Προς το περιεχόμενο

Tablet 10' Αξιοπρεπές


tiniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

από τη στιγμή που υπάρχει αυτό εδώ

http://www.skroutz.gr/s/364209/Viewsonic-ViewPad-10s-Wifi-Only.html

 

δεν θα κοίταζα τίποτα άλλο...ψάξτε το λίγο...tegra 2 έχει πάνω...

Μήπως ξέρεις τι εννοεί εδώ;

Λειτουργικό Windows 7 Home Premium, Android

 

Μπορείς να του βάλεις Windows 7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο το ειχα κι εγω απορια κρυπτον! απο οτι ειδα ομως απο το site της viewsonic ΜΟΝΟ το 10 παιρνει 7αρια... οχι το 10s η το 10e!!! επισης μην ξεχνας οτι για 7αρια θες και 13GB σκληρο με το καλημερα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

επειδη ειμαι noob με το android δεν ξερω απο αποψη λειτουργικου τι αξιζει καλυτερα. δε θα ηθελα να δωσω 250 ευρω τωρα και μετα απο 3-4 μηνες να βγει android που δε θα το υποστηριζει η ταμπλετα και δε θα εχω apps. επισης δεν ξερω τι γινεται με το android market. υπαρχει περιπτωση καποια απο αυτες τις 3 να μην εχει το market η γενικα να μην μπορω να κατεβασω απο εκει εφαρμογες;

 

 

το m19 θα παρει κανονικα android 4.0 απο οτι εχουν ανακοινωσει..και market υποστηριζει κανονικα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω δει αυτο φιλε Σακη. πιο πολυ για τα αλλα 2 ρωταγα αν θα παιρνουν νεες εκδοσεις. το Μ19 ειναι μεν καλο, αλλα βγαινει 100 πανω απο τα αλλα ρε γμτ... πρεπει να εχει ομως πολυ καλη οθονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω δει αυτο φιλε Σακη. πιο πολυ για τα αλλα 2 ρωταγα αν θα παιρνουν νεες εκδοσεις. το Μ19 ειναι μεν καλο, αλλα βγαινει 100 πανω απο τα αλλα ρε γμτ... πρεπει να εχει ομως πολυ καλη οθονη!

 

Αν το παρεις απο εξω θα σου βγει 220,φυσικα δικια σου ειναι η τσεπη εσυ αποφασιζεις.οτι και να αποφασισεις καλοριζικο να ειναι ;)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρεις τι εννοεί εδώ;

Λειτουργικό Windows 7 Home Premium, Android

 

Μπορείς να του βάλεις Windows 7;

 

Είναι λάθος επειδή το μπερδεύουν με το 10. Το 10 έχει dual boot sys με windows 7 και android 1.6. Το 10s έχει android 2.2. Σκεφτόφτουν να το πάρω τα Χριστούγεννα, όπου το είχαν ρίξει μέχρι τα 196€. Πρόβλημα φαίνεται η μπαταρία του, που είναι πολυ μικρή, αλλά το υπόλοιπο φαίνεται καλό για τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/tablets/archos-101-939418/review

 

κοιταζα το review για το 101 και λεει οτι δεν υποστηριζει android market.. οεο; απο που κατεβαζεις εφαρμογες αν το παρεις; αν δεν κατεβαζεις απο market εφαγε γειωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα διλημμα για το ταμπλετ που θα παρω. Μ12 η Μ19 η το viewsonic.

Για το Μ12 - Μ19 εχω ακουσει τα καλυτερα (καλη οθονη,καλη μπαταρια,θα παρει ICS) ενω το viewsonic 10s εχει διπυρηνο επεξεργαστη( δεν ξερω για αποκριση οθονης,αν εχει android market ,αν θα παρει ICS, αν εχει υποστηριξη )

Δωστε καμια γνωμη στον αδαη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτομαι για aoson M12 που μπορώ να το βρώ ?? στο ebay το βρήκα με 220 ευρώ αλλά δεν θέλω να πληρώσω τελωνείο

 

Με οθόνη ips θα σκίζει φαντάζομαι..

