Προς το περιεχόμενο

Russian legal cd-keys


vlachaquito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον για να τελειωνουμε.

Αυθεντικα και σκαναρισμενα ειναι τα cd keys αγορασμενα retail.

To steam τυπικα δεν υποστηριζει πωλητες εκτος του ίδιου του steam (we dont offer support in case of problem). Γκριζα αγορα.

Θεμα δεν υπαρχει κανενα, αν μπορει να υπαρξει καποιο θεμα ειναι το να σου κλεισουν το συγκεκριμενο κλειδι λογω γκριζας αγορας.

Νομικα δεν μπορουν και δεν προκειται να μπαναρουν account γιατι απο την στιγμη που αγοραζεις νομιμο cd key δεν μπορουν να στηριξουν νομικα το κοψιμο εσενα γενικως, αντιθετως πρεπει αν το αποφασισουν να κινηθουν νομικα εναντιων των site αυτων, οχι του ιδιωτη, δεν κατεβαζεις κατι παρανομα. Ποτε δεν προκειται να γινει ban account. Game ban ισως αλλα και παλι οπως και με το Orange ξαναδωσαν την προσβαση γιατι δεν φταιει ο πελατης αλλα η αγορα. Ενας πελάτης πχ. μπορει ακομα και να υποστηριξει οτι δεν γνωριζει τι σημαινει αυτο που γραφει στους κανονες η steam και απλα εκανε αγορα νομιμου cd key. Γενικα μην τα πολυλογώ, απλά δεν μπορει να στηριξει νομικα η steam επιθεση εναντιων πελατων με νομιμα cd keys αλλα απο τριτους. πρεπει να επιτεθει στους τριτους.

και για να μην πολυλογω παλι, δεν εχει γινει αυτο εδω και χρονια και δεν θα γινει γιατι η steam παιρνει μεριδιο κανονικα και οι ιδιες οι εταιρειες οπως υποστηριζουν καποιοι χωρις να το επιβεβαιωσω, πλεον τυπωνουν μονο κωδικους για μεγαλους retail sellers οπως καποια τετοια Online cd key μαγαζια και γλιτωνουν τα κοστη των συσκευασιων/dvd.

Τεράστιο θεμα, μπορειτε να τα βρειτε, ειδικα τα νομικα ολα στο google αλλα γενικα θα προτεινα να μην το σκεφτεστε. Ακινδυνο ειναι. Υπαρχει παντως ο κινδυνος να κοψουν τα worldwide προσβαση των ρωσικων games να παιζουν απο παντου μετα την ενεργοποιηση τους. Αυτο ειναι πιθανο..

 

http://www.insomnia.gr/topic/419639-%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%b9%ce%bc%cf%8c%cf%84%ce%b7%cf%84%ce%b1-%ce%b1%cf%83%cf%86%ce%ac%ce%bb%ce%b5%ce%b9%ce%b1-%cf%80%ce%b7%ce%b3%cf%8e%ce%bd-cd-keys-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-steam/page__view__findpost__p__4281863

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αντιθετως πρεπει αν το αποφασισουν να κινηθουν νομικα εναντιων των site αυτων, οχι του ιδιωτη, δεν κατεβαζεις κατι παρανομα.

 

δεν φταιει ο πελατης αλλα η αγορα.

 

δεν μπορει να στηριξει νομικα η steam επιθεση εναντιων πελατων με νομιμα cd keys αλλα απο τριτους. πρεπει να επιτεθει στους τριτους.

 

 

Πες τα. Αυτο λεω και εγω. Δεν μπορει να κανει κατι στον πελατη.

 

Υπαρχει παντως ο κινδυνος να κοψουν τα worldwide προσβαση των ρωσικων games να παιζουν απο παντου μετα την ενεργοποιηση τους. Αυτο ειναι πιθανο..

