Προς το περιεχόμενο

Carrefour tablet CT1002 και CT704


alexpen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση αλλα μόλις πάω να το κατεβάσω και κάνει αναγνώρηση συσκευής μου λεει ότι το ταμπλετ μου δεν είναι συμβατό..αν και μπαίνει στο youtube κανονικά απο τον browser δεν ανοιγει τα swf αρχεια στα άλλα site,φανταζεσαι μήπως το γιατί;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση αλλα μόλις πάω να το κατεβάσω και κάνει αναγνώρηση συσκευής μου λεει ότι το ταμπλετ μου δεν είναι συμβατό..αν και μπαίνει στο youtube κανονικά απο τον browser δεν ανοιγει τα swf αρχεια στα άλλα site,φανταζεσαι μήπως το γιατί;;;

Έχεις την εργοστασιακή rom ή έβαλες την ICS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εργοστασιακή...αλλα τώρα ποια έχω τεράστιο ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

 

Πριν 7 μέρες αγόρασα το συγκεκριμένο ταμπλετ ct 1002 απο τα καρφουρ, έχοντας διαβάσει όλα τα άρθρα σχετικά με την συσκεύη αποφάσισα να ακολουθήσω κάποιες οδηγίες για update στο market και κατέβασα τa αρχείa. Αφου το έκανα extract και μου εβγαλε και ενα προβληματακι σχετικα με corrupted αρχείο, ακολούησα πιστα τα βήματα και το εκανα upgrade εκανε restart και κατα την επανεκινηση μου εμφανισε κατι μηνηματα σαν σε περιβαλον msdos, ελεγε και για κατι failure,εκανε ξανα ρεσταρτ και απο τοτε κολαει στην αρχικη μπλε οθόνη που λεει touch tablet και δεν προχωράει άλλο. Ουτε restart κάνει αν δεν το κάνω reset με την βελόνα!!!! Εχω πελαγώσει μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ?????????

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εργοστασιακή...αλλα τώρα ποια έχω τεράστιο ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!

 

Πριν 7 μέρες αγόρασα το συγκεκριμένο ταμπλετ ct 1002 απο τα καρφουρ, έχοντας διαβάσει όλα τα άρθρα σχετικά με την συσκεύη αποφάσισα να ακολουθήσω κάποιες οδηγίες για update στο market και κατέβασα τa αρχείa. Αφου το έκανα extract και μου εβγαλε και ενα προβληματακι σχετικα με corrupted αρχείο, ακολούησα πιστα τα βήματα και το εκανα upgrade εκανε restart και κατα την επανεκινηση μου εμφανισε κατι μηνηματα σαν σε περιβαλον msdos, ελεγε και για κατι failure,εκανε ξανα ρεσταρτ και απο τοτε κολαει στην αρχικη μπλε οθόνη που λεει touch tablet και δεν προχωράει άλλο. Ουτε restart κάνει αν δεν το κάνω reset με την βελόνα!!!! Εχω πελαγώσει μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ?????????

Ευχαριστώ πολύ

http://fr.packupload.com/6KRRJU37YUH

Κατέβασε αυτή την Rom.(πράσινο κουτί αριστερά είναι το download)

Κάνε extract τα αρχεία στην sd και μετά την βάζεις στο τάμπλετ.

Άνοιξε το τάμπλετ πατώντας ταυτόχρονα το power και το volume+.

Θα σε πάει σ ένα menu που η πρώτη επιλογή λέει "reboot system now".

Με το volume+ μπορείς να πλοηγηθείς στο menu και με το volume- να επιλέξεις.

 

Ακολούθεις τα εξής βήματα:

1. Επιλέγεις "wipe media partition" και πατάς yes.

2. Επιλέγεις "wipe cache partition" και πατάς yes.

3. Επιλέγεις "wipe data/factory reset" και πατάς yes.

4. Επιλέγεις "apply update from sdcard" και πατάς yes.

5. Βρίσκεις στην λίστα "update.zip" και το επιλέγεις.

6. Και τέλος επιλέγεις "reboot system now"

 

Πιστεύω πως τώρα θα σου ανοίξει κανονικά. Σε περίπτωση που δεν έχει πάλι το Market μην σ ανησυχεί θα το περάσουμε μετά.

Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός. Ότι απορία ή προβλημα έχεις στείλε μου για να σε βοηθήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://fr.packupload.com/6KRRJU37YUH

Κατέβασε αυτή την Rom.(πράσινο κουτί αριστερά είναι το download)

Κάνε extract τα αρχεία στην sd και μετά την βάζεις στο τάμπλετ.