 

Πρέπει να ομολογήσω πως είχε ένα δεκάρι carrefoure tablet σήμερα που το δοκίμαζα στα 199 ευρώ που έσκιζε αλλά για carefoure, αλλά είχανε τελειώσει τα αποθέματα.

 

http://www.ebay.com/itm/D03-X0040-Tablet-8-LED-800-600-Android2-2-512M-4G-WIFI-/280762143624?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D57295805581629747834783 και τέλος γιαυτό εδώ τι λέτε ? :)

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκέφτομαι για aoson M12 που μπορώ να το βρώ ?? στο ebay το βρήκα με 220 ευρώ αλλά δεν θέλω να πληρώσω τελωνείο

 

Με οθόνη ips θα σκίζει φαντάζομαι..

 

Πρέπει να ομολογήσω πως είχε ένα δεκάρι carrefoure tablet σήμερα που το δοκίμαζα στα 199 ευρώ που έσκιζε αλλά για carefoure, αλλά είχανε τελειώσει τα αποθέματα.

 

http://www.ebay.com/itm/D03-X0040-Tablet-8-LED-800-600-Android2-2-512M-4G-WIFI-/280762143624?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D5%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D57295805581629747834783 και τέλος γιαυτό εδώ τι λέτε ? :)

 

ευχαριστώ

 

Απο εδω το πηρα εγω,ουτε τελωνεια ουτε τιποτα.www.merimobile.com.πολυ καλο μηχανημα με εξαιρετικη οθονη..στα 180 ευρω.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/tablets/archos-101-939418/review

 

κοιταζα το review για το 101 και λεει οτι δεν υποστηριζει android market.. οεο; απο που κατεβαζεις εφαρμογες αν το παρεις; αν δεν κατεβαζεις απο market εφαγε γειωση!

 

Γενικά φαίνεται καλό μηχάνημα. Και αλήθεια αν δεν υποστηρίζει android market, τότε από που θα πάρεις εφαρμογές; δεν θα πάρεις; γιατι αν είναι έτσι, τότε θα έπρεπε να είναι πολύ φθηνότερο. Παρόλα αυτά εψαξα λίγο και βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο που λέει πως να βάλεις android market στο 101 (g8). Δες αν σε ενδιαφέρει:

http://www.techhackz.com/2010/12/archos-apps-installer-updated-to-v5.html

Πιστεύω, όμως ότι ίσως αξίζει να πάρεις το g9, που δεν θα χεις τέτοια θέματα, μιας αυτό έχει κανονικά android market. Κοστίζει βέβαια αρκετά παραπάνω και έτσι παίζεις σε άλλα επίπεδα. Άσε που και αυτό έχει θέματα (μέτρια απόδοση μπαταρίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το viewpad 10s το έχει πάρει κάποιος?

 

αν ναι θα ήθελα τις εντυπώσεις του

 

α.στις γωνίες θέασης της οθόνης

 

β.αν έχει gps και λειτουργεί κανονικά

 

 

 

 

με τη 3.2 μπαίνει κανονικά σε market.?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα κουπόνι για merimobiles.com έχει κανένας ? :)

 

ελπίζω να την γλιτώσω και εγώ από τα τελωνεία

 

δεν θα εχεις προβλημα με τελωνειο.οσα κουπονια και να δοκιμασα μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ κανενα δεν δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω εδω για να μην ανοιγω αλλο θέμα:

 

Παιδια θέλω να παρω και εγω ενα 10αρι tablet αλλα δεν θελω να δωσω πανω απο 200€.

To 10s μου φαινεται αρκετα καλο. Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο?

 

Ευχαριστω.

 

Edit: Απ'οτι βλεπω εδω παιρνει τα 32 - Honeycomb 3.2 for ViewPad 10s

οπότε μπαινει στο μαρκετ, σωστα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...