 

 

 

Γι'αυτο λεω και πιο πισω οτι, ενω εχω παρει και εγω Ρωσσικο παιχνιδι (Black ops) τα αποφευγω τα Ρωσσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακρια απο το intkeys (διαβασα και πολλα αρνητικα τωρα που εψαξα γιαυτο λιγο στο ιντερνετ). Αγορασα σημερα απο εκει ενα cd key και ακομα να ερθει (8 ωρες μεχρι στιγμης η αναμονη και μαρεσει στο live support μεσω skype που μιλησα μου ειπε αυτος οτι θα το επισπευσει να ερθει γρηγορα.....μολις εκανα την παραγγελια του λεω ποτε θα το εχω και λεει σε μερικες ωρες.... :mad: ) και ποτε δεν εχω περιμενει cd key παραπανω απο 2-3 ωρες (στα περισσοτερα σε 30 λεπτα το πολυ το ειχα το cd key) σε τοσα μαγαζια που εχω αγορασει, περαν του black ops που το πηρα πρωτη μερα που βγηκε και το ειχε αγορασει και ολη η γη με αποτελεσμα να αργησει 12-14 ωρες, αλλα σου ελεγε το μαγαζι στο email: Η παραγγελια σου ειναι η 1000 πχ. τωρα εκτελουμε την 200. Και ηξερες οτι θα αργησει.

 

Edit: Βεβαια απο οτι ειδα τωρα στο site λενε πως σε περιπτωση καθυστερησης αποστολης του cd key 24 ωρες και ανω, σας στελνουμε πισω το 10% της τιμης. Αρα ελεγαν πως εχουν ενα 24ωρο να στο στειλουν και δεν το ειδα.

 

Βασικα πηρα το mw3 απο το gamekeys4u προχθες και ειχα το cd key πραγματικα σε 5 λεπτα (μιλαγα και με το παλικαρι απο εκει στο skype). Δεν επαιρνα και απο εκει το collection 1? Aπλα ηταν online το support του intkeys (ενω αυτος απο το gamekeys4u ελειπε, μπηκε μολις ειχα κανει την παραγγελια απο το intkeys...ποσο γκαντεμης πια??? και το ειχε και πιο φθηνα το gamekeys4u....) και μου ειπε αυτος θα κανω οσο πιο γρηγορα μπορω και πιστεψα κανα 10 λεπτο οτι θα κανει....

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια απο το intkeys (διαβασα και πολλα αρνητικα τωρα που εψαξα γιαυτο λιγο στο ιντερνετ). Αγορασα σημερα απο εκει ενα cd key και ακομα να ερθει (8 ωρες μεχρι στιγμης η αναμονη και μαρεσει στο live support μεσω skype που μιλησα μου ειπε αυτος οτι θα το επισπευσει να ερθει γρηγορα.....μολις εκανα την παραγγελια του λεω ποτε θα το εχω και λεει σε μερικες ωρες.... :mad: ) και ποτε δεν εχω περιμενει cd key παραπανω απο 2-3 ωρες (στα περισσοτερα σε 30 λεπτα το πολυ το ειχα το cd key) σε τοσα μαγαζια που εχω αγορασει, περαν του black ops που το πηρα πρωτη μερα που βγηκε και το ειχε αγορασει και ολη η γη με αποτελεσμα να αργησει 12-14 ωρες, αλλα σου ελεγε το μαγαζι στο email: Η παραγγελια σου ειναι η 1000 πχ. τωρα εκτελουμε την 200. Και ηξερες οτι θα αργησει.

 

Edit: Βεβαια απο οτι ειδα τωρα στο site λενε πως σε περιπτωση καθυστερησης αποστολης του cd key 24 ωρες και ανω, σας στελνουμε πισω το 10% της τιμης. Αρα ελεγαν πως εχουν ενα 24ωρο να στο στειλουν και δεν το ειδα.

