Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βοηθεια εδω εχω το netwear wg111v3 αλλα πηγα σε ενα φιλο που εχει το ασυρματο της connx φενεται πως ειμαι συνδεμενος αλλα δεν μπαινω στο διαδυκτιο τελικα τη γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοηθεια εδω εχω το netwear wg111v3 αλλα πηγα σε ενα φιλο που εχει το ασυρματο της connx φενεται πως ειμαι συνδεμενος αλλα δεν μπαινω στο διαδυκτιο τελικα τη γινεται?

 

Μηπως πρεπει να ρυθμισεις την ip κ τους dns??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως πρεπει να ρυθμισεις την ip κ τους dns??

 

Σε αλλο ασυρματο που εχουμε μια ομαδα και εχω το dlink 2100 δεν εχω προβλημα .Μηπως κανω λαθος στο κωδικο που βαζω ο οποιος ειναι 13 ψηφια και μου ζηταει η 10 να βαλω η 26 ,το βαζω 2 φορες ,μπορει να μην ειναι σωστο,και κατι αλλο πηγα εδω στο ηρακλειο να παρω usb ethernet adapter και δεν εχει ,εαν ειχες να μου προτεινεις καποιο θα ημουν υποχρεως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια εδω εχω το netwear wg111v3 αλλα πηγα σε ενα φιλο που εχει το ασυρματο της connx φενεται πως ειμαι συνδεμενος αλλα δεν μπαινω στο διαδυκτιο τελικα τη γινεται?

 

Δοκιμασε για να βαλεις ξανα τον κωδικο η καλυτερα να βαλεις λαθος κωδικο να δεις αν κανει το ιδιο :-)

Και εγω coon-x εχω και το netgear και μου παιζει μια χαρα!

Βασικα κανε και τα χαρακτηριστικά σαν default και αστο να φτιαξει μονο του το μηχανιμα την ip.

Αν δεν πιασει ετσι τοτε παιζει να εχεις κλειδωσει το router σου σε διαφορετικες ip οποτε εκει πρεπει να συγκεντρωθείς για την επίλυση του προβλήματος σου. ;)

Edit

Α οταν εννοεις διαδικτυο εννοεις internet ετσι???

Γιατι αν εννοεις δίκτυο τοτε ειναι αλλος ο προβληματισμός σου απλα το επισημάνω διοτι αρκετα άτομα τα μπερδεύουν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω ιντερνετ ενταξει θα το κοιταξω ,αλλα το εχω δοκιμασει με λαθος κωδικο και κανει το ειδιο ,

 

Πρεπει να απο 2 φορες των κωδικο να γινουν 26 ψηφια που ζηταει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω ιντερνετ ενταξει θα το κοιταξω ,αλλα το εχω δοκιμασει με λαθος κωδικο και κανει το ειδιο ,

 

Πρεπει να απο 2 φορες των κωδικο να γινουν 26 ψηφια που ζηταει ?

 

ναι 2 φορες τον δινεις.

Αφου λοιπον σου κανει το ιδιο τοτε 100 τα 100 τον βαζεις λαθος η δεν ειναι ο σωστος.

Να κανω τωρα και εγω μια ερωτηση?

Γιατι 26 ψηφια?

Για μενα με 10 το πολυ μια χαρα θα εισαι αν δωσεις κωδικο του στιλ 1iK20/8jl0p ας πουμε απο το να δωσεις 1111112222222222233333333333444444444666666666699999999999 κλπ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι 2 φορες τον δινεις.

Αφου λοιπον σου κανει το ιδιο τοτε 100 τα 100 τον βαζεις λαθος η δεν ειναι ο σωστος.

Να κανω τωρα και εγω μια ερωτηση?

Γιατι 26 ψηφια?

Για μενα με 10 το πολυ μια χαρα θα εισαι αν δωσεις κωδικο του στιλ 1iK20/8jl0p ας πουμε απο το να δωσεις 1111112222222222233333333333444444444666666666699999999999 κλπ ;)

 

εχω αυτον τον κωδικο

1977556239220

 

και μου ζηταει 10 η 26 ψηφια τη κανω τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αυτον τον κωδικο

1977556239220

 

και μου ζηταει 10 η 26 ψηφια τη κανω τελικα?

 

τι κλειδωμα εχει το router σου?

wpa2 wpa-psk?

Οσο για τον κωδικο σου ειναι πολυ easy να σπασει απο καποιον καλο ειναι να το αλλαξεις σε στυλ d2bfggX9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κανεις οεο??

