Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

At the end of the tunnel (Αργεντινή)

 

http://www.imdb.com/title/tt5133308/

 

Μου άρεσε αρκετά όλη η πλοκή της ταινίας, σας την προτείνω! 6,5/10 από εμένα...

Επεξ/σία από The Spirit
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα το Elle χθες.

 

Πολυ καλη η ερμηνεια της πρωταγωνιστριας, ξεχωριζει περισσοτερο γι'αυτο παρα για το εργο το ιδιο. Καποιες συμπεριφορες χαρακτηρων με ξενισαν και μου φανηκαν κυριολεκτικα unreal παρ'ολο το υποβαθρο που τους δωθηκε και το εξηγουσε μεχρι ενος σημειου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα και ειδα το νυχτοβια πλασματα.

 

 

Δεν καταλαβα το τελος γιατι δεν πηγε ποτέ ο πρωην αντρας της. Το παιδι ηταν με το Έντουαρντ ή με τον δευτερο συζυγο, εφοσον εδειξε στην ταινια οτι το ριξε.

 

Αυτα που γραφει στο βιβλιο ηταν πραγματικα; ο αστυνιμικος πως χανεται ετσι;

 

Μπορει αν την ξαναβλεπα δευτερη φορα να καταλαβαινα τι παιζει, ποια εκδικηση παιρνει ο αντρας της.

 

Ακουσα κι αλλους ανθρωπους να μην καταλαβανε την ταινια.

 

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Liverpool89 Καταλαβαίνεις ότι αυτά που γράφεις είναι spoiler και χαλάς την ταινία για όποιον δεν το έχει δει ε; Καλύτερα κάνε edit το μήνυμα σου και βάλε ότι έγραψες σε spoiler..

 

 

Στην ουσία το βιβλίο περιγράφει τη ζωή του και τι πέρασε χάνοντας την οικογένεια του. Εάν θυμάσαι όταν τα είχανε του είπε να σταματήσει να μεταφέρει στην ουσία τη ζωή του στο βιβλίο που προσπαθούσε να γράψει και αυτός της απάντησε ότι αυτό δεν γίνεται..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειδα το Elle χθες.

 

Πολυ καλη η ερμηνεια της πρωταγωνιστριας, ξεχωριζει περισσοτερο γι'αυτο παρα για το εργο το ιδιο. Καποιες συμπεριφορες χαρακτηρων με ξενισαν και μου φανηκαν κυριολεκτικα unreal παρ'ολο το υποβαθρο που τους δωθηκε και το εξηγουσε μεχρι ενος σημειου.

Κοιτα τα περισσοτερα εξηγουνται επειδη, Γαλλιδα.

 

Παντως νομιζω η Huppert εδωσε ρεσιταλ σε αυτην την ταινια. Τωρα περιμενω να βγει και το  Souvenir  (αν δεν εχει βγει ηδη δηλαδη) στο οποιο επισης πρωταγωνιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La la Land (2016)

 

Δεν την είδα. Μόλις άρχισαν να τραγουδάνε έπεσε κλείσιμο και διαγραφή αρχείου. :P Τη τελευταία δεκαετία μόνο δυο μιούζικαλ έχω δει. Τους Άθλιους και το Sweeny Todd και αυτά λόγω υπόθεσης και σκηνοθετών. Eξαιρετικά και τα δυο btw.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@Liverpool89 Καταλαβαίνεις ότι αυτά που γράφεις είναι spoiler και χαλάς την ταινία για όποιον δεν το έχει δει ε; Καλύτερα κάνε edit το μήνυμα σου και βάλε ότι έγραψες σε spoiler..

 

 

και αφου δειχνει οτι πεθαινει πως της στελνει μαιλ;.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

La la Land (2016)

 

Δεν την είδα. Μόλις άρχισαν να τραγουδάνε έπεσε κλείσιμο και διαγραφή αρχείου. :P Τη τελευταία δεκαετία μόνο δυο μιούζικαλ έχω δει. Τους Άθλιους και το Sweeny Todd και αυτά λόγω υπόθεσης και σκηνοθετών. Eξαιρετικά και τα δυο btw.

Δεν την εχω δει ακομα την ταινια αλλα αναμενω να εχει γινει πολυ καλη δουλεια με βαση οσα ακουω.

Και δεν θα επρεπε να υποτιμας τον σκηνοθετη Damien Chazelle,διοτι εχει δειξει εως τωρα οτι θα εχει μπροστα του μια καριερα πολλα υποσχομενη και γεματη καταξιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμάς τι μας νοιάζει;

 

Ούτε εμένα με νοιάζει αν σε νοιάζει προσωπικά ή όχι. Και απο τη στιγμή που δεν μιλάς εξ ονόματος κανενός πλην του εαυτού σου, να χρησιμοποιείς ενικό πρόσωπο.

 

 

Δεν την εχω δει ακομα την ταινια αλλα αναμενω να εχει γινει πολυ καλη δουλεια με βαση οσα ακουω.

Και δεν θα επρεπε να υποτιμας τον σκηνοθετη Damien Chazelle,διοτι εχει δειξει εως τωρα οτι θα εχει μπροστα του μια καριερα πολλα υποσχομενη και γεματη καταξιωσεις.

 
Την κατέβασα βιαστικά επειδή της είχανε βάλει 8.8/10 και λέω καλή θα είναι. Κατάλαβα ότι ήταν ρομαντική κτλ αλλά λόγω βιασύνης δεν πρόσεξα ότι είναι μιούζικαλ. Δεν τον υποτιμάω καθόλου τον σκηνοθέτη, απλώς δεν μου αρέσει το είδος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...