Προς το περιεχόμενο

Οι καλύτερες εφαρμογές για Windows Phone


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 491
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και πως ξεπεσες στα ταπεινα windows? παρε κι ενα iPhone και καντα σετακι.

Μου φαινεται δουλευομαστε. 

 

 

 

Το αναφέρω γιατί η MS κατήργησε την εφαρμογή της για Mac και γιατί όταν συνδέεις ένα Windows Phone με Mac δεν το αναγνωρίζει ως συσκευή πολυμέσων, δεν το αναγνωρίζει καθόλου, άρα είναι αδύνατη η μεταφορά πολυμέσων. Έτσι ως χρήστης mac με κινητό windows ψάχνω μια λύση.

 

Στις άλλες πλατφόρμες (ios και android) υπάρχει συνδεσιμότητα με όλα τα λειτουργικά συστήματα εκτός από την χαϊδεμένη σου την MS.

 

Καθόλου δεν δουλευόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρω γιατί η MS κατήργησε την εφαρμογή της για Mac και γιατί όταν συνδέεις ένα Windows Phone με Mac δεν το αναγνωρίζει ως συσκευή πολυμέσων, δεν το αναγνωρίζει καθόλου, άρα είναι αδύνατη η μεταφορά πολυμέσων. Έτσι ως χρήστης mac με κινητό windows ψάχνω μια λύση.

 

Στις άλλες πλατφόρμες (ios και android) υπάρχει συνδεσιμότητα με όλα τα λειτουργικά συστήματα εκτός από την χαϊδεμένη σου την MS.

 

Καθόλου δεν δουλευόμαστε.

Σβησε το(δουλευομαστε) λαθος δικο μου.Και για να μαθαινω αν ξερεις, το αναποδο γινεται? δηλαδη τα windows βλεπουν τα i fhone?

η αυτος ο περιορισμος ειναι μονο απο την μια πλευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβησε το(δουλευομαστε) λαθος δικο μου.Και για να μαθαινω αν ξερεις, το αναποδο γινεται? δηλαδη τα windows βλεπουν τα i fhone?

η αυτος ο περιορισμος ειναι μονο απο την μια πλευρα.

 

Τα βλέπουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να τραβάω φωτογραφίες ταυτότητα,δίπλωμα οδήγησης.... Να μπορεί να κόβει τα γύρω γύρω αυτόματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο σε android αλλά στα wp δεν μπορώ να βρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς κάποια εφαρμογή για να τραβάω φωτογραφίες ταυτότητα,δίπλωμα οδήγησης.... Να μπορεί να κόβει τα γύρω γύρω αυτόματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο σε android αλλά στα wp δεν μπορώ να βρω.

Cheκαρε το office lens!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να βγω offtopic θέλω με το sharefolder explorer να κάνω mount ένα webdav share (owncloud).

 

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο (να δώσει καμιά βοήθεια) γιατί μου βγάζει error 404 συνέχεια. 

 

Επίσης αν γνωρίζει κανείς άλλο τρόπο να δούμε το share δεχόμεθα προτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αναφέρω γιατί η MS κατήργησε την εφαρμογή της για Mac και γιατί όταν συνδέεις ένα Windows Phone με Mac δεν το αναγνωρίζει ως συσκευή πολυμέσων, δεν το αναγνωρίζει καθόλου, άρα είναι αδύνατη η μεταφορά πολυμέσων. Έτσι ως χρήστης mac με κινητό windows ψάχνω μια λύση.

 

Στις άλλες πλατφόρμες (ios και android) υπάρχει συνδεσιμότητα με όλα τα λειτουργικά συστήματα εκτός από την χαϊδεμένη σου την MS.

 

Καθόλου δεν δουλευόμαστε.

 

Αν και έχει περάσει καιρός.

 

Γιατί σαν συσκευή πολυμέσων?

 

Σε WP/WMobile 10 τα στέλνεις τα άσματα απλά σαν αρχεία.

 

Ούτε συγχρονισμός με MediaPlayer πχ ούτε τίποτα. Τα στέλνεις και μετά ενημερώνεις τη βιβλιοθήκη του εκάστοτε player.

 

Στο Mac σου δηλαδή δεν διαάζει καν την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει εφαρμογή να βάζουμε ελληνικά τηλέφωνα και να μας βγάζει ποιος είναι? θυμάμαι λίγο παλιότερα μια εφαρμογή από Έλληνα developer αλλά δε μπορώ να τη βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει περάσει καιρός.

 

Γιατί σαν συσκευή πολυμέσων?

 

Σε WP/WMobile 10 τα στέλνεις τα άσματα απλά σαν αρχεία.

 

Ούτε συγχρονισμός με MediaPlayer πχ ούτε τίποτα. Τα στέλνεις και μετά ενημερώνεις τη βιβλιοθήκη του εκάστοτε player.

 

Στο Mac σου δηλαδή δεν διαάζει καν την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου?

 

Ακριβώς, δεν την διαβάζει καν, ούτε την εσωτερική ούτε την κάρτα sd. Η μόνη λύση απ ότι έχω βρει είναι τα τύπου WiFi transfer αλλά όταν θες να μεταφέρεις 25GB μουσικής απλά δε γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καν?

 

Φακ...είναι χοντρό θέμα.

 

Πλήρης ασυμβατότητα, δηλαδή?

 

Θέμα FS? Θυμάμαι το ΟS(Χ) είχε κάποια κουλά με NTFS παλιότερα (μόνο read, αν δεν κάνω λάθος), αλλά όχι και να μη το βλέπει καθόλου.

 

Τί να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...