Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Telika ine i ekdosi 10.4.4 eno ginete egatastasi kani epanekinisi mou bgazi kati san konsola tsekari ta archia tou sistimatos klini anigi kai xana to idio kamia idea?

 

Meta apo fcaximo brika ayto

If you erase the disk with the "disk utility" on the installation DvD, it doesn't seem to set the boot partition active

 

Auto to echo kani kai gia ayto den mporo na kano boot pos tha mporeso na to kano active?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί κάποιος με Pm να στείλει πιο ακριβώς image πρέπει να κατεβάσω ? Για τη τελευταία έκδοση μιλάω πάντα..Μόλις παρειγγειλα πραματούδια για να στήσω αποκλειστικώ μηχάνημα με Mac Os .Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση...Τα προγράμματα που κυκλοφορούν για mac τρέχουν όλα σε x86 Mac υπολογιστές..? Κάτι διάβασα οτι πρέπει να είναι universal binaries γιατί αλλιώς τρέχουν πιο αργά...Δεν έχω καταλάβει καλά..Αν κάποιος μπορεί να βοηθείσει...Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέρλιν το OSx86 είναι χακεμένο OSX για τα νέα Intel μηχανήματα της Apple. Πράγμα που σημαίνει πως προγράμματα που είναι universal binaries (compiled για PPC και Intel) θα παίζουν μια χαρά. Όσο για τα παλιά προγράμματα για αρχιεκτονική PPC παίζουν και σε Intel μηχανήματα μέσω emulator που λέγεται Rosetta και σαφώς υπάρχει μείωση στην ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να τα βάλω στο pc μου αλλα μόλις μπουτάρησε το δισκάκι, μου έβγαλε error (κάτι για "panic (cpu 0x908437869) (τυχαία νούμερα)).

 

Έχω AMD και την Abit Nf7-s Αυτό φταίει? Δεν δοκίμασα την τελευταία έκδοση όμως. Νομίζω έχω την 10.4.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα αυτό το guide http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=11339

άλλα τζίφος..Το κάνω εγκατάσταση κανονικά και στο πρώτο boot βγάζει kernel panic .Έχω ξενερώσει εντελώς..Υπάρχει μήπως κάποιος άλλος τρόπος εγκατάστασης? Δλδ να μην είναι dual boot αλλα μόνο του και φυσικά χωρις emulation kai vmware.Για δώστε τα φώτα σας εσείς που τα καταφέρατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας παρακαλω θελω μεγαλη βοηθεια,

αν ξερει καποιος να μου πει αν μπορω και πως,να εγκαταστησω προγραμματα se vmware me mac os x,

και με ποιο αρχειο (.iso κτλ) να εγκαταστησω τα mac os x σε ενα pc με amd,εχω βαλει το vmware με mac os x και πανε παρα πολυ γρηγορα,ομως οταν παω να κανω εγκατασταση ενα προγραμμα πχ mac office δεν συνεχιζει την εγκατασταση.

τι πρεπει να κανω γιαυτο και για να τα εγκαταστησω κανονικα ποιο bootable dvd χρειαζομαι?

 

help please ρε παιδια

τhankς

 

πανος

[email protected] <<<<<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά απο εσάς που τα καταφέρατε και δούλευει μπορεί μήπως κάποιος να γράψει ενα μικρό guide..Δηλαδή έχω τρελαθεί γιατί θεωρητηκα η mobo Που χρησιμοποιό και το cpu είναι απο τα πιο συνμβατά αφού δεν θέλουν ούτε καν patches και τέτοια και όμως πάλι crashari με kernel panic. Δλδ διαβάζω οτι σας έχουν δουλέψει συνθεσής με amd και φρικάρω. :))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 image έχω κατεβάσει..1ο το HotiSO και 2ο το Jas iso . Και τα 2 κολάνε στο ίδιο σημείο...ΑΦού έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση κανονικά και bootari για να μπεί μέσα στο λειτουργικό ξαφνικά πετάει kernel panic ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦού έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση κανονικά και bootari για να μπεί μέσα στο λειτουργικό ξαφνικά πετάει kernel panic ..

 

stin egkatastasi ebales upostiriksi kai sse2 kai sse3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...