Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η αγορά/ενοικίαση ταινιών στο ελληνικό iTunes Store


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελληνικούς υπότιτλους θα έχει;

 

Τόσο οι αγορασμένες όσο και οι προς ενοικίαση.

 

 

Πάντως, εάν δεν είναι με streaming οι ενοικιασμένες... τίποτα βράδια που θα θέλω να δω καμία ταινιούλα ψήνομαι να ενοικιάσω, έστω και 3 Ε, αντί να τρέχω 8 χλμ μακριά να βρω το Video Club, να ψάχνω parking, να ντύνομαι για να βγω, να γυρνάω σπίτι, να ξεντύνομαι και να βάζω την ταινία να την δω. Βέβαια.. παίζουν και τα torrent... αλλά σε κάποιες ταινίες είναι πλέον ξενέρωμα να ψάχνω τον κατάλληλο υπότιτλο, που να είναι συγχρονισμένος, και να βλέπω την μισή ταινία πιο πριν για να τσεκάρω εάν είναι ΟΚ οι υπότιτλοι και να μην ξενερώσω όταν την βλέπω.

 

Οπότε, όλο το παραπάνω το πληρώνω 3Ε και να έχω κάτι που δουλεύει κατευθείαν στο σπίτι μου, όποτε το θέλω εάν το θέλω.

 

υπάρχουν προγράμματα που συγχρονίζουν τους υπότιτλους εύκολα, διαλέγεις απλά ποσα δευτερόλεπτα και εκατοστά θέλεις να παιχτούν πχ αν πρώτα μιλάει ο ηθοποιός και μετά από 2 δευτερα βγαίνει ο υπότιτλος το βάζεις με μια κινήσει να καθυστερήσει όλους τους διαλογους κατά 2 δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα ξέρω τα προγράμματα για να βρίσκεις και να βάζεις υπότιτλους... αλλά μάλλον δεν διαβάζετε τι γράφω.

 

Είπα ότι όλα αυτά θέλουν να τα συγχρονίσεις συν το γεγονός ότι οι υπότιτλοι χάνουν ακόμα και εάν είναι συγχρονισμένοι σε κάποιες φάσεις. Δεν είμαι, πλέον, σε φάση να κάθομαι να βλέπω την μισή ταινία για να δω εάν θα χάσει κάπου ο υπότιτλος ή να σηκώνομαι να διορθώνω λίγο τον συγχρονισμό κτλ.

 

Έτσι, εάν είναι με το πάτημα ενός κουμπιού, στο σπίτι μου, χωρίς να βγω έξω, χωρίς να οδηγήσω αμάξι, χωρίς να ντυθώ, να ξεντυθώ, να φάω κρύο ή/και βροχή, να ψάχνομαι να δω ποιος ρημαδουπότιτλος είναι αυτός που ταιριάζει με την έκδοση της ταινίας που έχω κατεβάσει, μετά να ψάχνομαι να δω εάν είναι οκ ο υπότιτλος και δεν χάνει από τα μισά και πέρα ή σε σκηνές που δεν υπήρχαν στην έκδοση στην οποία φτιάχτηκαν οι υπότιτλοι και ό,τι άλλο έκανα κάθε φορά που ήθελα να δω ταινία να το αποφύγω με 3Ε, εγώ θα τα δώσω όποτε γουσταρίσω να δω ταινιούλα σπιτάκι μου.

 

Να συμπληρώσω..

 

Εύκολα είναι τα πάντα ΕΑΝ ασχοληθείς μαζί τους. Εγώ βαριέμαι και ξενερώνω να ασχολούμαι να set-άρω πλέον τις ταινίες για να τις δω. Θέλω να πατάω ένα κουμπί να είναι όλα ΟΚ. 3Ε για αυτό εγώ τα δίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δουλεύει... Καιρός ήταν!

 

Αλλά το conversion απο δολάρια σε ευρώ κι εμένα δε μου άρεσε καθόλου! Παρόλο που είμαι υποστηρικτής της apple αυτο νομίζω πως είναι μεγάλο φάουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δουλεύει... Καιρός ήταν!

