Προς το περιεχόμενο

Carrefour tablet CT1002 και CT704


alexpen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέτα από διαφορα τεστ και δοκιμές ρομ, αυτή που έχει κερνελ 3.0 δηλαδή 8c / 8b μακράν καλύτερή και πιο σταθερή από τις νεότερες με τον παλιότερο πυρήνα.επίσης Μονό σ αυτές έχω πλήρη πρόσβασή στο μάρκετ σε όλα τα απαιτητικά παιχνίδια και εφαρμογές...<br><br>

Sent from my CT1002 using Insomnia

Επεξ/σία από kalampakas.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 309
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

η οδηγία δεν ειναι υποχρεωτική. οποιος θελει δινει 1. το carrefour εδινε παλια 2 σε οτι πουλαγε (και στις αλλες μαρκες)

αλλα το έκοψε sad.gif

τυπωμενο λεει τπτ για 2χρονια?μπορεί και να εχει. στην ουσια την εγγυηση πληρωνεις σε σχεση με του eBay.

Ασχετο αλλα αυτο που εγραψες με τσιγκλησε λιγο γιατι θυμαμαι στα carrefour εχω παρει κατι ηλεκτρικες συσκευες και ειχαν 2 χρονια.και αυτο φετος το καλοκαιρι μου φαινεται.Τελος παντων εψαξα να βρω κατι εστω και καθυστερημενα και ελπιζω αν οφελησει κανεναν μονο καλο θα κανω.

Αυτο το αντεγραψα απο ενα μπλογκ στο pcw.

 

Το "ευαγγέλιο" για τα δικαιώματα του καταναλωτή είναι ο νόμος 2251 του 1994, όπου ορίζονται αρκετά από τα βασικά μας δικαιώματα. Δυστυχώς, ο εν λόγω νόμος δεν αναφέρεται ρητά και κατηγορηματικά στη διάρκεια των εγγυήσεων (παρά το γεγονός ότι περιγράφει αρκετές λεπτομέρειες γύρω από αυτές). Αυτό το πρόβλημα όμως, το έχει ήδη αντιμετωπίσει από το 1999 με τη σχετική οδηγία της (0044/1999, L-171 "Πτυχές πώλησης εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών") η Ευρωπαϊκή Ένωση. Η οδηγία αυτή, λίγα χρόνια αργότερα, και συγκεκριμένα από τον Αύγουστο του 2002, εναρμονίστηκε με το Ελληνικό δίκαιο και πλέον, αποτελεί νόμο του Αστικού Κώδικα (νόμος 3043 του 2002). Στον νόμο 3043 λοιπόν, αναφέρεται ξεκάθαρα ότι "τα δικαιώματα του αγοραστή λόγω πραγματικού ελαττώματος ή έλλειψης συνομολογημένης ιδιότητας παραγράφονται μετά την πάροδο πέντε ετών για τα ακίνητα και δύο ετών για τα κινητά". Η διετία λοιπόν είναι το ελάχιστο που ορίζει ο νόμος, ο οποίος μάλιστα έρχεται να συμπληρώσει τον ελλιπή 2251, αλλάζοντας το άρθρο 5 ("Πώληση καταναλωτικών αγαθών και εγγυήσεις") και συμπληρώνοντας μεταξύ άλλων, τη "μαγική" φράση στην παράγραφο 5: "Σε κάθε περίπτωση επιφυλάσσεται η εφαρμογή των διατάξεων του Αστικού Κώδικα για την ευθύνη του πωλητή για πραγματικά ελαττώματα ή έλλειψη συνομολογημένων ιδιοτήτων. Εκ των προτέρων παραίτηση του καταναλωτή από την προστασία του κατά τις διατάξεις αυτές είναι άκυρη." Μετά και από αυτές τις διευκρινίσεις λοιπόν, κανείς δεν μπορεί πλέον να κρυφτεί, και το δίκιο είναι ξεκάθαρα με το μέρος του καταναλωτή. Τι κάνουν οι κατασκευαστές και τα διάφορα καταστήματα; Μιλώντας με το Ινστιτούτο Καταναλωτών (ΙΝΚΑ, τηλ. 210-9577 877 έως 9), έμαθα ότι αρκετοί περιμένουν μία επίσημη διαμαρτυρία (ο καταναλωτής ενημερώνει το ΙΝΚΑ και το τελευταίο προχωρά στη διαμαρτυρία), προκειμένου να δώσουν εντέλει στον καταναλωτή αυτά που δικαιούται, ενώ τα δικαστήρια έχουν ήδη αποφανθεί υπέρ των καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Λοιπόν, μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα: όταν βάζω ακουστικά στην ταμπλέτα, παίζει μόνο το ένα κανάλι από τα ακουστικά. Προφανώς, κάποιο πρόβλημα στο φις των ακουστικών. Τίποτα ιδέες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλημέρα, μια μικρή βοήθεια.. απο που μπορώ να βρώ την ICS 4.0.3 , και τι γίνεται με το Google play store ? απο που κατεβάζει apps το "#$^&^&" ?? 

Ευχαριστώ !  


Μέτα από διαφορα τεστ και δοκιμές ρομ, αυτή που έχει κερνελ 3.0 δηλαδή 8c / 8b μακράν καλύτερή και πιο σταθερή από τις νεότερες με τον παλιότερο πυρήνα.επίσης Μονό σ αυτές έχω πλήρη πρόσβασή στο μάρκετ σε όλα τα απαιτητικά παιχνίδια και εφαρμογές...<br><br>
Sent from my CT1002 using Insomnia

και που την βρίσκουμε ? PLSS!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, με το tablet ct1002 ειχα γραψει ενα κωδικο σε μια εγγραφη στο youtube.

Ειχα γραψει πρωτα την πανω σειρα με τους αριθμους και μετα την απο κατω σειρα με τα συμβολα.

Πριν ενα χρονο εδωσα το ct1002.

Τωρα παω να γραψω τον ιδιο κωδικο με ενα αλλο tablet απ' το πλαισιο, και μου λεει λαθος.

Μαλον το καινουργειο πληκτρολογειο εχει αλλα συμβολα.

Αν μπορει κανεις να μου πει τη σειρα με τα συμβολα απ' το παλιο, θα με βοηθουσε πολυ.

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από Κολιγλιατης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...