε για να δεις αν εχει τρυπα ο σωληνας λογο παλαιοτητας βαζεις σαπουνονερο αν κανει φουσκαλες εχεις διαρροη μιλαμε για τέτοια πραγματα ειναι το check για να τα γλυτωνεις τη βαβουρα δε χρειαζεται σε κάθε ανάμα

αα οκ. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sndev είπε

πηγα να αλλάξω μπουκάλα petrogaz κ κατεληξα στην coral gas prime

τρέχει προσφορά , δίνεις οποιαδήποτε παλια σου μπουκάλα κ σου δίνουν αυτή για την αντικατάσταση. το κοστος της αντικαταστασης ειναι 17 ευρώ έναντι 15 κόστος που κανει στις υπόλοιπες.

χρειάζεται όμως νεος ρυθμιστής οπου κοστίζει 15 ε κ με το promo Που τρεχει εαν πας το παλιο σου το παιρνεις με 12 ε.

οταν ληξει το προμο που δε ξερουν ποτε το κοστος νεας μπουκαλας ειναιαπο την αρχή 30 +17 = 47 + ρυθμιστής 15 = 62

λέει εχει την ιδια ποσότητα μέσα θα δείξει στη πράξη κ το αν αποδίδει καλα  πάντως γεμάτη σε σχέση με τη παλια γεματη τη νιωθω πούπουλο, είναι σε βάρος περίπου οσο η παλια αδεια, λιγο περισσοτερο

ο ρυθμιστης για τους περίεργους που δενε χουν δεύτερη μπουκάλα κ ζυγίζουν δείχνει κ ποσο αδεια είναι.

Δλδ μπορεις να ανταλλαξεις πετρογκαζ μπουκαλα για την coral prime? Εγω εχω ρυθμιστη one click επειδη την ειχα αγορασει απο UK την ψησταρια μου, οποτε ισως με συμφερει να κανω την τραμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2020 στις 11:32 ΠΜ, tsiro7 είπε

Για λίγα χιλιοστά δεν έκλεινε τελείως αλλά δεν ήταν πρόβλημα να ψηθούν οι σαρδέλες. Ούτως ή άλλως θα την χρησιμοποιώ μόνο για τόσο ψιλό ψάρι. 

Αυτή ήταν η απορία μου, αν έκλεινε το καπάκι. Inox πήρες φαντάζομαι.

Σκέφτομαι να πάρω και εγω μια, για ψάρια μικρά και μεγάλα. Αν και απο ότι έχω καταλάβει σε τσιπούρες πχ δεν χρειάζεται σχάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...