 

Αλλά το conversion απο δολάρια σε ευρώ κι εμένα δε μου άρεσε καθόλου! Παρόλο που είμαι υποστηρικτής της apple αυτο νομίζω πως είναι μεγάλο φάουλ.

καλά αυτό είναι κοινή πολιτική σε όλα σχεδόν τα ψηφιακά ήδη δεν έχει να κάνει με την apple μονο...

 

Τα βιντεοπαιχνίδια την ίδια τιμή δεν έχουν? πχ στο steam 49$ το X game στην αμερική 49 ευρώ εδωπέρα... (βεβαια εγώ βάζο proxy και χρεώνομε με τιμές αμερικής :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από μια ματιά που έριξα δεν είναι όλες για ενοικίαση αλλά μερικές είναι μόνο για αγορά.Επίσης δεν έχει τόσο μεγάλη ποικιλία ακόμα και λίγες είναι σε HD.

 

Δεν είδα επίσης να έχουν ελληνικούς υπότιτλους αλλά απλά ίσως να μη το λέει και αν τις κατεβάσεις να έχουν.

 

Γενικά καλή κίνηση αλλά οι τιμές όπως ήδη ειπώθηκε είναι χάλια.Αντί να νοικιάσω μια ταινία με 3€ βάζω άλλα τόσα και παίρνω μια συνδρομή στο Filesonic και κατεβάζω 100 ταινίες να δω.Ειδικά αν δεν έχουν και ελληνικούς υπότιτλους που για κάποιους ίσως είναι από τους λόγους που θα το προτιμήσουν τότε ακόμα χειρότερα.

 

Αν είχε μεγαλύτερη ποικιλία και ήταν με συνδρομή του τύπου 5€-10€ το μήνα και δες ότι θες τότε θα το χρησιμοποιούσα σίγουρα.Τώρα με τίποτα.Ίσως μια φορά για δοκιμή.

Επεξ/σία από Merdock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να νοικιάσω μια ταινία με 3€ βάζω άλλα τόσα και παίρνω μια συνδρομή στο Filesonic Και κατεβάζω 100 ταινίες να δω

 

και γιαυτο καποια στιγμη θα το ξεσχισουν στις μηνυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στο Description δεν είδα να λέει τίποτα για Ελληνικούς υπότιτλους,

ούτε στο trailer που έβαλα είχε,έτσι και δεν έχουν Ελληνικούς

υπότιτλους είναι για πέταμα και βιαστική κίνηση από την Apple,

πράγμα που δεν το συνηθίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο τσιμπημένες είναι οι τιμές. Αν ήταν πχ. η ενοικίαση 1.49 θα ήταν πιο λογικό. Μια μείωση 50% δηλαδή.

 

Από την άλλη εντάξει, εμπλέκεται η apple στο παιχνίδι. Να μην είναι όλα υπερτιμημένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι εξελισσόμαστε και συνέχεια χάνουμε.. Χάνουμε ποιότητα ζωής, ποιότητα γενικότερα, χάνουμε χρήματα υποτίθεται στον βωμό της τεχνολογίας και του Must..

Αναρωτηθείτε πόσο καιρό έχετε ν'ακουσετε Hi_fi Ηχο π.χ Υπάρχουν παιδιά 15χρονα που δεν τον γνώρισαν καν ακόμα..

Μια απ'αυτες τις αισχροκερδής μπούρδες είναι και αυτό απομονώσου μόνος σου σε μια οθόνη 2" - 10" και δες ταινία.. Υποτίθεται.. Πλήρωσε την σε ευρώ ακριβότερα απ'οτι σε δολάρια ενώ η ισοτιμία είναι διαφορετική να σας τον πιάσουμε ακόμα μια φορά κιόλας.

Ίσως επειδή είμαι μεγαλύτερος το ποτήρι μου της υπομονής με αυτούς τους αδίστακτα αισχροκερδής τύπους έχει ξεχειλίσει..

Εγώ προσωπικά δεν θα τους κάνω την χάρη.(και ας είμαι κάτοχος iPhone 4)

Την Τεχνολογία θα την χρησιμοποιήσω όσο δεν υποβαθμίζει ποιοτικά την ζωή μου.. Και αυτό δεν μ'εμποδιζει να είμαι στην αιχμή..