ΕΛα ντε λοιπον ..

Για μενα δοκιμαζεις τον ιδιο κωδικο και στο αλλο ος system σου σε αυτο που εισαι τωρα δηλαδη να δεις αν ειναι αυτο 100 τα 100 αν ειναι αυτο τοτε τον αλλαζεις και τον κανεις wpa-psk και 10ψηφιο τον βαζεις και στα windows σου και στα leopard και ξανα ποσταρεις να μας πεις αν λυθηκε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κανεις οεο??

ΕΛα ντε λοιπον ..

Για μενα δοκιμαζεις τον ιδιο κωδικο και στο αλλο ος system σου σε αυτο που εισαι τωρα δηλαδη να δεις αν ειναι αυτο 100 τα 100 αν ειναι αυτο τοτε τον αλλαζεις και τον κανεις wpa-psk και 10ψηφιο τον βαζεις και στα windows σου και στα leopard και ξανα ποσταρεις να μας πεις αν λυθηκε ;)

 

Τον εβγαλα τελειως και ειναι ενταξει ,αυτος δουλευε στα windows τον κανω wpa-psk

και 10 ψηφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εβγαλα τελειως και ειναι ενταξει ,αυτος δουλευε στα windows τον κανω wpa-psk

και 10 ψηφια

 

nice :-)

Βαλε και γραμματα και αριθμους μην μπει και κανενας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησούλες

1)Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

http://www.ihackintosh.com/2009/01/install-mac-leopard-os-x-retail-dvd-on-a-ordinary-pc-with-boot-132-hack/

2)Ποιά είναι η φθηνότερη Μ/Β για C2D που να προσφέρει σχεδόν native υποστήριξη στο Leopard?

Εννοώ αν είναι δυνατόν χωρίς extra patches κ.λ.π

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησούλες

1)Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό?

http://www.ihackintosh.com/2009/01/install-mac-leopard-os-x-retail-dvd-on-a-ordinary-pc-with-boot-132-hack/

2)Ποιά είναι η φθηνότερη Μ/Β για C2D που να προσφέρει σχεδόν native υποστήριξη στο Leopard?

Εννοώ αν είναι δυνατόν χωρίς extra patches κ.λ.π

Ευχαριστώ.

 

Δεν νομιζω χωρις patch να υπαρχει καποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα να πω οτι ειμαι αρχαριος στα mac osx οποτε αν γραψω καμια βλακεια διορθωστε με. Ηθελα απο καιρο να βαλω mac στο pc και τελικα το εκανα χθες εγκαθιστωντας την εκδοση Mac osx Leopard (iatkkos 5i) που ειναι η εκδοση 10.5.5 αν εχω καταλαβει καλα.

Το συστημα μου εχει τα εξης χαρακτηριστικα :

intel Q6600 2.4 GHz

Gigabyte GA EP35 DS3L

nVidia GeForce 9500 GT

Η εγκατασταση εγινε κανονικα αλλα εχω καποια προβληματα και αποριες οποτε θελω την βοηθεια σας.

1ον Δεν εχω καθολου ηχο και δεν αναγνωριζει την καρτα γραφικων (βλεπει οτι ειναι nVidia αλλα οχι το μοντελο).

 

Απο εδω http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.5 ειδα οτι με αυτη την εκδοση των mac ειναι συμβατος μονο ο επεξεργαστης αλλα με την επομενη εκδοση 10.5.6-> http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.6 ειδα οτι υποστηριζεται και η μητρικη. Η απορια μου ειναι: Μπορω να κανω κανονικα software update (κ ας ειναι σπασμενη εκδοση) ωστε να μου αναγνωρισει κ αλλες συσκευες?

Αν οχι τι μπορω να κανω για να εχω ηχο?

 

2ον Πως μπορω να βαλω ελληνικα στο πληκτρολογιο?

 

Και κατι τελευταιο με το οποιο ισως να γλυτωσω το φορματ. Εχω δυο σκληρους, για να κανω την εγκατασταση των mac αποσυνδεσα τον σκληρο που ηταν τα windows κ χρησιμοποιησα μονο τον δευτερο που ειχα. Τωρα που ξανασυνδεω τον σκληρο με τα windows (εχοντας αποσυνδεση πρωτα αυτον με τα mac) δεν τα αναγνωριζει και μου λεει κατι για system error kai insert system disk και κατι αλλα, γιατι εγινε αυτο? Δεν το γλυτωνω το φορματ στα windows εεεε???

Sorry αν σας κουρασα, οποιος απαντησει με σωζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...