Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ το πέρασα σε partition σε ένα HP ZD8000 notebook και παίζουν όλα κομπλέ.

 

Κάρτα γρφικών, wireless, ήχος, full working σύστημα γενικά.

 

Παρ' όλα αυτά μετά από 2 μήνες ενασχόλησης είμαι από αυτούς (τους λίγους απ' ότι βλέπω) που δεν εντυπωσιάστηκαν και επανήλθαν στα XP. :)

 

Το partition υπάρχει ακόμα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε προσωπικό μήνυμα απο που κατέβασε το mac os(version που να εγκατεστησε και να δουλεύει εννοώ).Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia an mporei kapoios as me bohthisei!ebala thn 10.4.6 ta brhke ola eythxws ektos thn karta grafikwn geforce 6800le .paw sto http://www.macvidia.com katebazw tous drivers ,tous bazw kai tipota.telos pantwn to megalo problhma einai oti otan kanw to hack gia na aloaxw to refresh rate h othonh mou bgazei to exeis mhnyma:out of range

einai mia tft 19 kai h analysh pou bazw einai ayth pou exei kai sta windows

1280x1024x32

pisteyw oti ftaiei to refresh rate, pws tha to thesw san 60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, το os x-386 project δειχνει οτι πολυς κοσμος θελει να δοκιμασει το λειτουργικο αλλα δεν μπορει να σκασει μια περιουσια για μηχανημα apple. Θελει

καλο λειτουργικο σε φτηνο μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε mjmj κανεις πολυ μεγαλο λαθος. Αυτη η περιουσια που λες θα την σκασει και αν παρει και ενα κανονικο pc με ολα τα software ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ. Αν εισαι αυτης της αποψης μπορεις να βρεις απο καποιον μεταχειρισμενο. Πανω απ ολα ξεκαθαρισε αν θελεις οντως να παρεις η αν την ψαχνεις γιατι ακουγετε καλη φαση. Το Mac ox x86 ειναι καλη φαση αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα δικα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, Thresher.

 

Ποιο πιστευετε οτι ειναι το μελλον του os x project? Θα το σταματησει η apple? Θα γιγαντωθει και σε καθε pc θα μπορει να τρεχει και mac os x? Θα εξαλειφθουν

οι οποιες ασυμβατοτητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fisika oi times ton pc ine poio chamiles ayto den tithete theyma zizitisis tora me 1100 euro xtipas ena pliris pc me ton 3800x2 am2 ton neo epexergasti,aplos me to na trechoi to mac se kanonika pc iche san apotelesma na ginoi poio gnosto kai se atoma pou den to ichan fcaxi pote kai den ichan kamia idea kai ena megalo pososto prochorise stin agora apple,to kako omos den echis tin epilogi se poli kales mitrikes kartes grafikon otan thes na to trexis meso pc.

Shetika me to os x project agnosto ti tha gini giati pezonte polla i apple kinithike enantion tou alla olla omos mporei na ine kai meros tou paichnidiou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na xanarotiso... prospa8o na kano egatastash se sata sklhro ala den ton vlepei' date=' exw to 10.4.4 , kapia voi8ia ?

 

euxaristo.[/quote']

 

Δες αν ο controller της μητρικής σου υποστηρίζεται. Στο wiki του osx86project.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an den yposthrizete de prokeite na ginei h egatastash,dikomase na pas sto disk utilitie na deis an ton blepei.ayto tha to breis molis emfanistei h panw mpara,de thimame akribws pou einai giati twra den eimai se mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια επιτυχημενη εγκατάσταση.Μόλις ολοκλήρωσα την εγκατάσταση και έχω ψαρώσει με ταχύτητα και ποιότητα του λειτουργικού.

Το εγκατέστησα σε ξεχωριστό σκληρό, πήρε περίπου μια ώρα και δε λέω να ξεκολλήσω.

Θέματα που έχω ανοιχτά και διαβάζοντας προηγούμενα post προσπαθώ να τα λύσω.

1)Δεν έχω δίκτυο, μάλλον δεν έχει αναγνωριστεί η κάρτα δικτύου.Ψάχνω μεσα απο τα settings που έχει και δεν βλέπω network adapter να βάλω settings αλλά ένα serial port κάτι τέτοιο.Την ώρα που κάνω autodetect φαίνεται να ψάχνεται το Linksys wirelless που έχω για modem router αλλά μου λέει ότι δεν βρίσκει κάτι.Είναι και η πρώτη φορα που χρησιμοποιώ και δεν ξέρω και πολλά πράγματα για MAcOS.

2)Ανάλυση 1024Χ768 προσπαθώ για κάτι καλύτερο...

3)Ελληνικά δεν έχω, είδα μια επιλογή για ελληνικό keyboard αλλά απο ότι κατάλαβα δεν γίνεται add για να μπορώ να εναλλάσω όπως στα ΧΡ αλλά αντικαθιστά το US.

Βρήκα πάλι κάτι για να πήξω, να με βρήζει η γυναίκα μου, να γκρινιάζει η κόρη μου και είμαι πολύ χαρούμενος.

Το μόνο που με χαλάει έιναι οτι για να ψάχνω Internet πρέπει να κάνω shutdown και να μπαίνω στα Windows.

Πάντως η ταχύτητα που ανοίγουν τα παράθυρα είναι ακαριαία.

Αν ενδιαφέρει κάποιον η σύνθεση μου είναι

Α64 3200

ΜB Gigabyte με NFORCE4 939

ATI X600

1GB RAM

200GB ATA WD

Pioneer DVDR 110D

Ήχος(δουλεύει), Lan onboard

Και τώρα η ερώτηση του 1.000.000

Υπάρχει στο MACOS( έχω το 10.4.3) κάτι ου να βλέπω όλες τις συσκευές όπως στο Control Panel-->System-->Hardware-->Device Manager???

Για να καταλάβω ποιες συσκευές έχουν εντοπιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...