Προς το περιεχόμενο

Ουσιώδεις οι μειώσεις τιμών για τα tablets το 2012


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτίθεται ότι αναμενόταν να πέσουν οι τιμές στο τρέχων έτος κατά τον Σεπτέμβριο με Νοέμβριο και πολλοί περίμεναν για να αγοράσουν ταμπλέτες.

 

αυτό θα γίνει μάλλον τα Χριστούγεννα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο υπάρχουν netbooks στα 200 ευρώ, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βρω λόγο αγοράς ενός tablet με υπερδιπλάσια τιμή...αν φτάσουν κοντά στις τιμές των νετμπουκ βλέπουμε...

 

αυτό θα γίνει μάλλον τα Χριστούγεννα...

 

Καλησπέρα Συμφορουμίτες...

 

Δεν Ξέρω Τι Λέτε Εσείς Αλλά Νομίζω Ότι Το Απόλυτο Value For Money Tablet Αυτή Τη Στιγμή Είναι Αυτό --> Carrefour Tablet CT1002 ! Η Τιμή Που Το Πήρα Είναι 179 Euro & Σε 24 Άτοκες Δόσεις (7,5 Euro To Μήνα) & Mε 2 Χρόνια Εγγύηση !!! ( Ήταν Σε Προσφορά ! Η Τιμή Άνευ Προσφοράς Είναι 199 Euro Αν Δεν Κάνω Λάθος )

& Εγώ Ζαχάρωνα Αυτό http://www.e-technoshop.gr/index.php?target=products&product_id=36593&page=full_list

Αλλά Δεν Είναι Εποχές Για Τέτοια Τιμή & Άλλωστε Όσο & Να Πέσει Η Τιμή Του Ακόμα Θα Είναι Πολύ Ακριβό !!!

Αντίθετα Με Το Τabletaki Του Carrefour Μια Χαρά Κάνω Αυτά Που Θέλω & Πάντα Έχω Στο Νου Μου Την Τιμή Που Το Πήρα & Το Ευχαριστιέμαι Πιο Πολύ !!! :-)

Αν Ενδιαφέρετε Κανείς Για Περισσότερες Πληροφορίες Δείτε Εδώ...

--> http://www.insomnia.gr/topic/405236-carrefour-tablet-10/

& Εδώ...

--> http://www.insomnia.gr/topic/424354-carrefour-tablet-ct1002-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-ct704/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόδα είναι θα περάσει. προσθέστε και ότι ο κόσμος δεν έχει λεφτά..

τι να αγοράσει κανείς; smartphone, tablet, laptop-σταθερό;

Σωστός...+1!!

Όπου και να κοιτάξεις,τα tablet σου ταΐζουν...σε ταινίες,σε video clips,σε σειρές..Άντε γεια να ουμε ρε..Λες και είναι κάτι χρήσιμο.Και να μην το έχεις ανάγκη,στο περνάνε σα να το έχεις ανάγκη..:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο υπάρχουν netbooks στα 200 ευρώ, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να βρω λόγο αγοράς ενός tablet με υπερδιπλάσια τιμή...αν φτάσουν κοντά στις τιμές των νετμπουκ βλέπουμε...

Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί ακόμα δεν καταλαβαίνουν ότι το tablet δεν είναι ένα ακριβό netbook.

Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο. Σεβαστό να το θεωρείς πολυτέλεια, αχρείαστο και ό,τι άλλο θέλεις, αλλά να μην καταλαβαίνεις ότι είναι δύο διαφορετικές κατηγορίες συσκευών παρ' ό,τι έχουν αρκετές κοινές λειτουργίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες και είναι κάτι χρήσιμο.Και να μην το έχεις ανάγκη,στο περνάνε σα να το έχεις ανάγκη..:eek:

 

Χρόοοοοοονια τώρα τα πάντα έτσι πωλούνται. Δηλαδή θες να μου πεις ότι ντε και καλά χρειάζεται η έγχρωμη οθόνη στα κίνητα ή στην δημιούργησαν την ανάγκη; Και πολλά άλλα απλά ένα μικρό παράδειγμα. Τώρα θα τους μάθεις. Τακτικές των μεγάλων εταιρίων χρόνια τώρα είναι η δημιουργία αναγκών και όχι η εξυπηρέτηση υπαρχόντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόοοοοοονια τώρα τα πάντα έτσι πωλούνται. Δηλαδή θες να μου πεις ότι ντε και καλά χρειάζεται η έγχρωμη οθόνη στα κίνητα ή στην δημιούργησαν την ανάγκη; Και πολλά άλλα απλά ένα μικρό παράδειγμα. Τώρα θα τους μάθεις. Τακτικές των μεγάλων εταιρίων χρόνια τώρα είναι η δημιουργία αναγκών και όχι η εξυπηρέτηση υπαρχόντων.

Ναι, αλλά πρέπει να προχωρήσει η τεχνολογία!Και πιο είναι το καλύτερο κίνητρο?

