Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα το kalyway κολλάει στο μενού εγκατάστασης..:mad: στο welcome να φανταστείτε..Σηκώνω τα χέρια ψηλά!

 

Αυτο που κολλαει???:rolleyes:

Και εμενα η iDeneb ουτε καν που τρεχει φιλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε φίλε μην μου λες πού κολλάει αυτό...Δες τα προηγούμενα ποστ να δεις που κολλάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς με τον μονοπύρηνο AMD δούλευαν ΟΛΕΣ οι εκδόσεις κομπλέ με τα σωστά πακέτα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ crash είτε kernel panic και από τη στιγμή που μπήκε ο διπύρηνος δεν μπορεί να δουλέψει απολύτως τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε dreamdok έχεις μείνει με 10.5.2;

 

ναι φίλε cygnus έτσι είναι απλά παιδεύτηκα τόσο πολύ που λεω το γνωστό κλισέ pc του παίζει δεν αλλάζει ! και μια που κάνω και την δουλεία μου με to iwork08 και suite adobe cs πείτε μου μόνο αν υπάρχουν σοβαροί λόγοι να επιχειρήσω το update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μην μου λες πού κολλάει αυτό...Δες τα προηγούμενα ποστ να δεις που κολλάει.

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς με τον μονοπύρηνο AMD δούλευαν ΟΛΕΣ οι εκδόσεις κομπλέ με τα σωστά πακέτα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ crash είτε kernel panic και από τη στιγμή που μπήκε ο διπύρηνος δεν μπορεί να δουλέψει απολύτως τίποτα..

 

Πρεπει να καταλαβεις 1ον οτι σε οποιαδιποτε αναβαθμιση πρεπει να κανεις φορματ το 1ο ακομα και να βαλεις παρα πανω μνημη...

2ο το οτι δεν δουλεψε στον 2πιρυνο σου δεν εστι οτι ειναι καπου χειροτερο η καλυτερο το kalyway ειναι απο της εκδοσης που δεν εχουν πειραχθεί σχεδόν καθόλου..

Και 3ο αν εσυ εχεις ασυμβατο υλικο αυτο οφείλετε στην απροσεξία σου και οχι στην καθε εκδοση ακομα και στο customize που κανεις οταν εισαι στην διαδικασια του install.

Α και οσο για το που κολλαει αυτο ναι το ειπα και το ξανα λεω κανω μια ερωτηση και εσυ αντι για να μην απαντησεις λογο απειριας απαντας παλι λογο απειριας σου και λες οτι δεν σου δουλευει κλπ κλπ μονο και μονο για να μας πεις και κατι...

Γιατι σε βαζω στοίχημα οτι ουτε ενα update δεν ξερεις να κανεις.. και αυτο γιατι?

Διότι αποφάσισες να βαλεις απευθείας την έκδοση ideneb 1.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο το βρήκες...:-)

Και αν είμαι άπειρος ή έμπειρος στο θέμα των hackintosh το ξέρω καλύτερα από εσένα..Γιατί νομίζεις ότι έβαλα απευθείας ideneb 1.4. Πέρσι έβαζα Zephyroth 10.5.2 στο desktop και ToH 10.5.2 στο laptop. Έλα να μου τα μάθεις καλύτερα.

Τώρα αν απροσεξία μου στην ασυμβατότητα υλικού θεωρείται η αλλαγή επεξεργαστή και μόνο τι να σου πω..Γιατί με μόνη διαφορά ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ αντιμετωπίζω τα προβλήματα. Την απογοήτευσή μου για την έκδοση kalyway την εξέφραζα προς το χρήστη elven με τον οποίο είχα σοβαρή κουβέντα για το πρόβλημά μου. Αν δεν θες ή δεν ξέρεις να βοηθήσεις σε καταλαβαίνω. Απλά μην χαλάς τη κουβέντα με άσκοπες τοοθετήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπράβο το βρήκες...:-)

Και αν είμαι άπειρος ή έμπειρος στο θέμα των hackintosh το ξέρω καλύτερα από εσένα..Γιατί νομίζεις ότι έβαλα απευθείας ideneb 1.4. Πέρσι έβαζα Zephyroth 10.5.2 στο desktop και ToH 10.5.2 στο laptop. Έλα να μου τα μάθεις καλύτερα.

Τώρα αν απροσεξία μου στην ασυμβατότητα υλικού θεωρείται η αλλαγή επεξεργαστή και μόνο τι να σου πω..Γιατί με μόνη διαφορά ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ αντιμετωπίζω τα προβλήματα. Την απογοήτευσή μου για την έκδοση kalyway την εξέφραζα προς το χρήστη elven με τον οποίο είχα σοβαρή κουβέντα για το πρόβλημά μου. Αν δεν θες ή δεν ξέρεις να βοηθήσεις σε καταλαβαίνω. Απλά μην χαλάς τη κουβέντα με άσκοπες τοοθετήσεις σου.

 

 

Μπα το αντι8ετο συμβενει ακους kalyway και τρελαίνεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε ελληνικά μιλάω...Δοκίμασα το kalyway που μου πρότεινες και σταματάει στο μενού εγκατάστασης..Δουλεύει;; ΟΧΙ...Ωραία..Πάμε παρακάτω!

 

Φίλε elven επιτέλους σε βρίσκω :-)

Με το zephyroth 10.5.2 που δοκίμασα όλα καλά μέχρι στιγμής. Επίσης iDeneb 1.3 10.5.5 κρασάρει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως λέω να βάλεις την ideneb 1.4 και να δοκιμάσεις διαδοχικά όλους τους kernels,με κάποιον θα παίζεις καλά δεν μπορεί.

Επίσης αν είναι να μείνεις με την zephyroth ξεκίνα σιγά σιγά τα updates να φτάσεις την 10.5.6 :P

 

Ή αν βαριέσαι πήγαινε στο /system/library/coreservice/SystemVersion.plist άνοιξε το και όπου 10.5.2 βάλε 10.5.6,το ilife '09 που υποτίθεται θέλει την 10.5.6 εγκαθίσταται κανονικά μετά απο αυτό,η αλλαγή όμως έγινε σε 10.5.5 απο 10.5.2 δεν ξέρω 100% ότι θα δουλέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, σκέφτομαι τελευταία την αγορά ενός netbook, και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πόσο καλά θα τρέχουν τα Leopard σε αυτό .. Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για το Dell Inspiron 9 Mini με 1.6Ghz Atom, 1 GB Ram, και 8gb SSD .. Ευχαριστώ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...