Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σειρα βλεπουμε μωρε, τι θελατε να δειτε δλδ;

Με σειρές πάντως σαν κι αυτή (κυρίως) και το House of Cards άλλαξε τελείως το συνήθως χαμηλό επίπεδο και - όπως ξαναέγραψα - μεγάλοι σκηνοθέτες όπως ο Σκορτσέζε και ο Λαρς φον Τριερ άρχισαν ήδη να ασχολούνται με παραγωγή σειρών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα έχει χαθεί η μαγεία των δυο πρώτων σειρών που είχε όλα τα συστατικά της επιτυχίας (αμφιβολία για τα κίνητρα και τους σκοπούς του κεντρικού ήρωα, ανεκπλήρωτος έρωτας, ψυχικά διαταραγμένοι πρωταγωνιστές, θέλω vs πρέπει κλπ). Αλλά για την ώρα βλέπεται, δηλαδή, δε μου μοιάζει με ξεπέτα, δείχνει να το παλεύουν το πράγμα.

Ναι αλλα αρχίζει να κουράσει φίλε !

 

Τρεις σεζόν είδαμε την Κάρι να παλέυει με την διπολικότητα! Φτάνει.....το έβγαλε το ταλέντο της , δεν μπορώ να πω , πραγματικά την γουστάρω τρελά σαν ηθοποιό , αλλά φτάνει.

Επίσης , θέλω να δω διαφορετικά πράγματα απο το " Έχουμε ενοχες , τι να κανουμε που τους σκοτώνουμε όλους".

Θέλω να μου θυμίσει τους 2 πρώτους κύκλους , ανατροπές , παρασκήνιο , δράση τρελή , ντρόνια.......Πραγματικά μεχρι στιγμής μου θυμίζει το The good Wife....

Διαλογοι , διάλογοι , διάλογοι....

 

Ξύλο και τρομοκρατία θέλει ο λαός , όχι διαλόγους !

 

Επίσης , ας σταματήσει , όσο είναι καιρός , να είναι τόσο politically correct...ok , χοντρη , οκ , νταξει , έχει ψυχή , οκ οκ οκ......

 

Θέλω δηλαδή , να δω δράση , τρελή δράση , όχι τα ψυχολογικά του εκτελεστή......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(...) Ξύλο και τρομοκρατία θέλει ο λαός , όχι διαλόγους !

 

Θέλω δηλαδή , να δω δράση , τρελή δράση , όχι τα ψυχολογικά του εκτελεστή......

Είσαι ο ορισμός αυτών που δεν είναι το Homeland. Και από πότε ταυτίζεται το τι θέλει ο λαός με τα γούστα σου; Κι εγώ λαός είμαι και γουστάρω τρελλά να βλέπω την εσωτερική πάλη και τα διλλήματα των ανθρώπων. Αν θέλεις πιστολίδι και ξύλο, υπάρχουν σειρές -ων ουκ έστιν αριθμός - να παρακολουθήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως τα 2 πρωτα επεισοδια μου αρεσαν παρα πολυ.Αυτο ειναι το Homeland , αυτη ειναι η Καρι , δεν καταλαβαινω τι λενε τα παιδια απο πανω ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να μου θυμίσει τους 2 πρώτους κύκλους , ανατροπές , παρασκήνιο , δράση τρελή , ντρόνια.......Πραγματικά μεχρι στιγμής μου θυμίζει το The good Wife....

 

Που ειναι ειναι το κακο που σου θυμιζει την καλυτερη σειρα που παιζεται τα τελευταια χρονια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ο ορισμός αυτών που δεν είναι το Homeland. Και από πότε ταυτίζεται το τι θέλει ο λαός με τα γούστα σου; Κι εγώ λαός είμαι και γουστάρω τρελλά να βλέπω την εσωτερική πάλη και τα διλλήματα των ανθρώπων. Αν θέλεις πιστολίδι και ξύλο, υπάρχουν σειρές -ων ουκ έστιν αριθμός - να παρακολουθήσεις.

 

Ειδικά ο πρώτος κύκλος , ήτανε γεμάτος αγωνία...εδώ συζητάγαμε προσπαθωντας να βρούμε τι έχει παιχτεί / τι θα παιχτεί.....

Γούστ είναι αυτά , όταν είπα ξύλο και τρομοκρατία εννοούσα δράση που θα με κρατάει στην τσίτα , και θα με κάνει να περιμένω με αγωνία το επόμενο επεισόδιο.......

 

Που ειναι ειναι το κακο που σου θυμιζει την καλυτερη σειρα που παιζεται τα τελευταια χρονια?

 

Δεν θα διαφωνήσω ότι είναι απο τις κορυφαίες , αλλά εγώ δεν θέλω διαλογους , θέλω γαμημένη δράση , αγωνία , κίνδυνο.....Ότι περιέγραψα παραπάνω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα "ορκιστει" οτι, ελλειψει μπροντι, δε θα το δω. τελικα το ξεκινησα και μεχρι στιγμης δεν το εχω βαρεθει, παροτι το 3ο επεισοδιο ηταν λιγο φιλλερ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα "ορκιστει" οτι, ελλειψει μπροντι, δε θα το δω. τελικα το ξεκινησα και μεχρι στιγμης δεν το εχω βαρεθει, παροτι το 3ο επεισοδιο ηταν λιγο φιλλερ..

 

Θα διαφωνήσω εδώ, καθώς θεωρώ ότι μπήκαν όλες οι βάσεις για την συνέχεια της σειράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω εδώ, καθώς θεωρώ ότι μπήκαν όλες οι βάσεις για την συνέχεια της σειράς.

καταλαβαινω τι εννοεις, αλλα θα μπορουσαν να εχουν ριξει λιγο νωριτερα το τελειωμα του επεισοδιου αν ηθελαν να μη θεωρηθει τοσο filler, imho...

 

συμφωνω οτι αρχιζει και αποκτα ενδιαφερον με βαση τα τελευταια γεγονοτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...