Προς το περιεχόμενο

Tablet 10' Αξιοπρεπές


tiniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερουμε κανενα αλλο αξιοπιστο site περα απο το merimobiles για να παραγγειλω το Zepad C91;;;

 

εχει εξαντληθει εκει.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

thaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanx

 

http://www.usbsea.com/products/10.2_inch_Capacitive_Screen_Android_2.3_OS_Zepad_C91_Tablet_PC_CORTEX_A9_1GHZ_512MB_8GB_with_Wifi_Ethernet_Supporting_3G_Dongle_R-UMPC-C91.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο στελνει απ'ευθειας απο Κινα ομως ε...δεν εχουμε κατι που να κανει σταση σε ευρωπη πριν ερθει Ελλαδα;;;

φοβαμαι για φορους/δασμους κτλ..

 

thanks zacharis1955 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο στελνει απ'ευθειας απο Κινα ομως ε...δεν εχουμε κατι που να κανει σταση σε ευρωπη πριν ερθει Ελλαδα;;;

φοβαμαι για φορους/δασμους κτλ..

 

thanks zacharis1955 :)

 

με το merimobile τι προβλημα εχεις?το εχω ψαξει και εχω ακουσει πολυ καλα λογια και απο διεθνη φορουμ και απο ελληνικα.εχω παραγγειλει αυτο απο εκει.

 

http://www.merimobiles.com/MID_M12_9_7inch_Multitouch_Android_2_3_dual_camera_p/meri0704.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερομαι και εγω να παρω το Archos 101 G9 Classic 8GB Android 3.2 Tablet (η 16 Gb) και θελω να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση.με ενα τετοιο ανταπτορακι http://www.amazon.co.uk/female-Micro-male-Cable-Adapter/dp/B005GI2VMG/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1324263547&sr=8-2-spell θα μπορω να ανοιγω απο usb stick μουσικη-ταινιες και να διαβαζω pdf?γενικα να ειναι ενεργο το usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ενδιαφερομαι και εγω να παρω το Archos 101 G9 Classic 8GB Android 3.2 Tablet (η 16 Gb) και θελω να κανω μια μαλλον χαζη ερωτηση.με ενα τετοιο ανταπτορακι http://www.amazon.co.uk/female-Micro-male-Cable-Adapter/dp/B005GI2VMG/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1324263547&sr=8-2-spell θα μπορω να ανοιγω απο usb stick μουσικη-ταινιες και να διαβαζω pdf?γενικα να ειναι ενεργο το usb?

Βασικα κατα πασα πιθανοτητα θα γινεται καθως ειναι ενεργη η MINI usb θυρα. Το λεω αυτο γιατι και η κανονικη usb ειναι υπο κανονικες συνθηκες ενεργη, απλως την εκλεισαν σε καποιο update κατα λαθος. Ωστοσο, αν θελεις να εισαι σιγουρος για τον ποιον ανταπτορα να παρεις, σου προτεινω να παρεις ενα usb OTG ανταπτορα (ο οποιος ειναι διαφορετικος απο το απλο host). Προσωπικα ειχα παρει αυτον για το SGS2 μου, ο οποιος λειτουργει κανονικα στο archos. http://www.ebay.co.uk/itm/USB-Host-Adapter-OTG-Samsung-Galaxy-S-II-i9100-S2-/270808500995?pt=UK_MobilePhones_MobilePhoneAccesories_MobilePhoneDataCables_JN&hash=item3f0d71cb03#ht_1321wt_1392

 

Αν θελεις ριξε και μια ματια εδω και θα σου λυθουν καποιες αποριες :)

http://www.insomnia.gr/topic/430157-archos-80-g9-tablet/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο στελνει απ'ευθειας απο Κινα ομως ε...δεν εχουμε κατι που να κανει σταση σε ευρωπη πριν ερθει Ελλαδα;;;

φοβαμαι για φορους/δασμους κτλ..

 

thanks zacharis1955 :)

 

Αυτός τα στέλνει μέσω...Ελβετίας με Suiss Post!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερουμε κανενα αλλο αξιοπιστο site περα απο το merimobiles για να παραγγειλω το Zepad C91;;;

 

εχει εξαντληθει εκει.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

thaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanx

το zepad ειναι διαθεσιμο σημερα στο merimobiles....να το χτυπησω?με 200 ευρω υπαρχει κατι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το zepad ειναι διαθεσιμο σημερα στο merimobiles....να το χτυπησω?με 200 ευρω υπαρχει κατι καλυτερο?

 

Το C91 είναι πολύ καλό μηχάνημα και δεν νομίζω να παίζει κάτι καλύτερο. Αν σου αρέσει το διάβασμα πάντως, πριν το παραγγείλεις ίσως να ήθελες να ρίξεις μία ματιά στις 23 σελίδες αφιερωμένες στο merimobiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τρομαξες με το merimobiles..... :( απο ελλαδα εχει κατι εφαμιλλο με badget 200 ευρω?Δεν εχω απαιτησεις ιδιετερες ,το θελω μονο για ιντερνετ και βασικες εργασιες οχι ταινιες,games και απαιτητικες εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις απο το archos 101 g9 ειναι πολυ καλες.

 

Εξαιρετικες ταχυτητες σε ολες τις εφαρμογες.

 

Βεβαια το asus tranformer tf101 ειναι ενα κλικ πιο πανω ,αλλα η σχεση τιμης /αποδοσης νομιζω το καθιστα μονοδρομο στα χρηματα των 259 ευρω με αυτα που φοραει.

 

Προς το παρων ειμαι ευχαριστημενος, του εχω φορτωσει περιπου 20 εφαρμογες εξτρα μαζι με παιχνιδια και η ταχυτητα του παραμενει ως εχει.

 

Το μονο μειον που βλεπω ειναι η μνημη 512mb ram αλλα δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε πανω απο 160mb. Πρεπει να ανοιξεις οτι εφαρμογη εχεις και δεν εχεις για να πεις οτι χρειαζεσαι το 1gb.

 

Αυτα τα ολιγα, θα επανελθω με νεα.

 

Ακομη εχει κανει απο μονο του ηδη 2 αναβαθμισεις στο firmware ,τωρα τρεχει το 3,2,78

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις απο το archos 101 g9 ειναι πολυ καλες.

 

Εξαιρετικες ταχυτητες σε ολες τις εφαρμογες.

 

Βεβαια το asus tranformer tf101 ειναι ενα κλικ πιο πανω ,αλλα η σχεση τιμης /αποδοσης νομιζω το καθιστα μονοδρομο στα χρηματα των 259 ευρω με αυτα που φοραει.

 

Προς το παρων ειμαι ευχαριστημενος, του εχω φορτωσει περιπου 20 εφαρμογες εξτρα μαζι με παιχνιδια και η ταχυτητα του παραμενει ως εχει.

 

Το μονο μειον που βλεπω ειναι η μνημη 512mb ram αλλα δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε πανω απο 160mb. Πρεπει να ανοιξεις οτι εφαρμογη εχεις και δεν εχεις για να πεις οτι χρειαζεσαι το 1gb.

 

Αυτα τα ολιγα, θα επανελθω με νεα.

 

Ακομη εχει κανει απο μονο του ηδη 2 αναβαθμισεις στο firmware ,τωρα τρεχει το 3,2,78

απο που το πηρες 259?το εψαχνα και εγω αλλα απο ελλαδα εχει ~350 ευρω χαμηλωτερη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...