Προς το περιεχόμενο

Tablet 10' Αξιοπρεπές


tiniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συγκεκριμενη ιστοσελιδα στελνει μεσω αγγλιας για αυτο δεν εχει τελωνειο.και οπωσδηποτε δεν πρεπει να σταλει με κουριερ..

 

Αν ειναι οτι έρχεται μεσώ αγγλιας νομίζω τοτε και με courier δεν υπάρχει πρόβλημα.

Οσο για ταμπλέτα ποιες ειναι δοκιμασμένες; Βλέπω εδω λέτε Μ12 Μ19

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ισως ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω. εχει δοκιμασει καποιος κατοχος android ταμπλετας να τη συνδεσει με .... ψηφιακη φωτογραφικη; εχω μια nikon και θα ηταν χρησιμο αν μπορουσα να τη συνδεω με την ταμπλετα ουτως ωστε να την αδειαζω σε κανενα ταξιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το 10s δεν παιρνει win7?

 

όχι είναι μόνο android

 

O Tegra έχει σίγουρα πολυδιαφημιστεί αλλά έχει και αυτός τα θέματα του με τις ταινίες. Επίσης τα tablets με dual boot ήταν ιδιαιτέρως προβληματικά σε ότι αφορά το Android, που είχε πολλά bugs και ασυμβατότητες. Δεν ξέρω αν αυτό έχει αλλάξει προς το καλύτερο, όπως επίσης δεν γνωρίζω και αν έχουν καλύτερο partitioning για τα 2 λειτουργικά, γιατί αυτό που γνωρίζω ότι συνέβαινε είναι ότι σε ένα dual boot tablet με 32GB SSD, υπήρχαν 2 partitions των 16GB. Για το Android ο συγκεκριμένος χώρος είναι υπεραρκετός αλλά όχι και για τα Windows όμως.

 

To merimobiles είτε στέλνει μέσω Αγγλίας είτε όχι, το μόνο σίγουρο ότι τα στέλνει ως δώρα γιατί είναι ο μόνος τρόπος να μην περάσει τελωνείο είτε εδώ είτε εκεί.

 

δε μίλησε κανείς για το viewpad 10 που είναι όντως dual boot.

 

ισως ειναι χαζη ερωτηση αλλα θα την κανω. εχει δοκιμασει καποιος κατοχος android ταμπλετας να τη συνδεσει με .... ψηφιακη φωτογραφικη; εχω μια nikon και θα ηταν χρησιμο αν μπορουσα να τη συνδεω με την ταμπλετα ουτως ωστε να την αδειαζω σε κανενα ταξιδι....

 

λογικά με το usb καλώδιο θα αναγνωρίζεται σαν εξωτερική μονάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας πει ο φιλος tabletistas σε λιγο μιας και ειναι ο μοναδικος που τις δοκιμασε και τις δυο.. ;)

 

android.png

 

To video του M19 είναι έτοιμο. To αναλυτικό τεστ εντός ολίγων ημερών, χρειάζεται κάποιος χρόνος να δοκιμάσω την διάρκεια της μπαταρίας...:) Επίσης, πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι στο video είχα την φωτεινότητα της οθόνης στο 0% και όπως φαίνεται όλα απεικονίζονται μια χαρά. Αυτό σίγουρα θα βοηθήσει πάρα πολύ στην αυξημένη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σε σχέση με το Μ12 τώρα, θα έλεγα ότι η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα, ειδικά μετά την "αναβάθμιση" του. Οι λόγοι είναι απλοί και είναι 4 :

 

1. To Μ19 είναι ασύγκριτα πιο όμορφο. Μία φίλη μου το χαρακτήρισε sexy.....

2. Είναι πολύ πιο λεπτό και πιο ελαφρύ. Το κράτημα του με ένα χέρι είναι πανεύκολο και ξεκούραστο.

3. Η οθόνη του απλά δεν παίζεται. Ανταποκρίνεται με το απαλότερο δυνατό άγγιγμα, ενώ οι γωνίες θέασης είναι απλά εξωφρενικές(με την καλή έννοια). Αν στο Μ12 έβαζα 8-9 για την οθόνη του, στο Μ19 θα έπρεπε να βάλω τουλάχιστον 12. Άρα μάλλον έχουμε ένα νέο σημείο αναφοράς.

4. Η τιμή του. Είτε από έξω είτε από μέσα, η διαφορά τιμής των 2 tablets είναι γελοία και καταδικάζει ολοκληρωτικά το Μ12 το οποίο εκτός των άλλων δεν έχει και Bluetooth στην νέα του έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To video του M19 είναι έτοιμο. To αναλυτικό τεστ εντός ολίγων ημερών, χρειάζεται κάποιος χρόνος να δοκιμάσω την διάρκεια της μπαταρίας...:) Επίσης, πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι στο video είχα την φωτεινότητα της οθόνης στο 0% και όπως φαίνεται όλα απεικονίζονται μια χαρά. Αυτό σίγουρα θα βοηθήσει πάρα πολύ στην αυξημένη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σε σχέση με το Μ12 τώρα, θα έλεγα ότι η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα, ειδικά μετά την "αναβάθμιση" του. Οι λόγοι είναι απλοί και είναι 4 :

 

1. To Μ19 είναι ασύγκριτα πιο όμορφο. Μία φίλη μου το χαρακτήρισε sexy.....

2. Είναι πολύ πιο λεπτό και πιο ελαφρύ. Το κράτημα του με ένα χέρι είναι πανεύκολο και ξεκούραστο.