Υπάρχουν γεγονότα που κάνουν ακριβώς το ίδιο,και δεν περνάνε άμεσα από το χέρι μου να τ'αλλαξω.Ας αλλάξω αυτά που άμεσα μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι εξελισσόμαστε και συνέχεια χάνουμε.. Χάνουμε ποιότητα ζωής, ποιότητα γενικότερα, χάνουμε χρήματα υποτίθεται στον βωμό της τεχνολογίας και του Must..

Αναρωτηθείτε πόσο καιρό έχετε ν'ακουσετε Hi_fi Ηχο π.χ Υπάρχουν παιδιά 15χρονα που δεν τον γνώρισαν καν ακόμα..

Μια απ'αυτες τις αισχροκερδής μπούρδες είναι και αυτό απομονώσου μόνος σου σε μια οθόνη 2" - 10" και δες ταινία.. Υποτίθεται.. Πλήρωσε την σε ευρώ ακριβότερα απ'οτι σε δολάρια ενώ η ισοτιμία είναι διαφορετική να σας τον πιάσουμε ακόμα μια φορά κιόλας.

Ίσως επειδή είμαι μεγαλύτερος το ποτήρι μου της υπομονής με αυτούς τους αδίστακτα αισχροκερδής τύπους έχει ξεχειλίσει..

Εγώ προσωπικά δεν θα τους κάνω την χάρη.

Την Τεχνολογία θα την χρησιμοποιήσω όσο δεν υποβαθμίζει ποιοτικά την ζωή μου.. Και αυτό δεν μ'εμποδιζει να είμαι στην αιχμή..

Υπάρχουν γεγονότα που κάνουν ακριβώς το ίδιο,και δεν περνάνε άμεσα από το χέρι μου να τ'αλλαξω.Ας αλλάξω αυτά που άμεσα μπορώ.

 

Ειμαι αναγκασμενος να συμφωνησω σε οσα λες και με το παραπανω κιολας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα οι τιμες ειναι οντως εκτος πραγματικοτητας. Νταξ βεβεαια τωρα θα μου πεις αυτοι ετσι θελουν κ τις πλασαρουν κ καλα κανουν κ ξερουν οτι θα πιασει κ ολας. Για μας μιλαμε τωρα που δεν ειμαστε απο αλλο πλανητη.

 

Και φιλε timonkaipumba τα πραγματα δεν ειναι οπως τα περιγραφεις οσο αφορα τις ταινιες και τους υποτιτλους. Για την ιδια ταινια στα τορρενταδικα υπαρχουν δεκαδες εκδοσεις, αναλογα με το ποιος τις ριπαρε. Ειδικα στους ξενουν τρακερς θα βρεις τουλαχιστον 5-10 διαφορετικες εκδοσεις τις ιδιας ταινιας. Αν κατεβαζεις υποτιτλους για αλλη εκδοση και πρεπει να τους συγχρονισεις μονος σου, τοτε το λαθος ειναι δικο σου, οχι των υποτιτλων :)

Μπες λοιπον πρωτα στο subs4free, βρες υποτιτλο για την ταινια που θες και μετα κατεβασε απλα απο ενα τορρενταδικο την ιδια εκδοση ταινιας. Προσωπικα ποτε δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με το να βρω σωστους υποτιτλους σε πανω απο 5 λεπτα για ταινια που θελω να δω. Φυσικα βεβαια υπαρχουν και τα ελληνικα τορενταδικα που ο,τι ταινια θα κατεβασεις θα εχει και τους υποτιτλους ετοιμους μεσα. Οποτε ετσι κ αλλιως με ενα κλικ θα την δεις ειτε την χρυσοπληρωσεις απο itunes ειτε την κατεβασεις μονος σου.

Μην μας πιανουν και κοροιδα οι γερολυκοι του ειδους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα τους κάνω την χάρη.(και ας είμαι κάτοχος iPhone 4)

 

το ίδιο ακριβώς έπαθες όμως με το iphone 4. Το παραπλήρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...