Προς το περιεχόμενο

Ektelion's Retro Reviews


ektelion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσε το review, όπως και τα προηγούμενα, και χάρηκα που είδα νέο βίντεό σου στο feed μου, αλλά η αναφορά σε ΕΡΤ/κρίση κλπ. μου άφησε πολύ κακή γεύση... Δεν θεωρώ ότι έχει θέση κάτι τέτοιο σε ένα video game review/show/whatever. Ο λόγος που κάθομαι και βλέπω το βίντεο σου, είναι ότι έχω πετάξει την τηλεόρασή μου και εκτιμώ περισσότερο το youtube content. Δεν θέλω να μου μεταφέρεις κάτι που θα άκουγα στην τηλεόραση εδώ, έστω και αν το κάνεις με χιουμοριστικό τρόπο και κρατάει ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 504
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το συγκεκριμένο απόσπασμα του βίντεο ήταν αυτοσατιρικό. Κι επειδή σάτιρα συχνά σημαίνει υπερβολή, αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ: Υπονόησα ότι κάθισα κι ενορχήστρωσα ολόκληρη την παγκόσμια οικονομική κρίση μόνο και μόνο για να κλείσει η ΕΡΤ επειδή έκοψε το Duck Tales πριν από 27 χρόνια. Η υπέρ του δέοντος λεπτομερής αναφορά στην κρίση έγινε επίσης στα πλαίσια της ίδιας λογικής: Για να δοθεί μια αληθοφάνεια στο όλο concept, καθιστώντας το ακόμη πιο γελοίο.

 

Κατά τα άλλα ναι, το κομμάτι αυτό του review δεν έχει άμεση σχέση με το παιχνίδι. Απλά μου φάνηκε αστείο όταν μου έσκασε στο μυαλό και σκέφτηκα να το ενσωματώσω στο βίντεο. Αλλά you can't please them all, φυσικά, και η άποψή σου είναι απολύτως σεβαστή όσον αφορά σε αυτό. Απλά σου αναλύω τη λογική μου. Κι εγώ άλλωστε έχω τηλεόραση μόνο και μόνο για "να έχω στραμμένα τα έπιπλα προς τα κάπου" που θα έλεγε κι ο Joey.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανήλθες δριμύτερος..!! Μπράβο, πολύ ωραίο βιντεάκι indeed...

 

p.s. Και μενα με ξένισε λίγο στο τέλος αυτό με την κρίση, στην αρχή μου άρεσε να σου πω την αλήθεια σα σκέψη. :) 

Όπως και να χει ωραίο επισόδιο, keep up the good work!! ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίο το video για το Witcher. Σκεφτεσαι να κανεις και review σε πιο νέα παιχνίδια ή απλα ηθελες να ανεβάσεις αυτο το παλιο;

 

Δες αν θες το LaMulana(το remake-ειναι στο steam)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το σχόλιο και την πρόταση! Ενδιαφέρον φαίνεται το παιχνίδι που μου πρότεινες. Δεν το ήξερα για να είμαι ειλικρινής, αλλά θα το τσεκάρω.

 

Την απάντηση στην ερώτησή σου θα τη βρεις στη σχετική ανάρτηση Link.png Site: στο blog μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το σχόλιο και την πρόταση! Ενδιαφέρον φαίνεται το παιχνίδι που μου πρότεινες. Δεν το ήξερα για να είμαι ειλικρινής, αλλά θα το τσεκάρω.

 

Την απάντηση στην ερώτησή σου θα τη βρεις στη σχετική ανάρτηση [link=http://ektelionscorner.blogspot.gr/2014/02/ektelions-reviews-witcher.html]στο blog μου

.

 

Nice, δεν ηξερα οτι εχεις blog.

 

Σχετικά με το παιχνιδι 2 tips: Βοηθάει να εχεις διαβάσει το manual(μικρό ειναι εξαλλου), και να κρατας σημειωσεις σε οτι διαβαζεις ingame.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέσα είμαι. Να είναι τίποτα της προκοπής όμως, γιατί όσα είχαμε κοιτάξει (πριν καιρό) σε Amazon κλπ δεν φαινόντουσαν πολύ σόι κι ας έπαιρναν καλά reviews. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνεστε να μαζέψουμε κάνα φράγκο να του πάρουμε κάνα κάλο μικρόφωνο; 

 

Και επειδή έχουμε και κρίση θα δώσετε σε εμένα τα λεφτά μιας και δίνω το Blue Snowball :P

Πολύ καλό μικρόφωνο, εγώ το είχα πάρει για ηχογράφηση κιθάρας αλλά δεν με βλέπω να ασχολούμαι(είναι λίγο κούραση η ηχογράφηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnx guys, αλλά επειδή κάτι τέτοια μερικές φορές οδηγούν σε παρεξηγήσεις, θα κάνω το σκατό μου παξιμάδι και θα αγοράσω κάνα μικρόφωνο της προκοπής από μόνος μου. Πάντως αν υπάρχουν γνώστες του αντικειμένου, θα ήθελα να ακούσω προτάσεις. Ενδιαφέρομαι για lapel mic (αυτά που φοράνε στο πέτο δλδ) για τα segments που εμφανίζομαι on camera. Συνεπώς το μικρόφωνο του SlackulatoR δεν μου κάνει δυστυχώς. Το έχουμε ψάξει με τον nzeppos και καταλήξαμε σε κάποιες θεωρητικά καλές λύσεις, αλλά αν κάποιος εδώ μέσα ξέρει κάτι παραπάνω, θα με βοηθούσε πολύ αν μπορούσε να με διαφωτίσει επί του αντικειμένου.

 

Πάντως δεν είμαι σε άρνηση. Αντιλαμβάνομαι ότι ο ήχος στα βίντεο μου είναι προβληματικός. Δυστυχώς, τα διάφορα settings που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στο audacity δεν έχουν βοηθήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και το Reaper που είναι πιο επαγγελματικό απ'ότι το Audacity για τέτοια θέματα, έχει και αυτό πολλά εφέ/ρυθμίσεις για καλύτερη ποιότητα ήχου. Εγώ συνήθως οι ρυθμίσεις που πείραζα(μιας και έκαναν διαφορά στην ποιότητα με την μία) ήταν το compress και το equalizer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...