3. Η οθόνη του απλά δεν παίζεται. Ανταποκρίνεται με το απαλότερο δυνατό άγγιγμα, ενώ οι γωνίες θέασης είναι απλά εξωφρενικές(με την καλή έννοια). Αν στο Μ12 έβαζα 8-9 για την οθόνη του, στο Μ19 θα έπρεπε να βάλω τουλάχιστον 12. Άρα μάλλον έχουμε ένα νέο σημείο αναφοράς.

4. Η τιμή του. Είτε από έξω είτε από μέσα, η διαφορά τιμής των 2 tablets είναι γελοία και καταδικάζει ολοκληρωτικά το Μ12 το οποίο εκτός των άλλων δεν έχει και Bluetooth στην νέα του έκδοση.

Συγνώμη αλλά στο site merimobiles.com για το M19 κάποιος τον ρωτάει αν έχει bluetooth και λέει πως δεν έχει ? κάνω λάθος ?

Reviewer: G from Arkhangelsk, others Russia

Happy new year..

 

Is this the original Aosom M19? here indicates that it has bluetooth unlike other websites and it doesnt have the logo and brown case as shown in other websites. please i need advice?

 

ANSWER:

Its the Original Aoson M19, we get them directly from the Aoson factory, it does not have bluetooth, we have fixed the description, thanks

 

και στο description λέει πως έχει ...άρα η διόρθωση μάλλον δεν έγινε τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το m19 οντως δεν εχει bluetooth.

 

android.png

 

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια. Θα δοκιμάσω ένα Crypto USB Bluetooth adapter που έχω αλλά δεν το βλέπω.

 

Ευελπιστώ πάντως ότι όταν βγει η ICS έκδοση για το Μ19, θα έχουν συμπεριλάβει και το ανάλογο bluetooth προφιλ ώστε να υποστηρίζει εξωτερικά USB Bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παράγκειλα το M19 από merimobiles.com , ύστερα από πολύ ψάξιμο πιστεύω να αξίζει η επιλογή μου , όταν το παραλάβω θα αναφέρω και δικές μου εντυπώσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To video του M19 είναι έτοιμο. To αναλυτικό τεστ εντός ολίγων ημερών, χρειάζεται κάποιος χρόνος να δοκιμάσω την διάρκεια της μπαταρίας...:) Επίσης, πολύ σημαντικό είναι το γεγονός ότι στο video είχα την φωτεινότητα της οθόνης στο 0% και όπως φαίνεται όλα απεικονίζονται μια χαρά. Αυτό σίγουρα θα βοηθήσει πάρα πολύ στην αυξημένη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Σε σχέση με το Μ12 τώρα, θα έλεγα ότι η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα, ειδικά μετά την "αναβάθμιση" του. Οι λόγοι είναι απλοί και είναι 4 :

 

1. To Μ19 είναι ασύγκριτα πιο όμορφο. Μία φίλη μου το χαρακτήρισε sexy.....

2. Είναι πολύ πιο λεπτό και πιο ελαφρύ. Το κράτημα του με ένα χέρι είναι πανεύκολο και ξεκούραστο.

3. Η οθόνη του απλά δεν παίζεται. Ανταποκρίνεται με το απαλότερο δυνατό άγγιγμα, ενώ οι γωνίες θέασης είναι απλά εξωφρενικές(με την καλή έννοια). Αν στο Μ12 έβαζα 8-9 για την οθόνη του, στο Μ19 θα έπρεπε να βάλω τουλάχιστον 12. Άρα μάλλον έχουμε ένα νέο σημείο αναφοράς.

4. Η τιμή του. Είτε από έξω είτε από μέσα, η διαφορά τιμής των 2 tablets είναι γελοία και καταδικάζει ολοκληρωτικά το Μ12 το οποίο εκτός των άλλων δεν έχει και Bluetooth στην νέα του έκδοση.

 

Πολύ καλό και διαφωτιστικό video! Και όντως φαίνεται πολύ καλό το μηχανάκι.....Μήπως ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το υπεραγαπημένο μου quicksilver? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο video tabletistas.. κατα 99% το εχω κλεισει το Μ19!

 

Πολύ καλό και διαφωτιστικό video!

 

Thnax guys.....

 

Και ένα μικρό update....

 

Tο Μ19 κράτησε για 6 ώρες ακριβώς στην αναπαραγωγή video. Να πω την μαύρη αλήθεια το περίμενα περισσότερο.......

 

Σήμερα θα μετρήσω την ιντερνετική του διάρκεια.

 

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω είναι ότι το Market στο video είναι η τελευταία έκδοση 3.4.4, την οποία εγκατέστησα από πάνω χωρίς κανένα πρόβλημα. Το Μ19 έρχεται με την 2.2.7

 

Επίσης το G-sensor του στα παιχνίδια είναι άπαιχτο. Το Air Attack παίζεται φανταστικά απλά κουνώντας προς κάθε κατεύθυνση το Μ19. Δεν μπορούσα να το δείξω στο Video γιατί θα έβγαινα εκτός πλάνου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...