Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο με τα spoiler.  Θεωρω οτι οσον αφορα τον τωρα κυκλο δεν χρειαζονται spoiler. Δηλαδη τι κανετε? Παει Δευτερα βραδυ που ξερετε οτι εχει βγει το επεισοδιο, δεν το εχετε δει και μπαίνετε εδω να κανετε τι?

Σαφως και εδω ερχομαστε να συζητησουμε το επεισοδιο που μολις βγηκε. 

Αν δεν εχεις δει ολα τα επεισοδια και μπεις εδω θεωρω οτι σε τρωει ο κωλος σου απλα.( γενικα μιλαω οχι σε καποιον συγκεκριμενα)

Μπαινω εδω μεσα να δω σχολια και ποναει το χερι μου να ανοιγω παραθυρακια.

Τα έχουμε πει: πολλοί θέλουν απλά να δουν ένα γενικό σχόλιο πριν δουν το επεισόδιο (αν ήταν καλό ή όχι). Και δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλος κόπος να κάνεις ένα κλικ πάνω στο κουτάκι του spoiler για να το ανοίξεις ή να γράψεις [ spoiler] [/ spoiler].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Μπαινω εδω μεσα να δω σχολια και ποναει το χερι μου να ανοιγω παραθυρακια.

βαρέα κι ανθυγιεινά, α ρε εργατιά!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο με τα spoiler.  Θεωρω οτι οσον αφορα τον τωρα κυκλο δεν χρειαζονται spoiler. Δηλαδη τι κανετε? Παει Δευτερα βραδυ που ξερετε οτι εχει βγει το επεισοδιο, δεν το εχετε δει και μπαίνετε εδω να κανετε τι?

Σαφως και εδω ερχομαστε να συζητησουμε το επεισοδιο που μολις βγηκε. 

Αν δεν εχεις δει ολα τα επεισοδια και μπεις εδω θεωρω οτι σε τρωει ο κωλος σου απλα.( γενικα μιλαω οχι σε καποιον συγκεκριμενα)

Μπαινω εδω μεσα να δω σχολια και ποναει το χερι μου να ανοιγω παραθυρακια.

απλώς πες ότι τρολάρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πρεπει να χαλαρωσουμε λιγο με τα spoiler. Θεωρω οτι οσον αφορα τον τωρα κυκλο δεν χρειαζονται spoiler. Δηλαδη τι κανετε? Παει Δευτερα βραδυ που ξερετε οτι εχει βγει το επεισοδιο, δεν το εχετε δει και μπαίνετε εδω να κανετε τι? Σαφως και εδω ερχομαστε να συζητησουμε το επεισοδιο που μολις βγηκε. Αν δεν εχεις δει ολα τα επεισοδια και μπεις εδω θεωρω οτι σε τρωει ο κωλος σου απλα.(γενικα μιλαω οχι σε καποιον συγκεκριμενα)

Μπαινω εδω μεσα να δω σχολια και ποναει το χερι μου να ανοιγω παραθυρακια.

Συμφωνώ απόλυτα. Καταντάει γελοίο. Μερικά παραθυράκια έχουν μέσα μόνο υπογραφή, και τα άλλα - τα ενδιαφέροντα - δεν μπορείς να τα δεις, όχι, πρέπει να τα ανοίγεις ψάχνοντας τα ένα-ένα. Σόρι αλλά αυτό είναι   δ ι α δ ι κ α σ ί α   ο υ γ κ. 

Αν δεν αλλάξει αυτό με τα σπόιλερς θα περιοριστώ στο http://www.gtvs.gr/forums/326-Homeland-Episode-Reviews.

 

Οι κανόνες για τα spoiler είναι κοινοί για όλες τις σειρές και τις ταινίες.

Εντάξει αλλά:

στο '300' είναι σπόιλερ να πούμε για τον Εφιάλτη;

 >> 'Troy' >>      >>               >>    για τον Δούρειο Ίππο;

κλπ

 

Τα έχουμε πει: πολλοί θέλουν απλά να δουν ένα γενικό σχόλιο πριν δουν το επεισόδιο (αν ήταν καλό ή όχι). Και δε νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλος κόπος να κάνεις ένα κλικ πάνω στο κουτάκι του spoiler για να το ανοίξεις ή να γράψεις [ spoiler] [/ spoiler].

Τι λες για το παρακάτω γενικό σχόλιο, είναι Ο.Κ.;

"Πολύ καλό το Homeland 4X6! Αξίζει να το δείτε όλοι σας, όβερ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Report, λοιπόν, στο επόμενο spoiler και βλέπουμε.


Παει Δευτερα βραδυ που ξερετε οτι εχει βγει το επεισοδιο, δεν το εχετε δει και μπαίνετε εδω να κανετε τι?

Να δούμε αν αξίζει ή όχι, ξέρω γω. Γιατί αν δεν αξίζει, μπορεί να θέλουμε να περιμένουμε το επόμενο για να τα δούμε μαζί... ξέρω γω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Report, λοιπόν, στο επόμενο spoiler και βλέπουμε.

