Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέω να δοκιμάσω με το iDeneb. Αν και κολάω κάπως γιατι δεν έχω δευτερο PC! την κάρτα γραφικών μου και την cpu τις αναγνωρίζει? βοηθίστε λίγο μήπως δώ το φώς το αληθινό!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι φορητός θα σου έλεγα να μην το δοκιμάσεις..Όχι γιατί θα πάθει κάτι ή δεν θα πετύχει. Αλλά επειδή έχεις έναν δίσκο και θα αναγκαστείς να το χωρίσεις σε partition θα μπλέξεις..Και αν γίνει μια στραβή θα πας για φορμάτ, οπότε πέρνα πάλι Windows και ιστορίες. Σε κάθε περίπτωση, πριν κάνεις οτιδήποτε φτιάξε ένα recovery disc για το λαπτοπ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά απο μήνες βάλε-βγάλε διάφορων διανομών κατέληξα οτι η kalyway 10.5.2 είναι η ποιο σταθερή για το πσ μου βλέπει τα πάντα ! εκτος απο την creative x-fi καρτα ηχου αλλα βλεπει την ον-μποαρτ ρεαλτεκ 889a και ετσι βολευόμουν με τον ήχο. τα προγράμματα toast titanium v9 -ilife 08 kai iwork08 (τα 09 θέλουν 10.5.6) utorrent-adium-vcl ..και αλλα δουλεύουν άψογα, λίγα λόγια για το πσ μου -board gigabyte s-series GA-G33M /2GIG RAM/QUAD core 6600 1.6/realtek network/(bluetoth/wi-fi/ add-no)/ nvidia GT 8600 256MB/ τα kalyway τα έβαλα μόνα τους σε έναν 80 γιγ σατα η εγκατάσταση κάνει περιπου30-40 λεπτά επίσης κυκλοφορεί update kalyway σε 10.5.3 μην το βάζετε ποιο πολλά προβλήματα με εμφάνιζε παρά έλυνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εβαλα το mac os στο pc μου.... κανω update στην 10,5,6 εγινε κανονικα αλλα οταν ανοίγω εφαρμογές η οταν πας να κανω install καποιες μου κολαει,υπαρχει καποιος τροποσ ωστε να κανω update sti 10.5.6 xωρις προβλημα???η διανομη που εβαλα ηταν η iatkos 10.5.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά απο μήνες βάλε-βγάλε διάφορων διανομών κατέληξα οτι η kalyway 10.5.2 είναι η ποιο σταθερή για το πσ μου βλέπει τα πάντα !...επίσης κυκλοφορεί update kalyway σε 10.5.3 μην το βάζετε ποιο πολλά προβλήματα με εμφάνιζε παρά έλυνε

 

Δηλαδή φίλε dreamdok έχεις μείνει με 10.5.2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά απο μήνες βάλε-βγάλε διάφορων διανομών κατέληξα οτι η kalyway 10.5.2 είναι η ποιο σταθερή για το πσ μου βλέπει τα πάντα ! εκτος απο την creative x-fi καρτα ηχου αλλα βλεπει την ον-μποαρτ ρεαλτεκ 889a και ετσι βολευόμουν με τον ήχο. τα προγράμματα toast titanium v9 -ilife 08 kai iwork08 (τα 09 θέλουν 10.5.6) utorrent-adium-vcl ..και αλλα δουλεύουν άψογα, λίγα λόγια για το πσ μου -board gigabyte s-series GA-G33M /2GIG RAM/QUAD core 6600 1.6/realtek network/(bluetoth/wi-fi/ add-no)/ nvidia GT 8600 256MB/ τα kalyway τα έβαλα μόνα τους σε έναν 80 γιγ σατα η εγκατάσταση κάνει περιπου30-40 λεπτά επίσης κυκλοφορεί update kalyway σε 10.5.3 μην το βάζετε ποιο πολλά προβλήματα με εμφάνιζε παρά έλυνε

 

Φαινεται οτι δεν το εχεις ψαξει και τοσο....

Αν το ειχες ψαξει θα ησουν τουλαχιστων στην 10.5.5 που ειμαι εγω τωρα και συντομα στην 10.5.6 ψαξε λιγο...

Σιγουρα μετα απο καθε update ισως να εχεις προβληματα αλλα ειναι επιλύσιμα και χωρις πολλα πολλα

Παρε και ενα link φιλε μου ισως να σε βοηθησει...

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=152801

Εμενα στην 10.5.3 μεχρι την 10.5.4 μου εκανε προβλημα το μενου το εμφανιζε ολο ασπρο κατεβασα τους τελευταιους drivers τις 3850 και απλα gg :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει και εγω iPOSx86 σε μια συνθεση σε PC

e6600-p5k-hd3870 μαλιστα ειμαι Overclocked στα 3.2 με 1600 fsb stable.Και ειμαι απολυτα συμβατος απο θεμα hardware.Εχω ομως 2 bugs.1 ενω εγκαθιστω κανονικα τους audio drivers δεν εχω καθολου ηχο και στo sound preferences δεν βλεπει audio device ενω στο 'about this mac' βλεπει οτι εχω intel high definition audio.Και 2ον μολις παω να αλλαξω screensaver με πετατει με ενα error.Δε μπορω να αλλαξω η να εχω screensaver.

Καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδή με ρώτησε ενα παλικαρι για drivers τους ανεβασα εδω.

http://rapidshare.com/files/211144603/ATI_Radeon_HD_3800_pcie_Series_10.5.6_-10.5.x.pkg.html

Παιδια γιαυτο ειναι το forum ρωτατε εδω και απανταμε εδω ωστε να helpαρονται ολοι :-)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα εχω cosmote on the go οποτε δεν μπορω να μπω rapidshare μπορει καποιος να μου τους στειλει η να τους ανεβασει καπου αλλου;

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε pc, αλλα προσεκτικα στημενο.

***αυτόματη ένωση μηνυμάτων***

Να κ ενας οδηγος:

Kalyway 10.5.2 to 10.5.6 Install Guide

 

Παιδια μπορει κανεις να τα ανεβασει καπου τα disabler.kext & apple decrypt.kext :rolleyes: γιατι δεν μπορω να τα κατεβασω δεν μου δινει τα δικαιοματα λεει κλπ :cry:

Γενικα αν γνωριζει και κανεις κανενα προβλημα ας μας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...