 

Βασικα πηρα το mw3 απο το gamekeys4u προχθες και ειχα το cd key πραγματικα σε 5 λεπτα (μιλαγα και με το παλικαρι απο εκει στο skype). Δεν επαιρνα και απο εκει το collection 1? Aπλα ηταν online το support του intkeys (ενω αυτος απο το gamekeys4u ελειπε, μπηκε μολις ειχα κανει την παραγγελια απο το intkeys...ποσο γκαντεμης πια??? και το ειχε και πιο φθηνα το gamekeys4u....) και μου ειπε αυτος θα κανω οσο πιο γρηγορα μπορω και πιστεψα κανα 10 λεπτο οτι θα κανει....

Έχει τύχει από το Intkeys να κάνει κάποιες ώρες(10) και εμένα η πρώτη αγορά,η 2η ήταν μέσα σε 5λεπτά..

Όμως εκεί που νευρίασα πάρα πολύ ήταν με το gametap,που θεωρείτε από τα κανονικά μαγαζιά, έκανε 27ώρες με το ρολόι να έρθει το serial number..Και άλλες 6μέρες να έρθει το δώρο που είχε μαζί,με το ταχυδρομείο πιο γρήγορα θα ερχόταν. Τους είχα ταράξει στα support και απαντούσαν σε ρυθμούς χελώνας.

Οπότε μάλλον κάπου κολλάνε γενικότερα ώρες ώρες όλα τα μαγαζιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ναι, δεν λεω. Μπορει να συμβει και στο καλυτερο μαγαζι, απλα ειναι το μονο μεχρι στιγμης που εχει αργησει σε μενα (μετα απο 15 ωρες ακομα δεν εχει ερθει) και επειδη το εψαξα στο ιντερνετ, ειναι παρα πολλοι αυτοι που λενε, μην αγοραζετε απο εκει, ειναι κλεφτες, το cd key δεν εχει ερθει και δεν ηρθε ποτε κλπ.

 

Εdit: Kαλα ελεος. Ο αλλος κανει review για το intkeys και λεει: ''Ειχα το κλειδι μετα απο 2 μερες μονο'' και του βαζει 5/5 αστερια? Ελεος!!!!!~!

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ωρες και ακομα περιμενω. Και τρωω και κλασιμο στο skype. Μου λεει ειμαι μονος και δεν μπορω να σου στειλω και το κλειδι και βλακιες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η εξυπναδα σου...

 

Εδω λεμε οτι αυτο αργει (σε σχεση με ολα τα αλλα απο οπου εχω αγορασει) και οτι πολλοι εχουν παραπονα οτι δεν τους εχει ερθει το cd key μετα απο μερες, οτι πηγαν να κανουν activate κλειδια απο εκει και δεν δουλευαν κλπ, γραφω για να ενημερωσω και εδω τι παιζει και να ξερει καποιος μετεπειτα αν ειναι να παρει κλειδι απο εκει ή οχι και εσυ απλα μπαινεις και λες κατι ανουσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το support ειναι αναξιοπιστο (τοσα emails και δεν απαντησαν σε κανενα και στο fb επισης και στο skype φτυσιμο) και πολυ ωρα μεχρι να ερθει το cd key και παραπονα απο πολλους πελατες για το οτι πολλα κλειδια δεν δουλεψαν και πολλα δεν σταλθηκαν ποτε και προσπαθει να βγαλει ακρη ο κοσμος για τα κλειδια του μεσω paypal. Απο εκει και περα τι να σου πω...μπορει να ηρθε σε μενα το κλειδι και να δουλεψε μια χαρα οπως ειπα, αλλα εγω απο εκει δεν θα ξαναπαρω.

 

Εγω εγραψα την εμπειρια μου και το τι διαβασα απο το ιντερνετ. Απο εκει και περα, ο καθε ενας πραττει οπως θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα απο το gamekeys4u το 2ο dlc (collection 2) για το mw3. To κλειδι ηρθε μεσα σε 10 λεπτα. Ετσι ειχε γινει και με το mw3 που πηρα απο εκει.

 

Πραγματικα πολυ αξιοπιστο site και με αμεσο support (μεσω skype).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...