Να δούμε αν αξίζει ή όχι, ξέρω γω. Γιατί αν δεν αξίζει, μπορεί να θέλουμε να περιμένουμε το επόμενο για να τα δούμε μαζί... ξέρω γω!

Απαντώ λοιπόν στα πολλά σου ξερω γω: "Πολύ καλό το Homeland 4X6! Αξίζει να το δείτε όλοι σας, όβερ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες για το παρακάτω γενικό σχόλιο, είναι Ο.Κ.;

"Πολύ καλό το Homeland 4X6! Αξίζει να το δείτε όλοι σας, όβερ."

Ναι, μια χαρά είναι. Αν θέλεις να πεις λεπτομέρειες και να το συζητήσεις περαιτέρω με τα παιδιά που έχουν δει το επεισόδιο, βάζεις spoiler tag.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι πιο λογικο για εσας το να προσεχουν 100 ατομα που εχουν δει το επεισοδιο αντι για τον 1 που μπηκε εδω χωρις να το εχει δει?

Και στην τελικη αν θελει μια γενικη εικονα του επεισοδιου να μπει να δει βαθμο στο imdb.

 

 

Βασικα τωρα που το σκεφτομαι και το imdb την βαθμολογια του τελευταιου καθε φορα επεισοδιου θα επρεπε να την εχει σε spoiler.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε mate ντε και καλά τώρα να μην βάλεις spoiler. Και συ και άλλοι... Και δίκιο να 'χατε (που δεν), κάν' τε το γαργάρα και πατήστε το το ρημάδι, αφού βλέπετε ότι -προφανώς- χαλάει-ενοχλεί-γ@μάει πολύ κόσμο. Μην κάνετε σαν γεροπερίεργοι, 2 αριστερά κλικ υπόθεση είναι ρε mate για να εμφανιστεί το spoiler code, πόσα δευτερόλεπτα πιάνουν πια; 1; 2; Χαρά στο πράμα...

 

(Καλά για τις βαθμολογίες του imdb, δεν είναι το ίδιο αδερφέ με το να βλέπεις 2-3 γενικά σχόλια εδω μέσα. Αν έχεις πιάσει το πνεύμα των βαθμολογιώντου imdb, είναι απίθανο να δεις κανα 5άρι ή 6άρι ας πούμε σε ένα μέτριο επεισόδιο. Οι βαθμολογίες είναι αδικαιολόγητα ψηλά πολλέεεες φορές. Και συν τοις άλλοις, το σχόλιο στο forum ειναι πολύ πιο εύστοχο και χρήσιμο από έναν ξερό αριθμό.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως αυτός ο κύκλος μου αρέσει πιο πολύ από τον προηγούμενο ο οποίος είχε αναλωθεί πολυ σε οικογενειακές στιγμές με τις αχώνευτες μάνα και κόρη, 

 

Προς το παρόν έχει πιο πολύ δράση, σασπένς και plot twists. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου γενικοτερα. Και επισης δεν γραφω εδω μεσα. Απλα μπαινω να διαβασω σχολιασμο ΑΦΟΥ δω το επεισοδιο και βλεπω ολους εδω "Ε ΨΗΛΕ ΒΑΛΕ SPOILER" "ΨΗΛΕ ΤΟ SPOILER ΞΕΧΑΣΕΣ" κτλ.

Εγω σε κρισιμα επεισοδια αποφευγω να μπω twitter η facebook κτλ για να μην δω κατι σχετικο και εσεις μπαινετε σε topic που συζητανε για την σειρα? FFS.

 

Τελος παντων. Εγω σταματαω εδω. Τα ενσημα μου θελω να μου κολλησεις Thresh  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ειναι πιο λογικο για εσας το να προσεχουν 100 ατομα που εχουν δει το επεισοδιο αντι για τον 1 που μπηκε εδω χωρις να το εχει δει?

Και στην τελικη αν θελει μια γενικη εικονα του επεισοδιου να μπει να δει βαθμο στο imdb.

 

 

Επειδή δε βλέπω να τα πας καλά και με την αριθμητική, δεν παραπονιέται μόνο ένας + οι περισσότεροι έχουν βαρεθεί σε κάθε topic να λένε τα ίδια και τα ίδια για τα spoiler.

 

Εγώ π.χ. επειδή ξενέρωσα με την 3η σεζόν και θα ήθελα να είχε τελειώσει η σειρά εκεί, δεν έχω αρχίσει την 4η σεζόν γιατί θέλω να δω απόψεις για το πως κινείται. Αλλά αντί να δω απόψεις, μαθαίνω τι γίνεται, επειδή κουράζεται το χεράκι σε μερικούς και δεν μπορούν να φτιάχνουν και να ανοίγουν τα spoiler tags. Αλλά εσένα αυτό σου φαίνεται πιο λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok λοιπόν, κουρνιάστε μεσ' τα σπόιλερ αλέρτ και για εκτός, να είστε ευχαριστημένοι με κάτι τέτοια:

εχει ωραιο κωλο ομως.

Η σειρά παραείναι ενδιαφέρουσα για να συζητάμε με κουτάκια και συρτάρια.

Αντιος κι από μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...