Άνοιξε το τάμπλετ πατώντας ταυτόχρονα το power και το volume+.

Θα σε πάει σ ένα menu που η πρώτη επιλογή λέει "reboot system now".

Με το volume+ μπορείς να πλοηγηθείς στο menu και με το volume- να επιλέξεις.

 

Ακολούθεις τα εξής βήματα:

1. Επιλέγεις "wipe media partition" και πατάς yes.

2. Επιλέγεις "wipe cache partition" και πατάς yes.

3. Επιλέγεις "wipe data/factory reset" και πατάς yes.

4. Επιλέγεις "apply update from sdcard" και πατάς yes.

5. Βρίσκεις στην λίστα "update.zip" και το επιλέγεις.

6. Και τέλος επιλέγεις "reboot system now"

 

Πιστεύω πως τώρα θα σου ανοίξει κανονικά. Σε περίπτωση που δεν έχει πάλι το Market μην σ ανησυχεί θα το περάσουμε μετά.

Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστικός. Ότι απορία ή προβλημα έχεις στείλε μου για να σε βοηθήσω.

Καταρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω καθώς είσουν ο μόνος που πραγματικά με βοήθησε και εκτός αυτού απάντησες άμεσα!!!Οτι και να πω είναι λίγο φίλε μου! Ευχαριστώ και πάλι!!!

Το tablet ζωντάνεψε ξανά!!!

Ανοιξε στα γαλλικά νομίζω αλλά το άλλαξα γλώσσα, δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά!!!

2 παρατηρήσεις που έχω είναι ότι το μαρκετ δεν το βλέπω και πάλι, έχει το getjar και στα φλασ αρχεία των site δεν τα ανοίγει και πάλι, χρειάζεται να κατεβάσω καποιον άλλον browser??

Και τέλος αν θεωρητικά πούμε να έχουμε καβάντζα την αρχική έκδοση της rom υπάρχει τρόπος να την βρούμε???

Και πάλι φίλε μου σε θερμοευχαριστώ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν θέλω να σε ευχαριστήσω καθώς είσουν ο μόνος που πραγματικά με βοήθησε και εκτός αυτού απάντησες άμεσα!!!Οτι και να πω είναι λίγο φίλε μου! Ευχαριστώ και πάλι!!!

Το tablet ζωντάνεψε ξανά!!!

Ανοιξε στα γαλλικά νομίζω αλλά το άλλαξα γλώσσα, δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά!!!

2 παρατηρήσεις που έχω είναι ότι το μαρκετ δεν το βλέπω και πάλι, έχει το getjar και στα φλασ αρχεία των site δεν τα ανοίγει και πάλι, χρειάζεται να κατεβάσω καποιον άλλον browser??

Και τέλος αν θεωρητικά πούμε να έχουμε καβάντζα την αρχική έκδοση της rom υπάρχει τρόπος να την βρούμε???

Και πάλι φίλε μου σε θερμοευχαριστώ!!!!!!

Να σαι καλά φίλε μου! Σε καταλαβαίνω γιατί κ γω με αυτό το τάμπλετ πρωτοέμαθα για το android οπότε καταλαβαίνεις τι ήττες έχω φάει.

Αυτή η Rom είναι η εργοστασιακή η οποία έχει ελαφρώς πειραχτεί οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

http://fr.packupload.com/VGNJHXU9OC3 σ αυτό το link είναι το market

http://4tjtri.1fichier.com/ σ αυτό το link είναι για να κάνεις την συσκευή σου root (προαιρετικό).

Κατεβάζει τα .zip αρχεία και τα βάζεις στην sd σου χωρίς να τα αποσυμπιέσεις.

Βάζεις την sd στο τάμπλετ σου και με την εφαρμογή upgrade επιλέγεις τα .zip και τα κάνεις install.

To tablet θα κάνει reboot και όταν ανοίξει θα χει εγκατεστημένο το market ή θα είναι root αντίστοιχα.

Αφού εγκαταστήσεις το market κατέβασε το adobe flash για να βλέπεις τα .swf στον browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε μου! Σε καταλαβαίνω γιατί κ γω με αυτό το τάμπλετ πρωτοέμαθα για το android οπότε καταλαβαίνεις τι ήττες έχω φάει.

