Προς το περιεχόμενο

Η Apple παραχωρεί άδεια χρήσης πατέντας του iOS στην Nokia και IBM


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κουμπί οn/off το έχουν πατεντάρει;Για να ξέρουμε αν τα επόμενα μη apple smartphones θα έχουν μανιβέλα δηλαδή.

 

Το επόμενό μου smartphone θέλω να 'χει μίζα και ΤΣΟΚ! :D

 

(πατενταρισμένα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To inertial scrolling γενικότερα είναι ένα από τα (πολλά) κλειδιά της επιτυχίας του ios.

 

 

Ακριβώς!!!!

 

 

Και είναι λειτουργία που υπάρχει και στο MAC OS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια κάνει η Apple και μου την σπάει! Αντί να φτιάξει κανένα Java virtual machine για τις συσκευές της ασχολείται με υποθέσεις χαρτογιακάδων, η δεύτερη της "near death experience" έρχεται εντός δεκαετίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έλεος.........................

Καλά στο Αμέρικα ότι τους κατέβει στο μυαλό και ότι βλακεία και να είναι το πατεντάρουν :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

 

ευτυχως η apple δεν εχει πατενταρει (ακομα :devil:) την χρηση φορτιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κάποιοι το αντεγραψαν , μήπως , λέω μήπως καλα έκαναν και το πατενταραν;

Πρέπει να αντιληφθούμε όλοι ότι πρόκειται για εταιρίες , όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα . Εννοείται πως οτιδήποτε η εκάστοτε εταιρία θεωρεί ότι είναι πρωτοπορία (και εφόσον το αντιγράφουν κάποιοι ακόμα και να μην είναι , υπάρχει λόγος που το αντιγράφουν ) έχει το δικαίωμα να το πατενταρει.

Έχω άλλους πιο σοβαρούς λόγους να είμαι p!ssed off με την απλε. Απορώ πως τόσος κόσμος ασχολείται με το τι έχει πατενταρει και τι όχι . Τόσο απαραίτητο σας είναι στα αλλα σμαρτφοουν αυτο το scrolling δηλαδή; Έχει τόσα αλλα καλα το android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η πλακιτσα, αλλα το σοβαρο νομίζω ότι είναι άλλο: οι εταιρίες καλα κάνουν και πατενταρουν ο,τι μπορούν. Στο κάτω κάτω, αν δεν το κάνουν αυτές, θα το κάνει ο ανταγωνιστής τους και θα βρεθούν παγιδευμενες.

 

Το θέμα λοιπόν είναι: τι μπορει να πατενταριστει; Μπορει να πατενταριστει το X για το κλείσιμο ενός παραθυρου; Η το εικονίδιο "τενεκες" για το delete; Η μπαλλα έχει χαθεί στους κανόνες που διέπουν αυτήν την διαδικασία και στον φορέα που εγκρίνει τις πατεντες. Η apple παίζει σύμφωνα με αυτούς τους κανόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...