Το κέρδος, φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόοοοοοονια τώρα τα πάντα έτσι πωλούνται. Δηλαδή θες να μου πεις ότι ντε και καλά χρειάζεται η έγχρωμη οθόνη στα κίνητα ή στην δημιούργησαν την ανάγκη; Και πολλά άλλα απλά ένα μικρό παράδειγμα. Τώρα θα τους μάθεις. Τακτικές των μεγάλων εταιρίων χρόνια τώρα είναι η δημιουργία αναγκών και όχι η εξυπηρέτηση υπαρχόντων.

 

όχι ντέι..ούτε και αυτό χρειάζεται..όπως και δεν χρειάζονται τα αφής κινητά..

Χίλια δίκια έχεις..Αλλά δεν το μπορώ αυτό,όπου κοιτάς τα ταμπλετ τρως στην μάπα..Να τα έχουν αυτοί που τα χρειάζονται και θα κάνουν δουλειά ναι,αλλά όχι και έτσι ντε!:rolleyes:

 

Ναι, αλλά πρέπει να προχωρήσει η τεχνολογία!Και πιο είναι το καλύτερο κίνητρο?

Το κέρδος, φυσικά!

 

ναι εντάξει,αλλά τουλάχιστον πιο λίγο promo..:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί ακόμα δεν καταλαβαίνουν ότι το tablet δεν είναι ένα ακριβό netbook.

Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο. Σεβαστό να το θεωρείς πολυτέλεια, αχρείαστο και ό,τι άλλο θέλεις, αλλά να μην καταλαβαίνεις ότι είναι δύο διαφορετικές κατηγορίες συσκευών παρ' ό,τι έχουν αρκετές κοινές λειτουργίες...

 

 

Δεν το κοιτάω για την κατηγορία του αλλά για τις κοινές του λειτουργίες με ένα νέτμπουκ γιατί πραγματικά μέχρι στιγμής αυτές μόνο μου χρειάζονται...Δεν βρίσκω αυτό το κάτι στα ταμπλετ που θα με κάνει να πω ότι είναι κάτι παραπάνω ώστε να αξίζει να το προτιμήσω, αν έρθουν στα ίδια επίπεδα οι τιμές θα το δω αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κοιτάω για την κατηγορία του αλλά για τις κοινές του λειτουργίες με ένα νέτμπουκ γιατί πραγματικά μέχρι στιγμής αυτές μόνο μου χρειάζονται...Δεν βρίσκω αυτό το κάτι στα ταμπλετ που θα με κάνει να πω ότι είναι κάτι παραπάνω ώστε να αξίζει να το προτιμήσω, αν έρθουν στα ίδια επίπεδα οι τιμές θα το δω αλλιώς...

 

Ακριβώς αυτό, σε ένα netbook τα πράγματα που μπορούμε να κάνουμε είναι λίγο-πολύ συγκεκριμένα με την επεξεργαστική ισχύ ενώ από την άλλη βλέπουμε την ισχύ στα tablet να ανεβαίνει, το θέμα όμως είναι ότι για αυτά τα λίγα που σήμερα χρειαζόμαστε δεν απαιτείται μεγαλύτερη επεξεργαστική ισχύ οπότε και ξαναγυρίζουμε στο θέμα του κόστους όπου πλέον σήμερα με 179 ευρώ βρίσκουμε 10άρι με επεξεργαστή στο 1GHz και αρκετή μνήμη, υποστήριξη (roms) και εγγύηση 2 ετών http://www.insomnia.gr/topic/426148-%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%cf%8e%ce%b4%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%bf%ce%b9-%ce%bc%ce%b5%ce%b9%cf%8e%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%cf%84%ce%b9%ce%bc%cf%8e%ce%bd-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%b1-tablets-%cf%84%ce%bf-2012/page__view__findpost__p__4385934 που πιστεύω ότι σαν σύνολο είναι καλή η τιμή του και δεν θα είναι σε λίγο καιρό η εξαίρεση αλλά ο κανόνας δλδ όσο θα περνάει ο καιρός και θα εμφανίζονται τετραπύρηνα τόσο η τιμή των διπύρηνων ή ακόμα και των μονοπύρηνων θα πέφτει σε λογικότερες ως προς το κόστος κατασκευής τιμές.

 

Αυτή πάντως η αίσθηση αμεσότητας που δίνει η αφή δεν εκτιμάται το ίδιο από όλους και δη τους παλαιότερους χρήστες που έχουν μάθει εδώ και χρόνια την χρήση του πληκτρολογίου/mouse σε αντίθεση βέβαια με τους νεώτερους οι οποίοι όπως είχαμε δει σε πρώιμη έρευνα σε υπολογίσιμο βαθμό αντικατέστησαν με το tablet την χρήση του υπολογιστή τους, δλδ οι ανάγκες τους ήταν ήδη ελάχιστες και καλύπτονταν από το tablet (πέρα από το σερφάρισμα (χωρίς mouse και πληκτρολόγιο;;;) μουσική, ταινίες άντε και κανένα παιχνιδάκι να περάσει η ώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...