Αυτή η Rom είναι η εργοστασιακή η οποία έχει ελαφρώς πειραχτεί οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

http://fr.packupload.com/VGNJHXU9OC3 σ αυτό το link είναι το market

http://4tjtri.1fichier.com/ σ αυτό το link είναι για να κάνεις την συσκευή σου root (προαιρετικό).

Κατεβάζει τα .zip αρχεία και τα βάζεις στην sd σου χωρίς να τα αποσυμπιέσεις.

Βάζεις την sd στο τάμπλετ σου και με την εφαρμογή upgrade επιλέγεις τα .zip και τα κάνεις install.

To tablet θα κάνει reboot και όταν ανοίξει θα χει εγκατεστημένο το market ή θα είναι root αντίστοιχα.

Αφού εγκαταστήσεις το market κατέβασε το adobe flash για να βλέπεις τα .swf στον browser.

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι φίλε μου. Ολα οκ με το μάρκετ, με το root δεν το γνωρίζω τι είναι για αυτό και το άφησα....

Να΄σαι καλα και πάλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα

Επειδή μ ενδιαφέρει να το αγοράσω μόνο και μόνο για εφαρμογες τύπου Skype, μπορείς να μου πεις αν η καμερα είναι της προκοπής;;

 

Εχω κανει ναι! Η αληθεια ειναι ομως οτι κολλαει συχνα και σε μενα μετα το login. :mad:

Παντως ναι, μπορεις να κανεις βιντεοκληση (το εχω κανει δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα έπαψα να είμαι χρήστης του CT1002. Είχα πρόβλημα με την μπαταρία και το γύρισα πίσω μετά από 10 μήνες. Ευτυχώς επειδή δεν είχαν απόθεματα πήρα τα χρήματα μου πίσω. Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία, ήταν ότι πρέπει για να μάθω το android και δεν μετανιώνω ούτε λεπτό που το αγόρασα. Όποιος έχει πρόβλημα με το tablet του και θέλει να το επιστρέψει δεν έχει παρά να εγκαταστήσει την εργοστασιακή ROM και δεν θα χει πρόβλημα με την εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά επειδή έψαξα πάνω σε αυτό το θέμα,και είδα οτι έχετε και άτομα με τα οποία έχουν μείνει ευχαριστημένα.

 

Το κόστος που υπάρχει τώρα πιο είναι και αξίζουν πλεόν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που με απασχολεί... αγόρασα κι εγώ αυτό το tablet (ct1002) και μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημένος... ήθελα να ρωτήσω... τί καθαριστικά χρησιμοποιείτε για να καθαρίσετε την οθόνη? Χθες χρησιμοποίησα ένα μπουκαλάκι (το έχω 2-3 χρόνια) http://styh.en.alibaba.com/productshowimg/201166612-200009344/YH_666_LCD_cleaner.html και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να επηρεάσει τα φίλτρα της οθόνης... είναι ακίνδυνο? Σε περίπτωση που κάνει ζημιά, πως μπορώ να το γνωρίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σήμερα έπαψα να είμαι χρήστης του CT1002. Είχα πρόβλημα με την μπαταρία και το γύρισα πίσω μετά από 10 μήνες. Ευτυχώς επειδή δεν είχαν απόθεματα πήρα τα χρήματα μου πίσω. Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία, ήταν ότι πρέπει για να μάθω το android και δεν μετανιώνω ούτε λεπτό που το αγόρασα. Όποιος έχει πρόβλημα με το tablet του και θέλει να το επιστρέψει δεν έχει παρά να εγκαταστήσει την εργοστασιακή ROM και δεν θα χει πρόβλημα με την εγγύηση.

 

οταν λες προβλημα με την μπαταρια τι εννοεις συγκεκριμενα;η εργοστασιακη ρομ που εβαλες ποια ειναι;γιατι κατι κολπακια με τη μπαταρια μου κανει και μενα και ελεγα να το πουλησω αλλα αν γινεται ετσι και παιρνεις λεφτα στο χερι το προτιμω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες προβλημα με την μπαταρια τι εννοεις συγκεκριμενα;η εργοστασιακη ρομ που εβαλες ποια ειναι;γιατι κατι κολπακια με τη μπαταρια μου κανει και μενα και ελεγα να το πουλησω αλλα αν γινεται ετσι και παιρνεις λεφτα στο χερι το προτιμω...

http://minus.com/lIUCKWKjJjFF1 εδώ είσαι! εμένα φόρτιζε 100% και μόλις το έβγαζα από την φορτίση είχε 0%. όταν εκανε επανεκκινηση παλι δεν κραταγε την μπαταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...