Προς το περιεχόμενο

τιμη χρυσου


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

και ποιες αγορες προτιμας? αν φυσικα δε γινομαι αδιακριτος. εγω ασχολοyμαι κυριως με την αγορα συνναλαγματος. εχω ομως και μια αδυναμια στον DAX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιες αγορες προτιμας? αν φυσικα δε γινομαι αδιακριτος. εγω ασχολοyμαι κυριως με την αγορα συνναλαγματος. εχω ομως και μια αδυναμια στον DAX.

 

95% commodities

 

και ναι γινεσαι αδιακριτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητω δημοσιως συγνωμη αν σε εφερα σε δυσκολη θεση. ειλικρινα δεν το ηθελα.

 

τους αλλους θα φερεις σε δυσκολη θεση

που θα ασχοληθουν με τα commodities

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφ' όσον και οι δύο ασχολείστε και φαντάζομαι θα ασχολούνται κι άλλοι με το trading, μπορείτε στο forum του not87not να κάνετε ένα μίνι review για τις πλατφόρμες που έχετε δοκιμάσει, για το ποιες προτιμήσατε τελικά και γιατί ή περίπου σε ποιες αγορές κινείστε.

 

Και συγκεντρώστε σε ένα post αν θέλετε όλα τα sites που παίρνετε πληροφορίες ή νομίζετε ότι αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το thread υπαρχει με ονομασια forex trading. οσοι πιστοι ποσταρετε. ευχαριστως να συζητησουμε. Το εχω παραπονο που δε μπορω να μιλησω σε ενα ελληνικο φορουμ για το trading!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν τελικά υιοθετηθεί η νέ αυτή πρακτική συναλλαγής, τότε ειδικοί οικονομικοί αναλυτές εκτιμούν πως κάτι τέτοιο θα αυξήσει κατακόρυφα την τιμή του χρυσού και θα ρίξει αντίστοιχα την τιμή του δολαρίου.

 

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=32697&Itemid=162

 

 

παμε για gold world reserve currency?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικως δεν ανακοινωθηκε ποσοτικη χαλαρωση 3 αλλα επεκταση κατα 1.5 χρονο τουλαχιστον τα μηδενικα επιτοκια.

 

η αντιδραση του χρυσου αναμενομενη. ανεβηκε κατακορυφα αφου ειναι και το ZIRP ενα απο τα μετρα χαλαρωσης :P

 

και ξανα προς τη δοξα τραβα :mrgreen:

 

 

gold_3d_b_o_USD.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβηκε το ταβανι του χρεους της αμερικης στα 16.4 τρισ δολλαρια

 

 

 

ωρα για ultimate credit expansionnnnnnnn :shifty:

 

 

 

 

 

αυτο νομιζω παει εδω

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=IUvmUtWm-HE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παραθέτω το εβδομαδιαίο γράφημα της τιμής του χρυσού. Παρατηρουμε ότι έχει προηγηθεί ένα αρνητικό εβδομαδιαίο κλείσιμο και διαμορφώνεται επίσης ακόμη ένα αρνητικό κλείσιμο μιας και αυτή η εβδομάδα άρχισε με μεγάλες απώλειες.

 

Σύμφωνα με την τεχνική ανάλυση η κορυφή που διαμορφώθηκε στα 1750 περιπου ειναι χαμηλοτερη απο την προηγουμενη κορυφη στα 1800 στις 12/11 (Το σημειο κατω οπου η πορτοκαλι γραμμη περνα πανω απο την γαλαζια.) Αυτο σημαινει οτι η τιμη του χρυσου ειναι υπεραγορασμενη και μας προιδοποιει να μπουμε ως πωλητες στο χρυσου. Το ιδιο ακριβως παει να συμβει και τωρα, δηλαδη η πορτοκαλι ειναι ετοιμη να περασει πανω απο την γαλαζια γραμμη. Αν συμβει κατι τετοιο ο χρυσος μπορει να κινηθει μεχρι και τα 1450-1500

post-194359-0-33135000-1328538468_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Μιας κ εχει μεγαλωσει λιγο η αβεβαιοτητα στη χωρα κ η εκροη καταθεσεων εχει αρχισει παλι κ μεγαλωνει πως θα βλεπατε ως εναλλακτικη λυση αυτην την περιοδο

την αγορα χρυσης λιρας αγγλιας.εχω καποιες οικονομιες μετα απο 4 χρονια δουλειας κ δεν θα θελα να εξανεμιστουν αν γινει κανα μπραφ... Σκεφτομαι να παρω κανα 40αρι λιρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...