Προς το περιεχόμενο

AMD HD7xxx series


John-lamia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρέξε ένα 3dmark11 ρε συ να δούμε σκορ.Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.Και το torchlight πια τόσο βαρύ;Είχα παίξει το demo του μόνο, αλλά δε θυμάμαι καθόλου πως πήγαινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΚΑτεβάζω τώρα το 3dmark την free εκδοση. Βάζω κάποιες συγκεκριμμένες ρυθμίσεις ή το τρέχω όπως είναι; (το κοινό τεστ που κανουν όλοι δηλ, γιατί αυτό μας νοιάζει να συγκρίνουμε).

 

Εδιτ:

 

Οκ, μια επιλογή βγάζει μόνο η free εκδοση. Το ετρεξα και τα αποτελέσματα ειναι τα εξής:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/5040851

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε τους 12.11 για αρχή και ξαναδοκίμασε.Εγώ είδα αισθητή διαφορά πάντως.1000 πόντους στο graphics score.Όπως και να έχει όμως νομίζω πως ο 9550 δεν έχει την ιπποδύναμη για να δώσει αέρα στην κάρτα.Άλλοι μπορεί να έχουν διαφορετική γνώμη, εγώ πάντως πέρασα πρόσφατα από αντίστοιχο τετραπύρηνο σε i5 και είδα σοβαρότατες διαφορές.

Σε τι συχνότητα είναι ο επεξεργαστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω στα 3.40 (Q9550) , δεν ειναι και κανα τρελό κομμάτι, αλλά νομίζω στα 3.6 πηγαίνει άνετα απ'οτι θυμάμαι. Τον κλοκάρισα απλά για το θεαθήναι.

Θα βάλω τους νεους οδηγούς και θα επαναποστάρω. Για τον φόβο των ιουδαίων κανω και ενα σκαναρισμα για ιους full, (εκανα και προχτες οπως με συμβουλεύσατε, αλλά quick).

Θα επανέλθω με αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα κάνει καμιά διαφορά στα 3,6 πάντως σε σχέση με τα 3,6 να ξέρεις... :P

Καλώς η κακώς τέτοιες κάρτες προσωπικά εκτιμώ πως θέλουν επεξεργαστές επιπέδου 2500 οπωσδήποτε.Όχι με την έννοια ότι θέλουν παραπάνω από αυτόν, αλλά θέλουν οπωσδήποτε έναν τέτοιας κατηγορίας επεξεργαστή για να αποδώσουν τα φυσιολογικά αναμενόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε με αν το γνωριζα απο πρίν, θα έμενα με την 5870. Διότι τώρα θέλω αλλα 300ε για το σετάκι επεξ/μητρικη/μνήμες. Κι αυτό που με κουράζει, δεν ειναι τοσο τα +300ε, αλλά το πώς θα κανω φορματ, επειδή το πισι ειναι και της δουλειάς και δεν εχω κουράγιο να ξαναπεράσω τόσα μλκσμένα προγράμματα ξαναμανά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ'οσο θυμάμαι, το μεγιστο σε καποιο παιχνίδι ήταν 65%, κατι τέτοιο. Και η μεγιστη μνήμη που χρησιμοποιήθηκε, 1.7 gb. Πρέπει ομως να ξανατσεκάρω τα νούμερα, ισως να θυμάμαι λάθος.

 

Y.G. το οτι η GPU δεν 100ρίζει, είναι ύποπτο; επίσης εγκατέστησα τους 11.12 και τσίμπησε το Graphics Score περίπου 900 μονάδες.

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οσο θυμάμαι, το μεγιστο σε καποιο παιχνίδι ήταν 65%, κατι τέτοιο. Και η μεγιστη μνήμη που χρησιμοποιήθηκε, 1.7 gb. Πρέπει ομως να ξανατσεκάρω τα νούμερα, ισως να θυμάμαι λάθος.

 

Y.G. το οτι η GPU δεν 100ρίζει, είναι ύποπτο; επίσης εγκατέστησα τους 11.12 και τσίμπησε το Graphics Score περίπου 900 μονάδες.

 

δεν εκατοσταρίζει γιατί ο επεξεργαστής δεν μπορεί να την τροφοδοτίσει...

 

 

με καλύτερο cpu θα κατοσταρίσει αμέσως.

 

ένας 8320 με μητρική και μνήμη βγαίνει στο 300αρι.

 

αλλιώς πας σε 3570 αλλά θέλει παραπάνω φράγκα, εκτός και αν πάρεις μητρική χρέπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...