Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε μου λες...Είσαι με dual boot ή με έναν δίσκο μονο με mac/ Εγώ είμαι dual boot με windows. Τω partition τo έφτιαξα με τo acronis disk selector όπως διάβασα σε ένα guide στο osx86project. Το guide που διαβάζεις εσύ από που είναι stile κάνα link ....

 

Έκανα αυτό "You need 2 partitions for dual-boot, one for Windows, and one for OSX. Use the Acronis Disk Director Suite (or any other partitioning tool) to make a partition for OSX from an existing one. Use Acronis to convert your existing partition if necessary.

 

Your osx partition MUST be FAT32 Logical, not Primary, not NTFS!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνωμη αλλα δε σε καταλαβαινω,εννοεις πως βαζεις to macosx se fat32?????εν ολιγοις,με εναν παρτιτιονερ απο windows αφηνεις κενο χωρο,ανοιγεις τερμιναλ και ακολουθεις τις εντολες ωστε να το κανεις HFS+(oxi fat32,)και primary oxi logical partition.Μπουταρεις το dvd πας στα utilities να βρεις το disk utility βρισκεις την παρτιτιον που εφτιαξες και το φορματαρεις(erase)Κλεινεις disk utility,επιλεγεις την partition που εφτιαξες φορματαρισμενη HFS+ επιλεγεις ιντελ combo,sse3 kai usb audio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακολουθούσα κατα γράμμα αυτό το guide http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=11339 Ρίξτο ενα βλέφαρο αν θες.....ωρα θα δοκιμάσω και το δικό σου...Για να δούμε...Ευχαριστώ και πάλι για την υπομονή σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπες win διεγραψε(ας υποθεσουμε με partitionmagic) την partition που εφτιαξες για μακ,και αφησε κενο χωρο,ΟΧΙ να αφησεις την extended partition,πρπει ο χωρος να ειναι ελευθερος οχι μεσα σε extended ωστε αυτο που θα φτιξεις μετα να ειναι primary!!!μετα ανοιξε τερμιναλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...