Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο ρε νενι μου θυμίζεις  ταινιαρες που ειχα δει πριν 20/25 χρονιά και τις ξαναβλεπω ευχαρίστως !

προχθές έβαλα την απόδραση απο την νέα Υόρκη , προσεχώς θα βάλω το thing και θυμήθηκα και αυτην την ταινιαραl που θα την χτυπήσω οπωσδήποτε μια απο αυτες τις μερες !!

 

Μέγα φόλα το thing του '11

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικά και θα σας φανούν γελοία τα εφέ αφού έχουμε συνηθίσει σε πολύ πιο αληθοφανή τέρατα σε horror movies τα τελευταία χρόνια

 

 

οπως;

Την εξηγηση την εδωσα.

 

-----

 

Hidden (2015) http://www.imdb.com/title/tt2131532/

 

Θεε μου....

Βγηκαν τα δυο αδερφακια απο το πανεπιστημιο και αποφασισαν να το παιξουν και αυτοι καλλιτεχνες (εχει πολλους η εποχη μας). Μιλαω για τον σκηνοθετο και τον συγγραφεα.

Προφανεστατα οι τυποι ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ πως ειναι να ζεις σε μια τετοια κατασταση και πως αλλαζει η ανθρωπινη συμπεριφορα σε τετοιες συνθηκες.

Συν ολα τα κλισέ που θα μπορουσες να φανταστεις.

 

0/10 απο εμενα. Οποιαδηποτε ταινια προσβαλει την κατανοηση μου θα περνει ΜΗΔΕΝ.

 

η ειρωνια στην κριτικη σου;

τα δυο αδερφακια ειναι πισω απο το δημοφιλεστατο tv show Stranger Things, το οποιο εχει εξυμνηθει απο κριτικους και κοινο, και ειναι αυτη την στιγμη απο τα πιο καυτα ονοματα στο Hollywood.

τωρα ετοιμαζουν την δευτερη σεζον του..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνέχεια με Carpenter:

 

The Thing (1982)

Φυσικά και θα σας φανούν γελοία τα εφέ αφού έχουμε συνηθίσει σε πολύ πιο αληθοφανή τέρατα σε horror movies τα τελευταία χρόνια. Αν το προσπεράσετε αυτό όμως και επικεντρωθείτε στην σκηνοθεσία, στο σενάριο, στην ατμόσφαιρα, στην μουσική τότε θα μπορέσετε να απολαύσετε την ταινία [ή και όχι :P γούστα είναι αυτά]. Εμένα μου άρεσε και με το παραπάνω!

 

9/10, respecting the classics and learning from them

Δεν εχει  καμμια σχεση το the thing  με τα σκουπιδια τα θριλερ της σειρας  που βλεπουνε, ειναι σταθμος για το ειδος .

Μπραβο Νενια !

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα και τα εφέ δε με χάλασαν. Αν και φυσικά τα δυνατά σημεία της ταινίας είναι άλλα.

 

Ουτε εμένα, μια χαρά τρομακτικά μου είχαν φανεί, σε αντίθεση με τη πλειοψηφία των cgi τεράτων που βλέπουμε σε σημερινές ταινίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Σωστός.

 

Το The Thing που βγήκε το '11 τό'χει δει κανείς; Να μπω στον κόπο ή μπαααα;

το the thing του 2011 ειναι prequel , δηλαδη εξιστορει τι εγινε πριν φτασουν σε αυτους οι σκανδιναβοι με τα σκυλια που μετεφεραν το thing . δεν ειναι κακο , αλλα δεν ειναι και το the thing του 82 , του λειπει η ατμοσφαιρα , και το παρακανουν λιγο με τα κατα την γνωμη μου πιο αχαρα εφε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Neon Demon

Αν και είμαι από τους λίγους που λάτρεψαν το Only God Forgives και περίμενα με μεγάλη ανυπομονησία το νέο πόνημα του Ρεφν, δυστυχώς δεν ενθουσιάστηκα στην πρώτη θέαση. Εικαστικά και μουσικά άψογο αλλά δε άγγιξε τη ψυχή μου.

 

5.7 στο imdb και δεν ξερω αν θελω να σε εμπιστευτώ. Επίσης, το drive το μίσησα. Να μην κανω τον κοπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.7 στο imdb και δεν ξερω αν θελω να σε εμπιστευτώ. Επίσης, το drive το μίσησα. Να μην κανω τον κοπο?

 

μην το κανεις..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.7 στο imdb και δεν ξερω αν θελω να σε εμπιστευτώ. Επίσης, το drive το μίσησα. Να μην κανω τον κοπο?

 

αν δεν εχεις δει άλλη ταινια του Ρεφν και μισησες και το Drive, ήδη έχεις φτάσει στο ταβάνι του κόπου που μπορείς να φτάσεις γράφοντας τη παραπάνω σειρά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γέροντας Παϊσιος είχε πει ξεκάθαρα: Θα ναι σαν να είναι Μεξικό αλλά δε θα είναι.

 

(στην Αυστραλια γυρίστηκε το μεγαλύτερο μέρος της ταινίας, το υπόλοιπο σε πισίνα)

Στην ταινία λέει ότι είναι στο Μεξικό.

 

Αντιλαβου τι λες απλά μετέφερα τι ειπώθηκε στην ταινία. Το μόνο που έψαξα μετά ήταν φώτος της Μπλεικ :lol:

 

Μπλεικ > Παραλίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις δει άλλη ταινια του Ρεφν και μισησες και το Drive, ήδη έχεις φτάσει στο ταβάνι του κόπου που μπορείς να φτάσεις γράφοντας τη παραπάνω σειρά.

 

To Bronson ήταν καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...